فرانسوی ها با چه وسیله هایی جابجا می شوند

اتوبوس در فرانسه

حمل و نقل در فرانسه

بدون شک فرانسه یکی از مهم ترین قطب های حمل و نقل در اروپای کنونی محسوب می شود. این شهر به عنوان یک نقطه تزانزیت شلوغ و یک مقصد به بازدیدکنندگان حق انتخاب های گوناگونی را برای جابجایی می‌دهد. شبکه متراکمی از بزرگراه ها، راه آهن ها، مسیرهای قایق رانی و مسیرهای هوایی، سفر به فرانسه و مسافرت در داخل این کشور را تبدیل به تجربه ای دلپذیر کرده است. با الی گشت همراه باشید و با سیستم حمل و نقل این کشور آشنا شوید:

مطالب مرتبط:

آنچه درباره فرانسه و گذر تاریخ آن نمی دانید
سیستم حمل و نقل عمومی در تایلند چگونه است؟

 

اتوبوس

با وجود اینکه در فرانسه شرکت ملی اتوبوسرانی وجود ندارد، اما، شبکه های اتوبوسرانی برای جابجایی بین شهرهای کوچک و بزرگ به صورت گسترده در دسترس هستند. اتوبوس ها از قطار ها کندترند اما همچنان پرطرفدارند. در مسیرهای بین المللی شرکت های مختلفی سرویس می‌دهند که مهم ترین آنها یورولاین است، که مسافران را به ۵۰۰ مقصد مختلف در اروپا و مراکش انتقال می دهد.

یورورلاین: پاریس  – بارسلونا    بزرگسالان : ۹۵ یورو 

خودرو

فرانسه دارای شبکه جاده ای گسترده ای به وسعت بیش از ۸۹۳.۳۰۰ کیلومتر است. سیستم بزرگراهی توسعه یافته ای که بخش اعظم آن را جاده های عوارضی تشکیل می دهند. برای رانندگی در فرانسه باید گواهینامه بین المللی، مدارک معتبر و کارت بیمه وسیله نقلیه را همراه داشته باشید. راهنما و نقشه جاده به صورت گسترده در ایستگاه های بین راه و کتاب فروشی های محلی در دسترس است.در بزرگراه ها حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتر، در جاده های اصلی ۱۱۰ و در شهر ۵۰ کیلومتر است. بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب و جلوی خودرو اجباری است. موتورسواران، دوچرخه سواران و اسکوترسواران باید کلاه ایمنی داشته باشند. بزرگراههای فرانسه با شبکه های جاده ای کشورهای همسایه به خوبی هماهنگ هستند. سریع ترین راه جاده ای از فرانسه به انگلستان از طریق یوروتونل امکان پذیر است که کالاییس را به فولک استون متصل می کند. مبلغ عوارضی بستگی به منطقه و فاصله ای که پیمودید، دارد.

قطار

تمام محدوه ۳۲.۰۰۰ کیلومتری خط آهن فرانسه تحت پوشش خدمات شرکت ملی راه آهن فرانسه (SNCF) است.بین اکثر شهرهای بزرگ و کوچک فرانسه مسیر ارتباطی سریع و قابل اطمینان راه آهن وجود دارد. قطارهای بین المللی مسافران را به ایتالیا، آلمان، بلژیک، لوکزامبورگ، اسپانیا، سوییس و موناکو انتقال می‌دهند. توافقات صورت گرفته بین بعضی از ایرلاین ها و شرکت ملی راه آهن فرانسه به مسافران این امکان را می‌دهد که از بلیط های ترکیبی هواپیما-قطار برای جابجایی از فرودگاه چارلز دوگل به ایستگاه های بوردو،آنگرز، لی مانس، مارسی، نانت،تور و … استفاده کنند.  قطارهای سریع السیر (TGV) نیز توسط شرکت ملی راه آهن فرانسه اداره می شوند. این قطارهای سریع السیر با سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت، شهرهای اصلی در سراسر کشور را به یکدیگر و به شهرهای خارجی در بلژیک،آلمان و هلند متصل می‌کند. قطارهای سریع السیر معتبر یورواستار در مسیر کانال انگلیسی (English Channel) هم خدمات ارائه می کنند که، زمان جابه جایی لندن به پاریس را به دوساعت و نیم کاهش داده است.

یورو استار : پاریس لندن                                 بزرگسالان: ۲۳۰ یورو

شرکت ملی راه آهن فرانسه (SNFC) : پاریس لیون     بزرگسالان: ۶۰ یورو

آسمان

فرانسه دارای تعداد زیادی فرودگاه بین المللی است که خدمات مسافرت هوایی به سراسر دنیا ارائه می دهد. فرودگاه بین المللی چارلز دوگل یکی از ورودی های اصلی و یک از مراکز هوانوردی بسیار مهم در اروپا به حساب می آید وبه چیزی در حدود ۶۰ میلیون مسافر در سال خدمات رسانی می کند.  از سایر فرودگاه های بین المللی مهم در فرانسه می توان به پاریس اورلی، مرینا در بوردو،لسکین در لیل، بلانا در تولوز و فرودگاه استراسبورگ اشاره کرد. اکثر شهرهای بزرگ معمولا فرودگاه دیگری نیز دارند که از مرکز شهر فاصله بیشتری دارند و ایرلاین های بین المللی ارزان تر در آنجا خدمات ارائه می کنند. تمامی فرودگاه های بزرگ و کوچک معمولاً خدمات پروازهای داخلی که در فرانسه نیز بسیار پرطرفدار هستند را ارائه می دهند. شرکت ایرفرانس بزرگ ترین شرکت ارائه دهنده خدمات پرواز داخلی است که به ۵۰ فرودگاه داخلی پرواز دارد.ایرلاین ایزی جت هم یک ایرلاین ارزان است که خدمات پروازی بین پاریس ، نیس و تولوز ارائه می کند.

کشتی و قایق

کشتی ها و قایق هایی که از فرانسه به انگلیس می روند از بنادر کاله، کائن، چربورگ و سنت مالو خدمات ارائه می کنند. بنادر جنوبی برای سفر به موناکو و ایتالیا استفاده می شوند.

دوور کاله    دونفر بزرگسال با ماشین ۸۰ یورو       

حمل و نقل شهری

وسایل حمل و نقل شهری در فرانسه معمولاً بسیار منظم و به راحتی قابل برنامه ریزی هستند. در پاریس، لیل، لیون، مارسی، رنه و تولوز مترو وجود دارد. در بوردو، نیس و مارسی سیستم های مدرن در حال راه اندازی هستند. در پاریس سیستم PER با موفقیت در حال اجرا است. PER یک شبکه ریلی شهری هیبریدی است که ریل های موجود در منطقه را با یک مترو مدرن ترکیب می کند. روش های قدیمی تر حمل و نقل نیز هنوز به صورت گسترده مورد استفاده است. در سال های اخیر در شهر های بزرگ مانند پاریس، مارسی، لیون، استراسبورگ، بوردو،کائن،گرنوبل، لیل، مونپلیه، نانسی، اورلئان و نانت، شبکه های تراموا شهری احیا شده اند.در شهرهای بزرگ شبکه های اتوبوسرانی و تاکسی نیز وجود دارد، گرچه همه وسایل نقلیه زمینی معمولاً گرفتار ترافیکی هستند که به جزیی از مناظر شهری در فرانسه تبدیل شده است.

منبع: www.europe-cities.com

مطالب مرتبط

ویلاجیو مال، مشهورترین مرکز خرید دوحه قطر

هتل رویال تاور کریس، ۴ ستاره اقتصادی در منطقه کمر آنتالیا

مکانی مهیج بنام پارک آبی قطر در دوحه