چطور از فرودگاه بخارست به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه بخارست |  Bucharest Airport TRansportation

فرودگاه بخارست که فرودگاه بین المللی هنری کوآندا (Bucharest Henri Coandă International Airport) نیز نامیده می شود فرودگاه اصلی پایتخت رومانی، بخارست است. این فرودگاه تنها ۱۶ کیلومتر با مرکز شهر بخارست فاصله دارد و به راحتی می توان خود را به هتل و مرکز شهر رساند. بخارست به عنوان پایتخت کشور رومانی مقصد گردشگران بسیاری است و در سال های گذشته شمار مسافرانی که به این فرودگاه سفر می کنند سه برابر شده است. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه بخارست را به شما معرفی کنیم تا بتوانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

بخارست رومانی

دسترسی از فرودگاه بخارست به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به بخارست
بهترین زمان سفر به بخارست در رومانی

فرودگاه بخارست شاهراه اصلی ورود گردشگران و مسافران به پایتخت رومانی است و حدود ۱۶ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. به همین دلیل در مدت زمان کوتاهی می توانید خود را به بخارست برسانید. یکی از متداول ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه بخارست استفاده از اتوبوس است. اتوبوس فرودگاه امن، راحت و ارزان است و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. علاوه بر اتوبوس با استفاده از تاکسی، قطار و ترانسفر خصوصی نیز می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه هر یک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید. البته اگر با تور بخارست به این شهر سفر می کنید لازم نیست نگران حمل و نقل فرودگاه بخارست باشید، چون معمولا خدمات ترانسفر فرودگاهی از سوی مجریان تور ارائه می شود. اما اگر به صورت شخصی قصد سفر به بخارست را دارید بهتر است در مورد راه های دسترسی به مرکز شهر اطلاعات کافی داشته باشید.

حمل و نقل فرودگاه بخارست

اتوبوس

اتوبوس یکی از گزینه های خوب و ارزان در حمل و نقل فرودگاه بخارست است و به راحتی شما را به مرکز شهر می رساند. دو مسیر اتوبوسرانی توسط شرکت RATB به جابجایی مسافران می پردازند.

  • خط اکسپرس شماره ۷۸۰ مسافران را از فرودگاه بخارست سوار می کند و به سمت ایستگاه راه آهن مرکزی (گار دو نرد) می رساند. این اتوبوس ها از ساعت ۵ صبح تا ۱۱ شب فعال هستند و هر نیم ساعت یکبار حرکت می کنند.
  • خط اکسپرس شماره ۷۸۳ نیز از فرودگاه به سمت میدان اتحاد (Union Square) در بخارست حرکت می کند. این اتوبوس ها به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند و به جابجایی مسافران می پردازند.
اتوبوس بخارست

قطار

قطار نیز یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه بخارست است و فرودگاه را به ایستگاه راه آهن مرکزی متصل می کند. توجه داشته باشید که ایستگاه قطار فرودگاه در فاصله ۱۰ دقیقه ای از فرودگاه بخارست قرار دارد اما با استفاده از سرویس شاتل می توانید از ترمینال به این ایستگاه برسید. شاتل از مقابل سالن پروازهای ورودی مسافران را سوار می کند. اولین قطار ساعت ۵:۲۵ دقیقه صبح حرکت می کند و آخرین حرکت قطار نیز در ساعت ۲۰:۵۰ دقیقه خواهد بود. مدت زمان سفر با قطار حدود ۶۰ دقیقه خواهد بود. بلیط قطار را می توانید باجه مخصوص در سالن پروازهای ورودی و همینطور از باجه بلیط فروشی ایستگاه قطار می توانید تهیه کنید. کودکان زیر ۵ سال می توانند به طور رایگان سوار قطار شوند و کودکان ۵-۱۰ سال نیز می توانند بلیط نصف قیمت تهیه کنند.

قطار بخارست

تاکسی

راننده تاکسی های بخارست شهرت خوبی در دریافت کرایه از مسافران ندارند. بنابراین حواستان را جمع کنید تا سرتان کلاه نرود! با این حال نمی توان منکر این قضیه شد که تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بخارست است. اگر برای اولین بار به بخارست سفر می کنید و چمدان های زیادی همراهتان است بهتر است با تاکسی به هتل بروید. به ویژه اگر همراه با کودکانتان سفر می کنید و با شهر نیز آشنایی چندانی ندارید تاکسی انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

طبق قوانین رومانی تاکسی های متفرقه حتی اجازه حضور در پارکینگ عمومی را نیز ندارند. بنابراین بهتر است از تاکسی های رسمی فرودگاه استفاده کنید که بیرون سالن پروازهای ورودی منتظر مسافر هستند. تاکسی ها کرایه را بر اساس تاکسیمتر محاسبه می کنند و کرایه مسیر بسته به مقصدتان ممکن است متفاوت باشد. وقتی سوار تاکسی می شوید مراقب باشید که راننده حتما تاکسیمتر را روشن کرده باشد و قبل از پرواز نیز در مورد حد و حدود کرایه با راننده به توافق برسید.

تاکسی بخارست

ترانسفر خصوصی

اگر به دنبال گزینه ای راحت تر و اختصاصی تر هستید باید ترانسفر خصوصی را به شما پیشنهاد بدهیم. اگر دوست ندارید از وسایل حمل و نقل عمومی  استفاده کنید و منتظر تاکسی شوید می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین سرویس ترانسفر خصوصی را رزرو کنید. با رزرو این سرویس مطمئن خواهید بود که راننده در فرودگاه منتظر شما خواهد بود و حتی اگر پروازتان با تاخیر انجام شده باشد نیز لازم نیست نگران باشید. چون شرکت ساعت ورود و خروج پروازها را کنترل می کند و در جریان تاخیر پرواز شما خواهد بود. راننده شما را از فرودگاه سوار می کند و درب هتل پیاده می کند و در حمل چمدان ها نیز به شما کمک می کند.

خیابان شهر بخارست

کرایه اتومبیل

اگر ۳-۴ نفر هستید و دوست دارید در مدت اقامت در بخارست استقلال و آزادی عمل بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. در صورتی که هزینه ها را با همسفرانتان تقسیم می کنید از لحاظ اقتصادی نیز برایتان این کار به صرفه تمام خواهد شد. شرکت های معروف بین المللی به ارائه خدمات کرایه اتومبیل در فرودگاه می پردازند. شرکت هایی مثل اویس، باجت و یوروپکار در فرودگاه دفتر دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران عرضه می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

کرایه اتوبوس

برای گروه های بزرگ که به صورت دسته جمعی و تور به بخارست سفر می کنند کرایه اتوبوس بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بخارست خواهد بود. البته توجه داشته باشید که اگر می خواهید اتوبوس کرایه کنید حتما این کار را قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین انجام دهید تا فرصت کافی برای انجام هماهنگی های لازم وجود داشته باشد.

منبع: bucharestairports.ro

بهترین رستوران های بخارست؛ رومانی
بهترین رستوران های بخارست؛ رومانی
بهترین سوغاتی های بخارست؛ رومانی
بهترین سوغاتی های بخارست؛ رومانی
وجود چنین کاخی در رومانی مایه ی شرمساری است!
وجود چنین کاخی در رومانی مایه ی شرمساری است!
کف این مترو با فسیل های ۸۰۰ میلیون ساله درست شده!
کف این مترو با فسیل های ۸۰۰ میلیون ساله درست شده!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code