چطور از فرودگاه هامبورگ به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه هامبورگ | Hamburg Airport Transportation

فرودگاه هامبورگ در شهر هامبورگ، دومین شهر بزرگ آلمان قرار دارد. این فرودگاه در فاصله ۸٫۵ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و قطب اصلی فعالیت های ایرلاین هایی مثل یورووینگز، کوندور و ایزی جت به شمار می رود. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۷ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کردند. هامبورگ مقصد محبوب گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست و به ویژه ایرانی ها نیز برای تفریح و کار به این شهر سفر می کنند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه هامبورگ را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به این شهر زیبای آلمانی را دارید با استفاده از این اطلاعات به راحتی می توانید خود  را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

فرودگاه هامبورگ

دسترسی از فرودگاه هامبورگ به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی هامبورگ
هزینه های سفر به هامبورگ

فرودگاه هامبورگ در سال ۱۹۱۱ افتتاح شده و در شمال مرکز شهر هامبورگ قرار دارد. حمل و نقل فرودگاه هامبورگ بسیار منظم، متنوع و مناسب است. فرودگاه هامبورگ دو ترمینال مسافربری دارد و در محلی به نام Airport Plaza به یکدیگر متصل می شوند. فرودگاه هامبورگ بسیار مدرن و مجهز است و با فاصله نزدیکی که به مرکز شهر دارد امکان جابجایی سریع مسافران را به مرکز شهر هامبورگ فراهم می کند. ایرلاین هایی مثل لوفت هانزا، ایر فرانس، کی ال ام، امارات و بریتش ایرویز پروازهای منظمی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند. فرودگاه هامبورگ یکی از معدود فرودگاه های اروپاست که در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد. اگر با تور هامبورگ به این شهر سفر می کنید لازم نیست نگران حمل ونقل فرودگاه هامبورگ باشید چون معمولا خدمات ترانسفر نیز از سوی مجریان تور ارائه می شود. اما اگر به صورت شخصی به هامبورگ سفر می کنید و بلیت هواپیمایتان به مقصد فرودگاه هامبورگ است لازم است اطلاعاتی در مورد حمل و نقل فرودگاه هامبورگ باشد. خوشبختانه هامبورگ شبکه حمل و نقل بسیار منظمی دارد و تمام نقاط شهر را پوشش می دهد. با استفاده از قطار، اتوبوس و تاکسی می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه هر یک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم.

شهر هامبورگ

هامبورگ کارت

اگر در مدت اقامتتان در هامبورگ می خواهید زیاد از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید هامبورگ کارت تهیه کنید. مزایای هامبورگ کارت عبارتند از:

  • تعداد نامحدود سفر در شبکه حمل و نقل عمومی هامبورگ
  • تا ۵۰% تخفیف در مکان های دیدنی، رستوران ها و فروشگاه ها
  • این کارت ها را می توانید به صورت کارت یک روزه خریداری کنید و در صورت نیاز به روزهای آن اضافه کنید

هامبورگ کارت را می توانید از دفتر فرودگاه واقع در سالن پروازهای ورودی، دفتر اطلاعات توریست، مراکز سرویس دهی HVV و دستگاه های فروش بلیت تهیه کنید

سیستم حمل و نقل عمومی

شبکه HVV شهر هامبورگ و نواحی نزدیک را پوشش می دهد و با تهیه بلیت می توانید از تمام وسایل حمل و نقل در این شبکه استفاده کنید. انواع گزینه های حمل و نقل HVV شامل U-bahn، S-bahn، اتوبوس، قطار و کشتی مسافربری است. در وبسایت رسمی این شبکه به آدرس www.hvv.de می توانید در مورد زمانبندی حرکت ها و مسیرها اطلاعات خوبی به دست بیاورید. همچنین می توانید هامبورگ کارت تهیه کنید و به تعداد نامحدود با اتوبوس و قطارهای این شبکه سفر کنید.

سفر به هامبورگ

قطار

در سفر به هامبورگ با استفاده از قطار نیز می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. ایستگاه راه آهن فرودگاه دقیقا در کنار ترمینال های مسافربری قرار دارد و خط S-Bahn S1 به جابجایی مسافران می پردازد. قطارها هر ۱۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و در مدت زمان ۲۵ دقیقه می توانید خود را به ایستگاه مرکزی راه آهن برسانید. در ایستگاه Ohlsdorf  می توانید به خط U-Bahn U1 متصل شوید.

قطار هامبورگ

اتوبوس شهری

اتوبوس های شهری نیز می توانند شما را به مرکز شهر هامبورگ برسانند و از این لحاظ جزء گزینه های حمل و نقل فرودگاه هامبورگ به حساب می آیند. اتوبوس ها دقیقا بیرون ساختمان ترمینال ها توقف می کنند و مسافران را در مسیرهای زیر جابجا می کنند:

  • خط شماره ۲۶ از فرودگاه به سمت مناطق Farmsen  و S Rahlstedt حرکت می کند
  • خط شماره ۳۹ که اتوبوس اکسپرس است مسافران را به U Wandsbek Marktو Teufelsbrück می رساند
  • خط شماره ۲۷۴ از جمعه تا شنبه و شنبه تا یکشنبه در طول شب فعالیت می کند و به سمت Ohlsdorf  می رود
  • خط شماره ۲۹۲ به سمت Langenhorn ، Ochsenzoll ، Lufthansa base و Lattenkamp حرکت می کند
  • خط شماره ۶۰۶ که اتوبوس شب است مسافران را از فرودگاه سوار می کند و به Langenhorn ، Ochsenzoll ، Hauptbahnhof  و Rathausmarkt می برد
اتوبوس هامبورگ

تاکسی

یکی از راحت ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه هامبورگ تاکسی است. با استفاده از تاکسی می توانید در مدت زمان ۲۵ دقیقه به هتل و مرکز شهر برسید. ایستگاه تاکسی ها در مقابل درب خروجی سالن پروازهای ورودی هر دو ترمینال قرار دارد. تاکسی در فرودگاه هامبورگ به صورت ۲۴ ساعته فعال است و تمام تاکسی ها با تاکسیمتر کرایه را محاسبه می کنند. برای سوار شدن به این تاکسی ها نیازی به رزرو نیست و به محض رسیدن به فرودگاه می توانید سوار تاکسی شوید. اگر مقصدتان جایی خارج از هامبورگ است بهتر است ابتدا در مورد کرایه با راننده به توافق برسید. اگر برای اولین بار به هامبورگ سفر می کنید و با شهر آشنایی ندارید یا آنکه چمدان های زیادی همراهتان است از تاکسی استفاده کنید.

تاکسی هامبورگ

کرایه اتومبیل

کرایه اتومبیل نیز یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه هامبورگ است که ممکن است برای برخی مسافران کاربرد داشته باشد. در فرودگاه هامبورگ شرکت های مختلفی به ارائه خدمات کرایه اتومبیل می پردازند و دفاتر این شرکت ها را می توانید در طبقه همکف ترمینال شماره ۲ پیدا کنید. شرکت های بین المللی و مشهوری مثل اویس، باجت، یوروپکار، هرتز و سیکت در فرودگاه هامبورگ حضور دارند. کرایه اتومبیل آزادی عمل بیشتری به شما می دهد و اگر به صورت گروهی سفر می کنید ممکن است برایتان به صرفه تمام شود. با مقایسه خدمات و قیمت ها می توانید بهترین سرویس را انتخاب کنید.

منبع: travel-to-hamburg.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد