اطلاعات کامل سفر به باکو

اطلاعات لازم برای سفر به باکو را در این مطلب بخوانید

باکو، پایتخت کشور آذربایجان یکی از شهرهایی است که بسیاری از هموطنانمان قصد سفر به آن و بازدید از جاذبه های بی شمار آن را دارند. با نزدیک شدن به ایام نوروز ۹۷، بی شک یکی از شهرهایی که مقصد هموطنانمان برای گردشگری دراین ایام پیش رو است، باکو می باشد. در این مطلب ما برای شما اطلاعات پرواز تهران به باکو، برخی از جاذبه های این شهر زیبا، برخی نکات سفر به این شهر و در کل نکات ضروری سفر به باکو را که دانستنش برای شما لازم است را به تفصیل می آوریم.

جاذبه های باکو

اطلاعات پرواز تهران به باکو

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به باکو
باکو و غذاهای خوشمزه اش

پرواز های ایران به سمت کشور آذربایجان با هواپیماهای شرکت بوتا که یکی از شرکت های هواپیمایی آذربایجان است و همچنین با هواپیمایی ایران ایر انجام می گیرد. پروازهای ایران ایر در روزهای دوشنبه و پنج شنبه است. پرواز های بوتا نیز در روزها یکشنبه و سه شنبه است. پرواز های تهران به مقصد شهر باکو هستند و در فرودگاه بین المللی حیدر علی اف(Heydar Aliyev International Airport) به زمین می نشیند. مدت زمان پرواز، ۱ ساعت و ۲۵ دقیقه است. فاصله ی تهران تا باکو، ۳۵۵ مایل و یا به عبارتی ۵۷۱ کیلومتر است.

سفر به باکو با ایران ایر

سفر به باکو با ایران ایر

ایران ایر از جمله شرکت های هواپیمایی ایران است که به اکثر مقصد های موجود چه داخلی و چه خارجی پرواز دارد. یکی از مقصدهای خارجی که ایران به آن پرواز دارد، باکو است. شما می توانید با کلاس های پروازی همچون: کلاس اکونومی و کلاس های ویژه ی هما بلیط هواپیمای خود را خریداری کنید و به باکو سفر کیند. شما در سایت خرید بلیط هواپیما ایران ایر می توانید از امکانات مختلف کلاس های پروازی این ایرلاینز مطلع شوید.

سفر به باکو با آذربایجان ایر لاینز

سفر به باکو با آذربایجان ایر لاینز

اگر شما برای سفر به باکو، بلیط هواپیمای خود را از آذربایجان ایرلاینز تهیه می کنید، باید بدانید که به این شرکت آزال نیز می گویند. این شرکت هواپیمایی تحت نظر حکومت شوروی در سال ۱۹۲۳ ، اولین پرواز خود را انجام داد. این ایر لاین در حال حاضر با توجه به این که تحت نظر مستقیم حیدر علی اف اداره می شود. وی با تزریق سرمایه ای جدید،  ناوگان هواپیمایی این ایر لاین را بسیار مجهز کرده است.  همانطور که در پاراگراف بالاتر گفتیم، اکثر پروازهای تهران به باکو از طریق هواپیماهای شرکت بوتا انجام می گیرد که یکی از شرکت های تابعه ی آذربایجان ایرلاینز است. کلاس های پروازی این شرکت عبارتند از: کلاس اکونومی، کلاس بیزینسی ،وی آی پی کلاب و کامفورت کلاب. شما در مطلب معرفی شرکت هواپیمایی آذربایجان ایرلاینز می توانید از امکانات مختلف کلاس های پروازی این ایرلاینز مطلع شوید.

اطلاعات لازم برای سفر به باکو

سفر به باکو

برای سفر به باکو می توانید به صورت انفرادی و با خرید بلیط و رزرو هتل و یا از طریق خرید تور باکو اقدام کنید. در سفر با تور باکو می توانید از تمام مناطق قدیمی شهر در یک روز دیدن کنید. به بهترین وجذاب ترین مناطق باکو بروید و به بهترین رستوران های این شهر سر بزنید. در بهترین هتل های این شهر اقامت کنید و بهترین اوقات را داشته باشید. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت الی گشت مراجعه بفرمایید.

از جاذبه های دیدنی باکو

راهنمای سفر به باکو

آیا می دانید شهر باکو به چه معنایی است؟ این شهر به معنای بادکوبه است، یعنی مکانی که زیاد در آن باد زیاد می وزد. وقتی اولین میدان نفتی جهان در باکو کشف شد، این منطقه به چنان شهرتی دست پیدا کرد که گویی در پیمودن مسیر پیشرفت و ترقی، ره صد ساله را پیموده است. زبان مردم باکو، ترکی آذربایجانی است. واحد پولیش منات است. ۳۰ دقیقه از ساعت محلی تهران، ساعتش جلوتر است. از لحاظ آب و هوایی نیز این گونه باید بگوییم که زمستان های بسیار سرد و تابستان های بسیار گرمی دارد. هزینه ی سفر به این شهر زیاد نیست. البته باید در نظر داشته باشید که چه مقدار بودجه ای برای آن کنار گذاشته اید. هزینه ی خورد و خوراک در باکو گران نیست و شما می توانید با ۷ منات غذایی حاضری از مک دونالد بخرید. توجه داشته باشید که این مطلب در تاریخ ۲۱ یهمن ماه سال ۱۳۹۶ به رشته ی تحریر در آمده است و هر منات در این تاریخ، ۲۸۵۰ تومان بوده است. شما در باکو می توایند با اتوبوس، تاکسی، دوچرخه و مترو به مرکز شهر و یا مراکز دیدنی شهر باکو بروید. در باکو مراکز خرید بسیاری همچون، مرکز خرید پارک بلوار(Park Bulvar Mall)، مرکز خرید صدرک(Sadarak Shopping Center) و مرکز خرید ۲۸(۲۸Mall) است.

مسجد امام حسین

جاذبه های باکو

شما در سفر به باکو می توانید از جاذبه های دیدنی این شهر دیدن کنید. در ادامه چندی از این جاذبه های را برای شما می آوریم:

  • برج مایدن: بنای مخروطی شکل که از سنگ ساخته شده است و ۲۹ متر ارتفاع دارد. معروف ترین نماد معماری آذربایجان این برج است. از روی پشت بام این برج تمام باکو پیدا است.
  • قصر شیروان شاه: این قصر زیبا از ماسه و سنگ ساخته شده است و محل اسقرار یکی از شاهان آذربایجان در قرن ۱۵ بوده است. نزدیکی این قصر، خرابه های مسجد کیقباد قرار دارد.
  • موزه هنر دولتی: این موزه در ۲ عمارت مجلل قرار گرفته است. در آن آثار هنری از قرن ۱۹ آذربایجان نمایش داده می شود.
  • مسجد امام حسین: این مسجد نوساز یکی از جذابیت های معماری به سبک آذربایجانی است که البته رگه هایی از معماری شمال آفریقا در آن دیده می شود.
موزه ی فرش باکو
  • خیابان شهیدان: در جنوب غربی شهر باکو، یادبودی برای قربانیان حملات ارتش سرخ در سال ۱۹۹۰ ساخته شده است که البته در ادامه قربانیان کشکمکش های قره باغ نیز به آنان اضافه شدند. این میدان یادبودی برای افرادی است که در این منازعات به شهادت رسیدند.
  • موزه ی فرش: نام قبلی این موزه، موزه ی لنین بوده است اما، در حال حاضر به موزه ای تبدیل شده است که در ان بیش از ۱۰۰۰ دست قالیچه ی زیبا و کمیاب از آذربایجان، ایران و داغستان نگهداری می شود. در سفر به باکو حتما از این موزه ی زیبا دیدن کنید.
معرفی هتل ۵ ستاره هیلتون در باکو
معرفی هتل ۵ ستاره هیلتون در باکو
مجموعه حیدر علی اف، شگفتی دنیا مدرن در باکو
مجموعه حیدر علی اف، شگفتی دنیا مدرن در باکو
معرفی هتل ۵ ستاره فور سیزنز در باکو
معرفی هتل ۵ ستاره فور سیزنز در باکو
معرفی هتل ۴ ستاره نیو در باکو
معرفی هتل ۴ ستاره نیو در باکو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code