بلیط هواپیما

معرفی فرودگاه بین المللی دورتموند

آشنایی با فرودگاه بین المللی دورتموند | Dortmund Airport

امروز می خواهیم تا فرودگاه بین المللی دورتموند (Dortmund Airport) در کشور آلمان را به شما معرفی نماییم. این فرودگاه همانطور که از اسمش مشخص است در ایالت دورتوند آلمان قرار دارد و بیشتر پذیرای پروازهای ارزان قیمتی است که به آلمان و این ایالت صورت می پذیرد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، با کلیه ی مشخصات و راه های دسترسی به این فرودگاه آشنا شوید.

اطلاعات فرودگاه بین المللی دورتموند

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی دورتموند

مطالب مرتبط:
۱۰ دیدنی در آلمان که باید دید
معرفی هفت جزیره بی نظیر در کشور آلمان
چطور از فرودگاه دورتموند آلمان به مرکز شهر برویم؟

در سال ۱۹۲۵ بود که در حومه ی شهر برکل درایالت دورتموند، این فرودگاه برای استفاده ی هواپیماهای تجاری شرکت هواپیمایی Aero Lloyd افتتاح شد. مسیر کاری این فرودگاه به سرعت به سوی پیشرفت رفت زیرا در بین سال های ۱۹۲۷ تا ۱۹۲۸ میلادی این فرودگاه پذیرای نزدیک به ۳ هزار پرواز تجاری بود. در طی جنگ جهانی دوم این فرودگاه به عنوان یکی از پایگاه های نیروی هوایی نیروهای آلمانی مورد استفاده قرار گرفت.

البته پس از این که نیروهای انگلیسی به این ایالت وارد شدند، اختیار این فرودگاه را در دست گرفتند. در سال ۱۹۵۵ بود که به صورت کلی و با خروج نیروهای انگلیسی از این فرودگاه، این فرودگاه به حالت نیمه بسته در آمد. وضعیت این فرودگاه تغییر زیادی تا دهه ی ۱۹۹۰ میلادی با زمانی که انگلیسی ها آن را به حال خود رها کردند پیدا نکرد تا در دهه ی جدید و سال های پایانی قرن ۱۹، این فرودگاه برخی از پروازهای این منطقه را پذیرا شد.

دیگر فرودگاه های این ایالت همچون فرودگاه های دوسلدورف و کلن برن، غالبا فرودگاه های تجاری بودند و همچنین دیگر فرودگاه های این منطقه، پذیرای پروازهای بی شماری بودند اما به علت حجم بالای تقاضای پرواز این فرودگاه مجدد به دایره ی استفاده وارد شد.

آشنایی با فرودگاه بین المللی دورتموند

در سال ۱۹۹۸ میلادی عملیات بازسازی و ساخت و ساز در این فرودگاه آغاز شد و در سال ۲۰۰۰ در حالی به اتمام رسید که چند ترمنیال برای جایگزینی با ترمینال های قبلی را ساخته و به اتمام رسانده بود. زمانی که دوران جدی این فرودگاه با بازسازی گسترده مواجه شد، از اواخر سال ۲۰۰۰ به بعد با ترافیک بسیار شدید هوایی روبرو شد.

قبل از آن این فرودگاه با پروازهای توربوپراپ و برخی از پروازهای فصلی از مبداهای آلمانی روبرو بود و بعد از آن این فرودگاه با چنان ترافیک هوایی مواجه شد که در نوع خود جالب بود. از همین سال بود که بسیاری از شرکت های هواپیمایی پروازهای خود را به سمت این مقصد آغاز کردند. البته این نکته در حال حاضر قابل ذکر است که این فرودگاه در حال حاضر بیشتر پذیرای پروازهای خصوصی با هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ و بوئینگ A320 است.

نخستین شرکت هواپیمایی که به این فوردگاه پروازهای خود را آغاز کرد، شرکت هواپیمایی ایر برلین بود که در سال ۲۰۰۲ پروازهای خود به مقصد میلان و وین آغاز نمود و آن ها را تا سال ۲۰۰۷ میلادی ادامه داد. فرودگاه بین المللی دورتموند در فاصله ۱۰ کیلومتری شرق شهر دورتموند قرار گرفته است.

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی دورتموند

بیشتر پروازهای ارزان قیمت و تفریحی در این فرودگاه انجام می شود و به ویژه ایرلاین هایی مثل ایزی جت، رایان ایر و سان اکسپرس در فرودگاه دورتموند فعالیت می کنند. بر اساس آمار رسمی که از این فرودگاه منتشر شده است، در سال ۲۰۱۳ میلادی این فرودگاه نزدیک به ۲ میلیون نفر مسافر را در مقاصد خارجی و داخلی جا به جا نموده است.

فرودگاه دورتموند در نزدیکی شهر دورتموند آلمان قرار دارد و دارای یک ترمینال مسافربری برای پروازهای خارجی و داخلی است. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، فرودگاه دورتموند هم مثل بسیاری از فرودگاه های آلمان در ابتدا کاربری نظامی داشته است و در جریان جنگ جهانی اول مورد استفاده قرار می گرفته است. در حال حاضر فرودگاه دورتموند پذیرای پروازهای مختلف مسافربری از سرتاسر دنیاست و سالانه به طور میانگین، جا به جایی بیش از ۲ میلیون مسافر می پردازد. فاصله فرودگاه از مرکز شهر حدود ۱۰ کیلومتر است و به راحتی می توان خود را به مرکز شهر رساند.

فرودگاه دورتموند جایگزین بسیار مناسبی برای فرودگاه های دوسلدورف، کلن، بن و Munster است. در سال های اخیر فرودگاه دورتموند اهمیت بیشتری پیدا کرده است و سال به سال بر تعداد مسافران این فرودگاه افزوده می شود. راه های دسترسی از این فرودگاه به مرکز شهر و بالعکس بسیار آسان است. شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس اکسپرس، اتوبوس شهری و قطار می توانید خود را به مرکز شهر برسانید.

اطلاعات فرودگاه بین المللی دورتموند

نام فرودگاه بین المللی دورتموند: Dortmund Airport

کد یاتا: DTM

کد ایکائو: EDLW

نوع فرودگاه: عمومی

ارتفاع از سطح دریا: ۱۳۰ متر

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی دورتموند: www.dortmund-airport.de

معرفی فرودگاه بین المللی دورتموند

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی دورتموند

ایستگاه تاکسی ها درست بیرون سالن پروازهای ورودی قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. تاکسی سریع ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه دورتموند است و بسیاری از مسافران این گزینه را ترجیح می دهند. تاکسی شما را از جلوی فرودگاه سوار می کند و درب هتل و مقصدتان پیاده می کند. فاصله فرودگاه از مرکز شهر زیاد نیست و با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۲۵ دقیقه می توانید به مرکز شهر برسید.

فرودگاه دورتموند دسترسی مستقیم به خط ریلی و راه آهن ندارد اما به سادگی و در عرض ۵ دقیقه می توانید خود را به ایستگاه قطار برسانید. نزدیک ترین ایستگاه قطار به فرودگاه، ایستگاه Holzwickede است. آسان ترین و یکی از ارزان ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه دورتموند استفاده از اتوبوس و سپس قطار است. یکی دیگر از گزینه های خوب و اقتصادی حمل و نقل فرودگاه دورتموند استفاده از اتوبوس اکسپرس فرودگاه است. این سرویس خطی مستقیم است که مسافران را بین فرودگاه و Hauptbahnhof دورتموند جابجا می کند. اتوبوس اکسپرس هر یک ساعت یک بار مسافران را سوار می کند و در طول مسیر هیچگونه توقفی ندارد.

علاوه بر اتوبوس اکسپرس، چندین اتوبوس شهری هم از فرودگاه دورتموند عبور می کنند و مسافران را به مرکز شهر جابجا می کنند. خط شماره C41 هر ساعت از مقابل فرودگاه عبور می کند و در مدت زمان ۲۵ دقیقه مسافران را به ایستگاه Unna می رساند. اتوبوس شماره ۴۴۰ هم سه بار در ساعت حرکت می کند و به سمت نواحی جنوبی شهر دورتموند حرکت می کند.

با کرایه اتومبیل می توانید خودتان رانندگی کنید و به شهرهای اطراف هم سری هم بزنید. شرکت های معروفی مثل اویس، باجت، یوروپکار، هرتز، تریفتی و سیکست در فرودگاه دفتر دارند و به سرویس دهی می پردازند.

میزان بار مجاز هواپیمایی لوفت هانزا چقدر است؟
میزان بار مجاز هواپیمایی لوفت هانزا چقدر است؟
۷ جاذبه ی دیدنی در شمال آلمان
۷ جاذبه ی دیدنی در شمال آلمان
کلیسای جامع کلن، جایی برای تماشای تاریخ و هنر
کلیسای جامع کلن، جایی برای تماشای تاریخ و هنر
نویشوانشتاین در باواریا، قصر زیبای خفته در واقعیت
نویشوانشتاین در باواریا، قصر زیبای خفته در واقعیت