میزان بار مجاز هواپیمایی لوفت هانزا چقدر است؟

قوانین حمل بار هواپیمایی لوفت هانزا

برای مسافرانی که با هواپیما سفر می کنند اطلاع از میزان بار مجاز اهمیت زیادی دارد. مسافرانی که بلیط هواپیمای لوفت هانزا (Lufthansa) را رزرو کرده اند لازم است قوانین و مقررات خاص این ایرلاین را در مورد وزن بار مجاز رعایت کنند. تعداد و وزن بار مجاز هواپیمایی لوفت هانزا به نوع بلیط هواپیما و کلاس پروازی بستگی دارد و در هر پرواز متفاوت است. به همین دلیل در این مطلب می خواهیم در مورد جزئیات میزان بار مجاز هواپیمایی لوفت هانزا صحبت کنیم و اطلاعات لازم در مورد آن را با شما در میان بگذاریم. با الی گشت همراه باشید تا در ادامه این قوانین را به تفکیک کلاس پروازی مشاهده کنیم.

مقررات میزان بار مجاز هواپیمایی لوفت هانزا

میزان بار مجاز هواپیمایی لوفت هانزا

مطالب مرتبط:
معرفی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا
آشنایی با بزرگ ترین اتحاد شرکت های هواپیمایی: استار الاینس

مسافران لوفت هانزا بسته به نوع بلیط هواپیما و کلاس پروازی می توانند تا میزان مشخصی بار و چمدان با خود حمل کنند. به مسافران توصیه می شود حتما نام و شماره تلفن تماسشان را روی کاغذی بنویسند و داخل و روی چمدان ها بچسبانند. در قسمت چک-این هواپیمایی لوفت هانزا می توانید از برچسب های رایگان نیز به این منظور استفاده کنید. وزن بار مجاز برای کودکان ۰-۲ سال نیز صرف نظر از نوع کلاس پروازی، یک چمدان به وزن حداکثر ۲۳ کیلوگرم است. میزان بار مجاز برای هر کلاس پروازی عبارتست از:

 • پرواز اکونومی: ۱ چمدان به وزن حداکثر ۲۳ کیلوگرم
 • پرواز پریمیوم اکونومی: ۲ چمدان با حداکثر وزن ۲۳ کیلوگرم
 • پرواز بیزنس کلاس: ۲ چمدان به وزن حداکثر ۳۲ کیلوگرم
 • پرواز فرست کلاس: ۳ چمدان به وزن حداکثر ۳۲ کیلوگرم
وزن بار مجاز هواپیمایی لوفت هانزا

در پروازهای لوفت هانزا می توانید موارد زیر را نیز به صورت رایگان و خارج از قوانین بار با خود همراه داشته باشید:

 • یک کیف دستی یا کیف لپتاپ یا مانند آن به ابعاد حداکثر ۴۰*۳۰*۱۰ سانتی متر
 • اگر همراه با کودکانتان سفر می کنید، به ازای هر کودک یک کالسکه تاشو یا کریر
 • لوازم کمکی برای حرکت مثل ویلچیر، واکر و …
قانون وزن بار لوفت هانزا

ساک دستی و بار همراه

اگر اشیاء باارزش و گرانقیمت مثل لپتاپ، موبایل، اسناد و مدارک، جواهرآلات و … با خود دارید بهتر است آن ها را به عنوان بار همراه به داخل کابین ببرید. قوانین خاص لوفت هانزا در مورد بار همراه عبارتست از:

 • اکونومی: در پروازهای اکونومی لوفت هانزا هر مسافر مجاز است یک چمدان و ساک تا وزن حداکثر ۸ کیلوگرم با خود به داخل کابین ببرد.
 • پریمیوم اکونومی: مسافران این کلاس پروازی می توانند یک ساک یا چمدان به وزن حداکثر ۸ کیلوگرم همراه داشته باشند.
 • بیزنس کلاس: در پرواز تجاری یا بیزنس کلاس (Business) هر مسافر می تواند ۲ ساک یا چمدان به وزن حداکثر ۸ کیلوگرم با خود حمل کند.
 • فرست کلاس: در پرواز فرست کلاس نیز مسافران تا ۲ ساک یا چمدان به وزن حداکثر ۸ کیلوگرم می توانند همراه خود به داخل هواپیما ببرند. .
 • ابعاد مجاز برای بار همراه حداکثر ۵۵*۴۰*۲۳ سانتی متر است.
مقررات میزان بار مجاز هواپیمایی لوفت هانزا

قوانین حمل حیوانات

در پروازهای لوفت هانزا این امکان برای مسافران وجود دارد که همراه با حیوان خانگی خود (سگ، گربه، خرگوش ..) سفر کنند. حیوانات خانگی کوچک مثل سگ و گربه که وزنشان کمتر از ۸ کیلوگرم باشد را می توان تحت شرایط خاصی همراه با خود به داخل کابین برد. اما ورود سگ های بزرگ تر و سایر حیوانات (صرف نظر از اندازه و وزن) به داخل کابین هواپیما ممنوع است. این حیوانات می بایست به قسمت بار هواپیما تحویل داده شوند.

قوانین حمل حیوانات لوفت هانزا

 قوانین حمل مایعات

در مورد حمل مایعات به داخل کابین نیز محدودیت ها و قوانین خاصی وجود دارد. این قوانین عبارتند از:

 • وزن مجاز برای بسته بندی های حاوی مایعات و مواد ژله ای حداکثر ۱۰۰ میلی لیتر است. این قبیل محصولات را می بایست در یک کیسه پلاستیکی شفاف قرار داده و آن را جداگانه به قسمت بازرسی امنیتی ارائه دهید.
 • مایعاتی مثل عطر، شامپو و … که از فروشگاه بدون مالیات یا دیوتی فری (DutyFree) فرودگاه خریداری کرده اید می بایست در کیسه های بسته بندی شده حمل شوند و فاکتور خرید آن ها نیز موجود باشد. اگر بسته بندی آن ها باز شود این قبیل محصولات نیز مشمول قوانین بار لوفت هانزا می شوند.
 • داروها و غذاهای مخصوص (مثل غذای نوزاد) را می توان خارج از کیسه پلاستیکی نگهداری کرد، البته این قبیل موارد را نیز باید به قسمت امنیت ارائه کرد.
قوانین حمل مایعات لوفت هانزا

قوانین اضافه بار

همان طور که در بالا اشاره کردیم هر مسافر بسته به نوع کلاس پروازی تا میزان مشخصی می تواند بار و چمدان و همینطور ساک دستی همراه داشته باشد. در صورتی که وزن بار شما بیش از حد مجاز باشد مشمول اضافه بار خواهید شد و لازم است هزینه آن را پرداخت کنید. البته در مورد میزان بار اضافه نیز قوانینی در ایرلاین لوفت هانزا وجود دارد. هر مسافر می تواند حداکثر تا ۹۹ کیلوگرم بار از طریق پرواز لوفت هانزا حمل کند. برای هماهنگی های بیشتر به مسافران توصیه می شود پیشاپیش از طریق آژانس هواپیمایی یا وبسایت لوفت هانزا، این ایرلاین را در جریان اضافه بار خود قرار بدهند (به ویژه در مورد بارهای بزرگ و حجیم). در صورتی که وزن یا ابعاد بارتان بیش از میزان مشخص شده باشد به عنوان اضافه بار در نظر گرفته خواهد شد.

منبع: lufthansa.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد