بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه برلین به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه برلین | Berlin Tegel airport Transportation

فرودگاه برلین تگل که به فرودگاه برلین شهرت دارد فرودگاه بین المللی و اصلی شهر برلین است. این فرودگاه چهارمین فرودگاه پررفت و آمد در آلمان محسوب می شود و سالانه بیش از ۲۰ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده می کنند. برلین پایتخت کشور آلمان است و بزرگ ترین شهر این کشور نیز محسوب می شود. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه برلین تگل را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به برلین را دارید و بلیت هواپیمایتان به مقصد فرودگاه برلین تگل است با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

فرودگاه برلین تگل

دسترسی از فرودگاه برلین به مرکز شهر

مطلب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی برلین تگل
راهنمای سفر به برلین

برلین هم از نظر جمعیت و هم از لحاظ مساحت، بزرگ ترین شهر آلمان محسوب می شود و پایتخت این کشور ویک از شهرهای مهم آلمان محسوب می شود. برلین علاوه بر اهمیت سیاسی، جاذبه های تاریخی و فرهنگی زیادی دارد، به طوری که به عنوان یکی از مراکز فرهنگی جهان شناخته می شود. فرودگاه برلین تگل در شمال غربی شهر برلین قرار دارد و دارای ۵ ترمینال مسافربری است. به طور کلی دو راه برای رسیدن به مرکز شهر وجود دارد: تاکسی و اتوبوس. تاکسی فرودگاه برلین شما را در مدت ۲۴ دقیقه به مرکز شهر می رساند و سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه برلین تگل محسوب می شود. اگر با تور برلین به این شهر سفر می کنید لازم نیست نگران حمل و نقل فرودگاه برلین تگل باشید چون سرویس ترانسفر معمولا از سوی مجریان تور ارائه می شود. اما اگر به صورت شخصی به برلین سفر می کنید و بلیت هواپیمایتان به مقصد این فرودگاه است لازم است اطلاعاتی در مورد حمل و نقل فرودگاه برلین داشته باشید. در ادامه راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی می کنیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

سفر به برلین

تاکسی

تاکسی سریع ترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه برلین تگل است. ایستگاه تاکسی ها در فرودگاه برلین انواع اتومبیل ها را با ظرفیت های مختلف به مسافران ارائه می کند. این تاکسی ها را با رنگ کرم و سفید و سقف مشکی و زردشان می توانید به راحتی تشخیص بدهید. این تاکسی ها اجازه رسمی فعالیت در فرودگاه را دارند و مراقب باشید سوار تاکسی های غیرمجاز نشوید. اگر برای  اولین بار به برلین سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید، اگر چمدان های زیادی همراهتان است و اگر همراه با کودکتان سفر می کنید تاکسی گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۲۰ الی ۳۰ دقیقه می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برلین برسانید.

تاکسی فرودگاه برلین

اتوبوس

حمل و نقل فرودگاه برلین شامل اتوبوس نیز می شود و با توجه به آدرس هتل و مقصدتان می توانید با یکی از اتوبوس های موجود در فرودگاه به سمت مقصد بروید. دو اتوبوس X9 و ۱۰۹ به سمت ایستگاه باغ وحش central Zoologischer Garten Station می روند و هر ده دقیقه یکبار حرکت می کنند. اتوبوس X9 سریع تر شما را به مقصد می رساند زیرا توقف های کمتری در طول مسیر دارد. البته بعد از رسیدن به ایستگاه باغ وحش لازم است سوار مترو اصلی برلین U-Bahn شوید تا به منطقه مرکزی شهر برسید. سفر با اتوبوس X9 حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد و با اتوبوس ۱۰۹ کمی بیشتر و حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد. گزینه سوم استفاده از اتوبوس اکسپرس TXL است که به ایستگاه Hauptbahnhof Station می رود. این اتوبوس ها هر ۶ دقیقه یکبار حرکت می کنند و در مدت ۳۷ دقیقه به ایستگاه نهایی در برلین می رسند.

بلیت اتوبوس را به دو طریق می توانید تهیه کنید: از دستگاه های فروش خودکار در ترمینال A فرودگاه یا باجه بلیت در ترمینال اصلی می توانید بلیت اتوبوس را خریداری کنید.

اتوبوس فرودگاه برلین

ایستگاه اتوبوس ها بیرون ترمینال B قرار دارد و با دنبال کردن تابلوهای راهنما یا سوال از کارکنان فرودگاه می توانید به ایستگاه اتوبوس برسید.

با توجه به هزینه نسبتا بالای تاکسی، استفاده از اتوبوس بسیار به صرفه و اقتصادی تر خواهد بود. به علاوه، با اتوبوس اکسپرس TXL یا اتوبوس های X9/109 می توانید تنها در عرض ۲۰ دقیقه به ایستگاه مرکزی مترو برلین برسید. البته در نظر داشته باشید که اگر چمدان های زیادی همراهتان است شاید استفاده از اتوبوس چندان مناسب شما نباشد.

اگر اتوبوس تقریبا پر شده است منتظر اتوبوس بعدی بمانید. چون فضای قرار دادن چمدان و بار در اتوبوس ها محدود است.

بلیت تک سفره تا دو ساعت معتبر است و با استفاده از این بلیت می توانید هر یک از اتوبوس ها به مقصدتان برسید. اگر در مدت اقامت در پراگ قرار است زیاد از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید می توانید بلیت یک روزه تهیه کنید که از لحاظ اقتصادی به صرفه تر خواهد بود.

منبع: welcomepickups.com

رایشتاگ، بنای تاریخی شهر برلین
رایشتاگ، بنای تاریخی شهر برلین
معرفی هتل ۳ ستاره آزیموت در قسمت جنوبی شهر برلین
معرفی هتل ۳ ستاره آزیموت در قسمت جنوبی شهر برلین
معرفی هتل ۵ ستاره سوفیتل در برلین
معرفی هتل ۵ ستاره سوفیتل در برلین
معرفی هتل ۳ ستاره مرکیور ام الکساندرپلاتز در برلین
معرفی هتل ۳ ستاره مرکیور ام الکساندرپلاتز در برلین