آنگکور وات، هزار توی اسرار آمیز کامبوج

درباره آنگکور وات

آنگکور وات یکی از بهترین و زیباترین بناهای مذهبی کامبوج است که سالانه بازدیدکنندگان  بسیاری را به سمت خود می کشاند. مجموعه ای اسرار آمیز با ابهت عجیب و دیدنی که توانسته به خوبی در فهرست میراث جهانی یونسکو جا خوش کند. همراه الی گشت باشید تا درباره ی این بنای مذهبی دیدنی در کامبوج بیشنر بدانید:

عکس انگکور وات
مطالب مرتبط:
شهر سوخته بانکوک، فانوسی که خاموش شد
شهرهای دورافتاده ای که در زمان به دام افتاده اند!

این مجموعه در اوایل قرن دوازدهم برای پادشاه سوریاوارمان ساخته شد تا وی در آنجا حکومت کند. مجموعه مذهبی انگکور وات جایی در دل جنگل ها و زمین های کشاورزی کامبوج است.
وجود چند لکه بر روی زمین، اولین چیزی است که توجه مسافران انگکور وات را به خود جلب می نماید. یکی از الهام بخش ترین بناهای تاریخی که در ذهن انسان جای گرفته است این مجموعه‌ی دیدنی است. ارتفاع برج های این مجموعه مذهبی به ۵۵ متر می رسد که وحدت و یگانگی آنها را به معرض نمایش درآورده است.

غروب آفتاب در انگکور وات

آنگکور نمادی از کوه مرو، کوه المپ (در مقدونیه) است. در این شهر، آنگکور وات به عنوان ترکیب کاملی از خلاقیت و ارادت معنوی در نظر گرفته شده است. کامبوج بناهای مذهبی بسیاری را در خود جای داده است که در ساختار، اندازه، مقیاس و تقارن متفاوت هستند.

تاریخ انگکور وات

این مجموعه مانند قلب و روح کامبوج هستند. چیزی شبیه به نماد ملی، مرکز تمدن خمر و یک افتخار ملی در این سرزمین…
مناره های انگکور وات سر به فلک کشیده و توسط خندق های بسیاری احاطه شده اند. عناصر به کار رفته در ساخت آنگکور واگذار نشده و استفاده از آن، تا اتمام کار ادامه داشته اند.

بخشی از انگکور وات

ترکیب معنویت و تقارن به عنوان نمادی از خود گذشتگی بشریت است. طراحی و ساخت ستون های داخلی این بنا به گونه ای است که در نگاه اول، توجه همه را به خود جلب می کند.

شهرت آنگکور وات به وجود آسپارها یا همان فرشتگان آسمانی معروف است. در دیوارهای این بنای بزرگ چیزی در حدود ۳۰۰۰ نقش فرشته حک شده است و جالب است بدانید ۳۷ مورد از آن ها دارای مدل موهای متفاوتی هستند. در حال حاضر، پروژه ی حفاظت آلمان، مسئولیت بازسازی قسمت های آسیب دیده این بنا را عهده گرفته است. این سازمان یک غرفه ی اطلاعات کوچک را در گوشه شمال غربی معبد آنگکور وات تاسیس نمود، در این غرفه، کارت پستال و تصاویر آنگکور سیاه و سفید عرضه می گردد.

انگکور وات در کامبوج

در سفر به کامبوج بازدید از این بنا را بهتان پیشنهاد می کنیم، برای گشت و گذار در اینجا به چیزی حدود ۲ ساعت زمان نیاز دارید. ناگفته نماند برای دیدن اینجا بایستی بلیط تهیه کنید.

کلیسای جامع پیزا، یکی از مهمترین جاذبه های ایتالیا
کلیسای جامع پیزا، یکی از مهمترین جاذبه های ایتالیا
۸ دلیل وسوسه انگیز برای سفر به اندونزی
۸ دلیل وسوسه انگیز برای سفر به اندونزی
سفری به شهر زیبای بانکوک
سفری به شهر زیبای بانکوک
۵ مورد عجیب درباره ارتش سفالین چین
۵ مورد عجیب درباره ارتش سفالین چین

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code