بلیط هواپیما

این عکس های اینستاگرامی شما را به ازمیر می کشاند!

عکس های اینستاگرامی از ازمیر

ازمیر، سومین شهر بزرگ ترکیه، ساحلی زیبا و مناطق زیادی دارد که به رنگارنگی بازار کمرالتی آن هستند. مردم ازمیر به خوبی می دانند چگونه شهر خود را به دیگر بشناسانند و زیبایی و جذابیت های این شهر را با عکس هایی به دیگران نشان می دهند. عکس هایی که در پست های اینستاگرامی آن ها می بینید ثبت لحظات ناب این شهر  است. می خواهیم عکس های اینستاگرامی از ازمیر ببینیم، در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
ازمیر و جاذبه هایش
نگاهی به جاذبه های شهر تاریخی ازمیر

برج ساعت معروف ازمیر، بنایی تاریخی است که توسط معمارفرانسوی رایموند چارلز پیره در سال ۱۹۰۱ ساخته شد تا یادبودی برای سلطان عبدالحمید دوم عثمانی باشد.

برج ساعت

ازمیر به غیر از سواحل زیبا یک عالمه ساختمان های تاریخی باشکوه و مجلل دارد که ارزش بازدید دارند.  درهای ورودی بعضی از این ساختمان ها آنقدر حکاکی های زیبا و ظریفی دارد که گاهی شما را وادار می کنند دقایقی خیره به آن ها نگاه کنید.

در ساختمان های تاریخی

بازار کمرالتی یکی از بهترین محل هاست که در دریای رنگارنگ اجناس و کالاها، غذاهای خوشمزه و کاروانسراهای مخفی گم شده است.

بازار

در بازار کمرالتی کلیساها و عبادتگاه های زیادی هم هست که وقتی در حال گشت و گذار در گوشه و کنار این بازار هستید می توانید آن ها را ببینید.

مسجد بازار

ازمیر در تابستان-  در ازمیر هیچ چیز بهتر از نوشیدن یک لیوان چای تازه دم در کنار دریای آبی لاجوردی نیست. طعم ناب چای ترکی و چشم انداز رویایی از دریا بهترین چیزهایی است که می تواند ظهر یک روز تابستانی شما را به یاد ماندنی کند.

ازمیر در تابستان

در موزه هنر و مجسمه ازمیر تعدادی از کارهای برجسته تاریخی قرار دارد به خصوص غرفه مجسمه سازی آن که قطعاتی هنری از هنرمندانی مثل میلتوس، پرگامون و تئوس دارد و هزاران گردشگر از آن بازدید می کنند.

موزه هنر و مجسمه

آسانسور شهر، در سال ۱۹۰۷ ساخته شد تا محله کاراتاس را به دامنه کوه های شیب دار وصل کند. این روزها اما این آسانسور تبدیل به یکی از بهترین رستوران های ازمیر شده که با چراغانی هاییکه دارد به خصوص در هنگام شب محلی بسیار رمانتیک است.

آسانسور شهر

خیابان های محله آل سانجاک تعدادی رستوران عالی مخصوص سرو ماهی دارد که در آنجا می توانید در زیر حباب چراغ های رنگارنگ از طعم ماهی های تازه ای که در همان روز صید شدند لذت ببرید.

رستوران

در حالی که خیلی ها ازمیر را شهری تابستانی می دانند اما حتی در روزهای سرد هم زمانی که آسمان خاکستری شده و باران کم کم در حال باریدن است می تواند هوای گرفته و متفاوت زیبایی داشته باشد. دریا خروشان و مواج شده و هوا کمی سرد است اما باز هم گشت و گذار در این شهر زیبا لذت بخش است.

هوای خنک

تصویر به خوبی نشان می دهد که می خواهیم چگونه روز خود را شروع کنیم : با صبحانه مفصل ترکی در کنار دریا! امیدوارم که مرغان دریایی هوس سیمیت های صبحانه را نکنند.

صبحانه

تفریحگاه معروف کوردون ازمیر جایی است که می توانید در کنار دریا مسافتی طولانی را پیاده روی کنید و به چیزهای مختلفی فکر کنید، مخصوصا در هنگام شب که زیبایی ای خیره کننده پیدا می کند و انعکاس نورهای درخشان در دریا فضایی رویایی را به وجود می آورد، می توانید مدت ها در مسیر قدم بزنید و از خنکای نسیم لذت ببرید.

کاراتاس

منبع: theculturetrip.com

ازمیر و جاذبه هایش
ازمیر و جاذبه هایش
نمایشگاه های آنتالیا و ازمیر در ماه ژانویه ۲۰۱۹ | دی و بهمن ۹۷
نمایشگاه های آنتالیا و ازمیر در ماه ژانویه ۲۰۱۹ | دی و بهمن ۹۷
بهترین مراکز خرید ازمیر
بهترین مراکز خرید ازمیر
معرفی هتل ایبیس ازمیر آلسانکاک | ۳ ستاره
معرفی هتل ایبیس ازمیر آلسانکاک | ۳ ستاره