بلیط هواپیما

این کلیسا در پراگ از استخوان ساخته شده است!

کلیسای استودان سدلک

در ۷۰ کیلومتری شرق پراگ، شهری کوچک به نام کوتنا هرا قرار دارد که به دلیل معدن های نقره ی پربارش در آن دوران توانست رشد زیادی داشته باشد و پیشرفت کند. کلیسای سانتا باربارا هم که یکی از کلیساهای مشهور قرون وسطی، در آن دوران در همین شهر بنا شد. در نزدیکی شهر کوتنا هرا، شهر کوچکی به نام سدلک وجود دارد که به واسطه ی کلیسای عجیب و غریبش توانسته شهرت زیادی بدست آورد. کلیسایی با تزییناتی از استخوان انسان، کلیسای استودان سدلک. با الی گشت همراه باشید:

کلیسای استودان سدلک
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به پراگ
سرنوشت تلخ این کلیسا آن را پر از روح کرده است!

شهر سدلک شهری کوچک در حومه ی کوتنا هرا است که با آن حدود ۲ کیلومتر فاصله دارد. همانطور که گفته شد کلیسایی ترسناک در این شهر وجود دارد که برای تزیینات آن از استخوان های ۴۰۰۰۰ انسان هایی که قبل تر در این کلیسا دفن شده بودند، استفاده شده است. سدلک که شهری ناشناخته و کوچک بود، امروزه به واسطه ی این کلیسا به یکی از جذاب ترین نقاط گردشگری چک تبدیل شده است و هر سال به تنهایی ۲۰۰ هزار گردشگر را به خود جذب می کند.

از این کلیسا بیشتر بدانید

از آنجاییکه هیچ کلیسایی محل دفن مردگان نیست، شاید برایتان جالب باشد بدانید به چه دلیلی در آن دوران افراد مردگان خود را در این کلیسا دفن کرده اند. داستان جالبی دارد: در آن دوران، صومعه ی سیسترسی در سدلک، راهبی به نام هنری داشت. این راهب به دستور یکی از پادشاهان آن دوران به سرزمین مقدس فرستاده شد و موقع برگشت، کمی از خاک آن را همراه خود به سدلک آورد و در کلیسا پاشید. این موضوع باعث شد تا بسیاری از مردم، مردگان خود را در این کلیسا دفن کنند چون اعتقاد داشتند خاک این کلیسا مقدس است و می تواند روح مردگان را در برابر عذاب ای الهی محافظت کند.

حتی خیلی از مردم از کشورهای مختلف سفر می کردند تا مرده های خود را در این کلیسا دفن کنند و این چنین بود که اجساد زیادی در این گورستان انباشته شد.

کلیسای استودان
تزیینات کلیسا از استخوان

در سال ۱۳۱۸ میلادی بیشتر از ۳۰۰۰ جسد در آن کلیسا وجود داشت طوری که دیگر به حد اشباع رسیده بود و در نتیجه این تصمیم گرفته شد تا یک گورستان جدید ساخته شود. تمام استخوان های اجساد جمع آوری شد و در کلیسای استودان قرار داده شد تا اینکه هنرمندی به نام فرانتیسک رینت تصمیم گرفت یک ایده ی عجیب را عملی کند.

او تمام کلیسا را با استخوان های انسان ها تزیین کرد طوری که از دیوار آن گرفته تا جام ها همگی از استخوان های انسان ساخته شده اند. یکی از زیباترین بخش های کلیسا، چلچراغ عظیم آن است که تماما از استخوان های انسان درست شده است و هفت شاخه دارد که در انتهای هر شاخه، یک جمجمه قرار گرفته است.

چلچراغ استودان سدلک

این چنین بود که این کلیسای عجیب ساخته شد. جایی که یک بنای عادی بود، با یک ایده ی خوب و ترسناک به جایی تبدیل شده است که حالا مردم زیادی از سراسر دنیا حاضرند سفر کنند و این کلیسا را ببینند. سدلک بدون شک شهری است که شهرت امروز خود را مدیون مردگان است.

قلعه کوکهم، نماد قدرت امپراتوری بر بلندی
قلعه کوکهم، نماد قدرت امپراتوری بر بلندی
بهترین و لوکس ترین هتل های بالی به انتخاب مسافران
بهترین و لوکس ترین هتل های بالی به انتخاب مسافران
بهترین مناطق آنتالیا برای رزرو هتل
بهترین مناطق آنتالیا برای رزرو هتل
بازدید از این جاذبه های دیدنی در شهر ملبورن را فراموش نکنید!
بازدید از این جاذبه های دیدنی در شهر ملبورن را فراموش نکنید!