بلیط هواپیما

از شنبه تا جمعه بازارهای استانبول

بازارهای سنتی استانبول

از جمله مواردی که برای اکثر افراد در زندگی از جذابیت بالایی برخوردارست، خرید کردن است. شهر استانبول از آن دسته مکان هایی است که برای علاقمندان به خرید بهشتی رویایی محسوب می شود؛ در این شهر انواع مختلفی از مراکز خرید متنوع و مدرن وجود دارد که می توانید بهترین برندهای ممکن را در آن ها خریداری نمایید. اما در کنار مراکز خرید مدرن و شیک بازارهایی هم از دست فروش ها در این شهر وجود دارد که می توانید برای خرید یا حتی تفریح و گشت و گذار سری به آن ها بزنید. از همین رو ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره بازارهای سنتی استانبول یا همان بازارهایی که در روزهای خاصی از هفته برگزار می شوند نظیر شنبه بازار، چهارشنبه بازار و … نیز صحبت کنیم.

بازارهای سنتی استانبول

شنبه بازار بشیکتاش  | Beşiktaş Bazaar

مطالب مرتبط:
جنگل بلگراد، لذت طبیعت گردی در هیاهوی استانبول
مرکز خرید ونیزیا، ونیز را در استانبول تماشا کنید!
۹ کاری که باید در منطقه بشیکتاش استانبول انجام دهید!

اولین موردی که می خواهیم از بازارهای سنتی استانبول نام ببریم، شنبه بازار بشیکتاش است که در یکی از محله های اروپایی استانبول نیز واقع می باشد. محله ی بشیکتاش هر هفته شنبه های میزبان محلی هایی است که در این منطقه بساط های خودشان را در چند طبقه برپا می کنند و در خریدارانی که برای مشاهده و خرید به سمت این محله می آیند. در این شنبه بازار با فروشنده های مختلفی از جمله جواهرفروشان، فروشندگان مواد غذایی تازه و لباس های پر نقش و نگار و متنوع و روسری های زیبا رو به رو خواهید شد که همگی شما را برای خرید وسوسه خواهند کرد، در طبقه اول شنبه بازار بشیکتاش می توانید به خرید مایحتاج خوراکی خود بپردازید و در طبقه دوم هرگونه لوازم خانگی و پوشاک و هر چه را که تصور کنید در آن خواهید دید.

لازم به ذکر است که در انتهای مسیرتان در این بازار کافه ی کوچکی هم وجود دارد که می توانید نفسی تازه کنید و انرژی از دست رفته خودتان را بازیابید.

ساعات کار: ۶ تا ۱۸

آدرس: ترکیه، استانبول، بشیکتاش، خیابان نوژتیه

شنبه بازار بشیکتاش

شنبه بازار باکیرکوی | Bakırköy Bazaar

بی خود نیست که عمده محبوبیت استانبول خرید کردن در این شهر پر هیاهو است، شنبه بازار در استانبول تنها به بازار بشیکتاش محدود نمی شود، بلکه در نزدیکی فرودگاه آتاتورک شنبه بازاری به نام باکیرکوی وجود دارد و طول آن چندین کیلومتر می باشد. به جرات می توانیم بگوییم که اکثر محلی های استانبول و همینطور گردشگرانی که در استانبول هستند به بازار باکیرکوی می آیند تا لباس هایی با قیمت مناسب، لوازم خانه، جواهرات و بسیاری چیزهای دیگر را در آن بیابند. شما در این بازار اجناس برندی را مشاهده می کنید که قیمت مناسبی هم دارا می باشند. همچنین غذاهای محلی و به اصطلاح خیابانی هم در این بازار عرضه می شود که می توانید هر کدام را که می خواهید تهیه نمایید و میل کنید. شنبه بازار باکیرکوی یکی از بهترین بازارهای سنتی استانبول می باشد.

ساعات کار: ۹ تا ۱۹

آدرس: ترکیه، استانبول، باکیرکوری، عثمانیه، کنار ایستگاه مترو، شنبه بازار باکیرکوی

شنبه بازار باکیرکوی

سه شنبه بازار کادیکوی | Kadıköy Salı Bazaar

یکی دیگر از بازارهای سنتی استانبول سه شنبه بازار کادیکوی است که در بخش آسیایی این شهر دوست داشتنی و جذاب قرار دارد و هر هفته سه شنبه های در این منطقه غوغایی از خریدار و فروشنده برپا می شود. با توجه به موقعیت قرارگیری این بازار، شما می توانید به راحتی با مترو و اتوبوس خودتان را به بازار سنتی در استانبول برسانید. در این سه شنبه بازار محلی فروشنده های آواز خوان را می بینید که مردم را به خرید اجناس رنگی و جذاب خود دعوت می کنند. شما در سه شنبه بازار کادیکوی هر آنچه را فکر کنید را می توانید گیر بیاورید از میوه گرفته تا لباس های شیک و زیبا! اگر صبح زود به سراغ این سه شنبه بازار بروید، می توانید بهترین جنسی را که پیدا می شود تهیه کنید و اگر صبر کنید تا بازار از جمعیت خالی شود، گرچه شاید آن چیزی را که می خواهید گیر نیاورید، اما قطعا همان را با نصف قیمت می توانید بخرید.

ساعات کار: ۹ تا ۲۰

آدرس: ترکیه، استانبول، کادیکوی، خیابان ماندیرا شماره ۱، حسن پاشا

سه شنبه بازار کادیکوی

چهارشنبه بازار فاتح  | Fatih Çarşamba Bazaar

همانند دیگر بازارهای سنتی استانبول، چهارشنبه بازار فاتح هم از دیگر بازارهایی است که هر هفته با انبوهی از اجناس و خوراکی های متنوع روبرو است که قیمت های بسیار پایینی دارند و همواره مملو از خریدار هم می باشد. شما در این بازار سنتی می توانید انتظار خرید هر چیزی که لازم دارید را می توانید داشته باشید. همچنین مثل تمامی بازارهای جذاب دیگر، یک ردیف از دست فروش  ها را می بینید که محصولات تازه غذایی خود را ارائه می کنند که کم تر جایی می توانید گیر بیاورید. قیمت پایین محصولاتی که در این بازار به فروش می شود زبان زد همه ی خریدارانی است که چهارشنبه بازار فاتح را برای خرید خودشان انتخاب کرده اند. پیشنهاد ما برای شروع گردش در این بازار رنگارنگ، خیابان یوسف ضیاپاشاست، پس از این خیابان باقی مغازه ها را می توانید یک به یک بگردید.

ساعات کار: ۹ تا ۱۷:۳۰

آدرس: ترکیه، استانبول، فاتح، محله علی کوچوک

چهارشنبه بازار فاتح

چهارشنبه بازار یشیلکوی | Yeşilköy Çarşamba Bazaar

یکی دیگر از بازارهای سنتی استانبول، چهارشنبه بازار یشیلکوی است که در منطقه ی یشیلکوی استانبول قرار دارد. با توجه به فضای سرسبزی که این منقطه دارا می باشد بیشتر در بین عموم مردم شناخته شده است و از محبوبیت بالایی برخوردار است. در چهارشنبه بازار یشیلکوی غرفه هایی با اجناس درجه یک خواهید دید که با نظم و ترتیب قابل توجهی در کنار هم قرار گرفته اند، به اصطلاح به این بازار سنتی باکلاس در استانبول گفته می شود، چرا که هم اجناس مدرن و خوبی را دارا می باشد و هم در مساحتی حدود ۱۲ هزار مترمربع قرار گرفته است. در غرفه های این چهارشنبه بازار مغازه های گل فروشی، چایخانه و لوازم آرایش به چشم می خورد، همچنین در اکثر غرفه ها برای خرید می توانید از کارت اعتباری استفاده کنید.

نکته ی قابل توجه در مورد چهارشنبه بازار یشیلکوی این است که قیمت اجناسی که در آن به فروش می رسد کمی از دیگر بازارهای سنتی استانبول بالاتر است.

ساعات کار: ۹ تا ۱۹

آدرس: ترکیه، استانبول، بارکیکوی، خیابان ضیا اردم، یشیلکوی

چهارشنبه بازار یشیلکوی

جمعه بازار فیندیک زاده  

خوب به آخر هفته رسیدیم و نوبت به معرفی جمعه بازار شهر استانبول رسیده است؛ بازار فیندیک زاده که روزهای جمعه در منطقه ی اکسارای برگزار می شود جایی است برای خرید اجناس مرغوب با قیمت های بسیار مناسب! شما می توانید در جمعه بازار فیندیک هر آنچه که لازم دارید را با بهترین قیمت های ممکن تهیه کنید، پیشنهاد می کنیم که اگر روز جمعه‌ای را در استانبول بودید، جمعه‌ بازار فیندیک زاده را از دست ندهید، این بازار در کوچه‌ های باریک و پر شیب محله اکسارای واقع شده است و از آنجایی که مسیر این بازار پر شیب است و ساعت ‌ها برای گشت در این بازار وقت لازم دارید بهتر است لوازم سنگین را با خود نبرید. این لباس ‌ها اغلب اجناس برندی هستند که در نمایندگی این برندها به فروش نرسیده و در این بازار با قیمت ارزان به فروش می ‌رسند. سایر اجناس مار‌ک ‌دار نیز با قیمتی کمتر از بازار‌های دیگر به فروش می‌ رسد.

چند مورد از دیگر بازارهای سنتی استانبول

بازار بزرگ استانبول | Grand Bazaar

بازار بزرگ استانبول بزرگترین بازار سرپوشیده ی دنیا و از محبوب ترین بازارهای سنتی استانبول به شمار می رود. سالانه هزاران مسافری که به این شهر سفر می کنند به این بازار هم سر می زنند و انواعی از سوغاتی ها و صنایع دستی ترکی را خریداری می نمایند. جالب است بدانید که بازار بزرگ استانبول در سال ۲۰۱۴ به عنوان یکی از پربازدیدترین بازارها دنیا محسوب می شود. حتی اگر اهل خرید هم نیستید، فضای تاریخی بازار برای شما جالب خواهد بود.

ساعات کار: ۹ تا ۱۹

آدرس: ترکیه، استانبول، فاتح، محله بایزید

بازار بزرگ استانبول

بازار ادویه استانبول | Spice Bazaar

بازار ادویه استانبول در واقع بازار مصری ها است که در میدان امینیو استانبول واقع شده است. البته میدان امینیو در محله ی فاتیح استانبول قرار گرفته است و به عنوان یکی از بزرگ ترین بازارهای سنتی شهر استانبول شناخته می شود. جالب است درباره ی این بازار این نکته را بدانید که بعد از بازار بزرگ استانبول، این بازار بزرگ ترین مجموعه ‌ی سرپوشیده‌ ی موجود در شهر استانبول است. از جمله شاخصه های این بازار این است که اگر حتی شما را با چشم و گوش بسته داخل آن بفرستند، شما می توانید آن جا را تنها از طریق بو کشیدن حس نمایید.

در واقع عطر و بوی این بازار است که تمامی عطرها و طعم ‌ها در هم ادغام نموده است و در نهایت رایحه ای خاص و منحصر به فرد و خاص خودش را به وجود آورده است.

ساعات کار: همه روزه جز یکشنبه ها: ۸ تا ۱۹:۳۰ | یک شنبه ها: ۱۰ تا ۱۸

آدرس: ترکیه، استانبول، فاتح، رستم پاشا

بازار ادویه استانبول

بازار اولوس | Ulus Market  

به غیر بازارهایی که در روزهای هفته برگزار می شوند، بازار دیگری به نام اولوس که با نام های سوسایتی یا بازار جامعه در این شهر وجود دارد که به دلیل اجناس خوب و درجه یکی که در آن می توانید پیدا کنید، شهرت بسیاری در بین خریداران دارا می باشد. البته این بازار یک بار در سال ۲۰۱۵ به سبب شلوغی و هجمه ای که به محله اولوس استانبول افزوده بود، تعطیل شد، اما پس از یک غیبت طولانی، مکانی ثابت را درست در مقابل جای قبلی برای این بازار هفتگی در نظر گرفتند. بازار اولوس یکی از بهترین بازارهای سنتی استانبول است که همه روزه در این شهر در حال فعالیت است.

ساعات کار: ۸ تا ۱۹:۳۰

آدرس: ترکیه، استانبول، اورتاکوی، خیابان جاییر، خیابان دروبویو

معرفی هتل جی ال کی پریمایر آکروپل استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل جی ال کی پریمایر آکروپل استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل کرون پلازا هاربی استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل کرون پلازا هاربی استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل ۳ ستاره ایبیس در اسن یورت ترکیه
معرفی هتل ۳ ستاره ایبیس در اسن یورت ترکیه
استانبول بهتر است یا تفلیس؟ کدام را برای سفر انتخاب کنیم؟
استانبول بهتر است یا تفلیس؟ کدام را برای سفر انتخاب کنیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code