بلیط هواپیما

بهترین جزایر مالزی کدامها هستند؟

جزایر مالزی

مالزی سرزمینی ساحلی است که جزایر کوچک و بزرگ زیادی را در خود جای داده است.

این سواحل به واسطه‌ی ویژگی‌های منحصربه‌ فردی چون صخره‌های مرجانی و آب‌های شفاف‌شان، جذابیت خاصی برای گردشگران دارند. علاوه بر این‌ها روزگارانی که بر این سرزمین رفته است ردپاهایی را از خود به جا گذاشته است که در هر گوشه از این منطقه طوری خود را نشان می‌دهد. در این مطلب به جزایر معروف مالزی و خلاصه‌ای از ویژگی‌های هر کدام اشاره می‌کنیم. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
لنکاوی، قطعه‌ای از بهشت در مالزی
ارتفاعات کامرون، طبیعت فوق العاده مالزی

جزیره پانگکور

جزیره پانگکور (Pulau Pangkor) به معنی “جزیره زیبا” چشم ‌اندازی دیدنی را پیش چشم گردشگران قرار می‌دهد. اکثر توریست‌ ها برای فضای آرام و سواحل فوق العاده ای چون شامل Niphah، خلیج Teluk Belanda، Pasir Bogak و خلیج مرجانی، به بازدید پانگکور می‌روند. فعالیت‌های اوقات فراغت اینجا مانند جت اسکی، قایق موزی، کوه پیمایی جنگل و شنا در شب در میان پلانکتون آبی درخشان فراوان می باشد.در کنار جزیره پانگکور جزیره کوچکتر پانگکور لائوت قرار گرفته است که جایگاه یکی از تجملاتی ‌ترین استراحت گاه‌ها در تمام مالزی است.

جزیره کاپاس

جزیره کاپاس (Pulau Kapas) در سواحل سرزمین اصلی مارانگ واقع شده است. جزیره کاپاس به معنی جزیره پنبه‌ای، نامی است که با توجه به سواحل سفید و نرمش، توسط مردم محلی به آن داده شده است. غواصان مختلف به دلیل آب‌های آرام و زیبای این جزیره، بسیار از آن بازدید می‌کنند.

پنانگ

این جزیره به دلیل موقعیت مهم تاریخی خود در مسیر تجارت دریایی، به عنوان مروارید شرق لقب گرفته است. پنانگ یک جزیره بزرگ و رنگارنگ است که با فرهنگ‌های گوناگون، میراث فرهنگی و غذاهای مشهور جهان شکل گرفته است. در اینجا قدم زدن و یا کالسکه سواری در اطراف جورج تاون تاریخی برای بازدید از ساختمان استعماری و قصرهای با شکوه آن، معابد دوست داشتنی و هتل‌ها قابل توجه است. بازدید کنندگان فعالیت‌های زیادی چون خرید، تجربه آشپزی، اسب سواری در ساحل، عکاسی از مارها در معبد مار و سواری در ماشین کابلی برای رفتن به تپه پنانگ را می‌توانند در این جزیره تجربه نمایند.

جزیره تنگول (Pulau Tenggol)

بازدیدکنندگان در این جزیره احساس می‌کنند در جزیره گرمسیری خصوصی خودشان هستند. جزیره ابتدا غیر مسکونی بود، اما در حال حاضر چندین هتل در خود دارد. سواحل سفید و درخشان جزیره تنگول در کنار جنگل‌های استوایی سبز زمردی جزیره ساخته شده است. این جزیره کوچک مکان ارزشمندی برای ماهیگیران و غواصان محسوب می شود.

جزیره سیپادان (Sipadan)

جزیره سیپادان در سواحل شرقی از مالزی بورنئو قرار گرفته و در میان غواصان حرفه‌ای، یک افسانه تمام عیار است. این منطقه پر از گونه‌های عجیب و غریب از جمله رنگین کمانی از لاک پشت‌های دریایی، ماهی صخره‌ای و کوسه سرچکشی است. اخیرا جزیره سیپادان تبدیل به یک منطقه حفاظت شده گردیده و تمامی اقامتگاه‌های تفریحی جزیره تعطیل شده‌اند. غواصی هنوز مجاز است اما غواصان در داخل و بیرون از سرزمین اصلی و در سایر جزایر از آب عبور می‌کنند. یک پایگاه عالی برای کشف جزیره سیپادان، جزیره مابول است که تعداد زیادی هتل سطح بالا و چندین مهمانسرا در آن قرار دارد.

جزیره مابول (Pulau Mabul)

جزیره مابول جزیره کوچکی در سواحل جنوب شرقی صباح است که شامل درختان نارگیل، شن نرم سفید و آب فیروزه‌ای می باشد. جزیره مابول از بهترین مقاصد تویستی جهان برای غواصی کف دریا است. جزیره مابول همچنین یکی از ذخایر متمرکز جهان در زندگی کوچک دریایی است که شامل انواع گونه‌های عقرب ‌ماهیان، قورباغه ‌ماهی، ماهی مرکب، گاوماهیان، سپیداج و حلزون صدف‌دار است. بازدیدکنندگان این جزیره به راحتی می‌توانند برای کشف جاذبه‌هایی چون روستاها و کلبه های کاهگلی، در اطراف جزیره به گردش بپردازند.

جزیره ردانگ (Redang)

جزیره ردانگ از بزرگ‌ترین جزایر سواحل شرقی مالزی است که به سواحل شن سفید پودری و آب‌های آبی‌رنگ روشنش معروف است. اطراف صخره‌های مرجانی جایگاه گونه‌های مختلفی چون ماهی نمو، نوزاد کوسه و عروس دریایی است که جزیره ردانگ را به مقصد محبوبی برای غواصی تبدیل کرده است. گردشگران علاقه مند به غواصی و شنا در اینجا هیچ کمبودی از لحاظ تجهیزات نخواهند داشت. همچنین چندین مسیر پیاده روی برای جنگل پیمایی نیز در این جزیره وجود دارد.

جزیره تیامون (Pulau Tioman)

خیلی‌ها جزیره تیامون را یکی از زیباترین جزایر جهان می‌دانند. تیامون در سال ۱۹۵۸ محل فیلم برداری فیلم “جنوب اقیانوس آرام ” بود. این جزیره با اینکه از توسعه یافته‌ترین جزایر مالزی است اما هنوز بسیاری از زیبایی‌ های طبیعی و حیات وحش و تنوع خود مانند بزمجه را حفظ نموده است. از آنجایی که تیامون توسط صخره‌های مرجانی احاطه شده است، اما مکان محبوبی برای غواصی است. گردشگران همچنین می‌توانند در این جزیره جنگل نوردی، شنا در زیر آبشارها، بازدید از مزرعه لاک پشت و فرهنگ بومی روستای سنتی ساحل جوارا را نیز تجربه کنند.

جزایر پرهنتیان (Perhentian Islands

جزایر پرهنتیان واقع در سواحل شمال شرقی مالزی چندان از مرز تایلند دور نیست. این جزایر از بهترین مکان‌ها برای مسافرانی است که بودجه‌ی اندکی دارند. .دو جزیره اصلی پرهنتیان بسار (پرهنتیان بزرگ) و پرهنتیان کسیل ( پرهنتیان کوچک) هستند. آنها برخی از زیبا ترین سواحل مالزی را در خود جای داده اند، محل خوبی برای غواصی است و اقامتگاه‌های ارزان‌قیمتی دارند. بازدید کنندگان همچنین می‌توانند به اکتشاف جنگل‌های استوایی که بسیاری از زمین‌های جزیره را پوشش می‌دهد بپردازند.

لنکاوی

لنکاوی شناخته شده ‌ترین مقصد برای گذراندن تعطیلات در مالزی است. این مجمع الجزایر از ۹۹ جزیره در نزدیکی مرز تایلند در دریای آندامان تشکیل شده است. eponymous  یک جزیره مسکونی دیگر در نزیکی توباست، با جمعیت حدود ۶۵۰۰۰ نفر، بزرگ‌ترین جزیره محسوب می‌شود. با وجود بسیاری از مناظر متنوع آن از سواحل، کوه‌ها، جنگل انبوه و تالاب‌های مانگرو، لنکاوی برای گردشگران جاذبه‌های گسترده‌ای را فراهم می‌آورد. فعالیت‌های محبوب این جزیره، سواری بر ماشین کابلی برای رفتن به Gungung Mat Chinchang و راه رفتن در سراسر پل آسمان برای دیدن مناظر باور نکردنی در سراسر تایلند است. در نزدیکی قله لنکاوی Gungung Raya قرار دارد که شامل یک هتل تفریحی، رستوران و برج مراقبت پر زرق و برق در قله می شود. جاذبه ‌های اینجا بسیار فراوانند و مواردی چون مزرعه برنج Laman Padi، آکواریوم های داخلی در دنیای زیر آب و روستای مشرقی را در بر می گیرد که در آن بازدید کنندگان می‌توانند از جلوه فرهنگی، تماشای افسونگری مار و فیل سواری لذت ببرند.

تجربه ای جادویی در جزیره نامی کره جنوبی!
تجربه ای جادویی در جزیره نامی کره جنوبی!
جاذبه های طبیعی سوییس
جاذبه های طبیعی سوییس
در پاتایای تایلند، کجا می توانید فیل سوار شوید!؟
در پاتایای تایلند، کجا می توانید فیل سوار شوید!؟
مجموعه حیدر علی اف، شگفتی دنیا مدرن در باکو
مجموعه حیدر علی اف، شگفتی دنیا مدرن در باکو