تماشای این جاذبه ها را در قطر از دست ندهید

جاذبه های قطر

شبه جزیزه قطر در خلیج فارس واقع شده است. این شبه جزیره علی رغم کوچکی زیبایی های جالب و کم نظیری را در خود جای داده است. به طور حتم دیدن این جاذبه ها می تواند جذابیت سفر را برای شما دوچندان کند.

مطالب مرتبط:
قطر، شهری برای آموزش
قطر کشوری مدرن اما باستانی

دژ الزباره

این دژ دقیقا در وسط ناکجاآباد ساخته شده است و پیش ‌از این که بتوانید این قلعه مهیب را در افق پیش روی خود مشاهده کنید، باید کیلومترها شن و ماسه کویری را پشت سر بگذارید. زیبایی این قلعه در دورافتاده بودن آن است و می ‌توانید با سوارشدن بر پشت شتر به سراغ رفتن به‌ سوی این دژ بروید. هنگامی‌که در زیر سایه این قلعه می ‌ایستید، می‌ توانید حس ارتباط با یک جریان تاریخی تاثیرگذار و بزرگ را تجربه کنید. دژ الزباره برای ارائه امکان درک بهتر از تاریخچه خود معمولا نمایشگاه ‌هایی را در خود جای می‌دهد. این قلعه حس خشوع را به شما القا می ‌کند و با حضور در آن حس می‌ کنید که چیزی در وجود این قلعه است که موجب می ‌شود در کوچک یافتن خود حسی فوق ‌العاده را بیابید.

شهرالشمال، قطر

دژ الزباره

موزه الوکره

موزه الوکره نیز یکی دیگر از بناهایی است که بهترین معماری ‌های قطر را به نمایش می‌گذارد. موزه‌ های قطر بسیار شگفت ‌انگیز هستند و آثار هنری و صنایع ‌دستی و جزئیاتی چشمگیر از تاریخ قطر را به نمایش می ‌گذارند. با این ‌وجود برای درک زیبایی این موزه حتی نیازی به ورود به آن نخواهید داشت. تنها کافی است تا به زیبایی منحصر به ‌فرد بنای این موزه چشم بدوزید. این دژ قدیمی دارای کیفیت ظاهری وهم ‌آوری است که به‌طور عجیبی فریبنده به نظر می ‌رسد. این جذابیت رازآلود موجب می‌ شود تا شما به ‌صورت ناخودآگاه مسحور این بنا شده و آن را تحسین کنید.

موزه الوکره، الوکره، قطر

موزه الوکره

سنگ‌ نگاره‌ های الجساسیه

منطقه مرموز الجساسیه، یکی از جذاب ‌ترین مکان ‌های قطر است. مرموز بودن این منطقه به علت وجود سنگ ‌نگاره ‌هایی پیچیده و غیرقابل درک است که در سنگ‌ های آن به چشم می ‌خورند زیرا کنده‌ کاری‌هایی به این شکل؛ بسیار کمیاب هستند. گفته می ‌شود که این کنده‌ کاری‌ها در حقیقت نوعی از نشانه هستند و شکل ‌های آن ‌ها نمایانگر حیوانات، قایق ‌ها و گل‌ ها هستند. بسیاری از طرح ‌ها و نقش ‌ها قابل ‌تشخیص نیستند و معنی آن‌ ها هنوز به ‌عنوان یک راز سر به‌ مهر باقی ‌مانده است. گفته می ‌شود که این سنگ‌ نگاره‌ ها، صدها سال قدمت دارند و نوع حفظ شدن آن‌ها در طبیعت بسیار ویژه است

سنگ ‌نگاره ‌های صخره‌ ای الجساسیه، الشمال، قطر

کنترل خرج و مخارج در سفرهای گروهی را بدست بگیرید!
کنترل خرج و مخارج در سفرهای گروهی را بدست بگیرید!
آسام، میزبان نژادهای مختلف هندی + ویدئو
آسام، میزبان نژادهای مختلف هندی + ویدئو
دیواره ای از باقی مانده کشتی های غرق شده در استرالیا
دیواره ای از باقی مانده کشتی های غرق شده در استرالیا
۵ کشور منحصر بفرد برای سفر که تابحال نامشان را نشنیده اید
۵ کشور منحصر بفرد برای سفر که تابحال نامشان را نشنیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code