تورهای متنوع افریقای جنوبی و کیپ تاون

اگر می خواهید برای سفری خاص وخاطره انگیز برنامه ریزی کنید حتما تور آفریقای جنوبی را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها مد نظر داشته باشید. آفریقای جنوبی به خاطر زیبایی ها و طبیعت منحصر به فردش از جمله مکان هایی است که همه ساله توریست های بسیاری را جذب خود کرده، به همین منظور در این مقاله سعی داریم شما را با تورهای متنوع آفریقای جنوبی آشنا کنیم

robben island

جزیره روبن؛ سمبل کشوری آزاد
کیپ تاون را بدون بازدید از جزیره روبن ترک نکنید. جزیره روبن در زمانهای مختلف طی قرون ۱۷ تا ۲۰ به عنوان زندان، بیمارستان مخصوص گروههای طرد شده اجتماع و پایگاه نظامی، مورد استفاده قرار می‌گرفت. ساختمانهای واقع در این جزیره، به ویژه بناهایی که مربوط به اواخر قرن بیستم است، مانند زندان امنیتی زندانیان سیاسی، از پیروزی دموکراسی و شکست استبداد و تبعیض نژادی حکایت می کند.
در حدود ۱۰ کیلومتر دورتر از شهر کیپ‌تاون می‌توان زندان سابق جزیره روبن را مشاهده کرد. زندانی بودن چندین ساله نلسون ماندلا و دیگر شخصیت‌های سیاسی آفریقای جنوبی در زندان جزیره روبن، امروزه از این منطقه جاذبه‌ای توریستی ساخته است. در حال حاضر این جزیره نه تنها به عنوان میراث جهانی یونسکو بلکه به عنوان سمبلی از آزادی آفریقای جنوبی شناخته شده است.

کیپ تاون

گشت با هلی کوپتر؛ تجربه ای تکرار نشدنی
آیا به دنبال یک گردش خیلی خاص می گردید؟ گشت های شهری کیپ تاون با هلی کوپتر گزینه ای تجملاتی است که می توانید انتخاب کنید. در این پرواز مقصد هایی همچون Durbanville، Franschhoek، Stellenbosch و Constantia وجود دارند و شما می توانید از این تجربه که ممکن است فقط یک بار در زندگی تکرار شود، لذت ببرید.
تور شما با پرواز بر فراز شهر کیپ تاون و کوه Table Mountain آغاز
می شود و در ادامه می توانید از ماساژ درمانی آرام بخش نیز استفاده کنید.
می توانید از میان پروازهای متنوع با قیمت های مناسب، انتخاب کنید و توانایی پوشش گروه های بزرگ را نیز دارید. موقعیت های مکانی این گشت طوری انتخاب شده که بهترین تجربه را برای شما به ارمغان بیاورد و از این گشت یک روز به یاد ماندنی برای شما باقی بماند.

kromdraai mine

معدن طلای Kromdraai
این معدن یکی از اولین معادن طلا است که در یک محیط دست نخورده روستایی و در حدود ۴۰ دقیقه رانندگی از فرودگاه بین المللی ژوهانسبورگ و در فاصله ۲۰ دقیقه ای شهر ژوهانسبورگ قرار دارد.
برای اولین بار در سال ۱۸۸۱ در این منطقه، طلا توسط یوهانس استفانوس کشف شد (۵ سال قبل از اکتشاف صخره طلا در ژوهانسبورگ).
سفر به این معدن شامل تور هیجان انگیز و آموزنده یک ساعته (سخنرانی در مورد تاریخ و زمین شناسی معدن توسط صاحب آن) و شامل یک سفر زیرزمینی و پیاده روی بسیار آسان برای تمام سنین، در داخل تونل افقی معدن می باشد.
بعد از بازدید از این معدن می توان از شهربازی theme park نیز لذت برد.

feeding shark

غواصی در قفس، غذا دادن به کوسه های سفید
گشت «غواصی با کوسه ها» در آفریقای جنوبی و در کیپ تاون برای برخی از افراد در اولویت اول گشت ها قرار دارد. این یکی از بزرگترین و بهترین گشت هایی است که شما تجربه خواهید کرد. تنها چند اینچ با کوسه سفید بزرگ فاصله دارید و با یک قفس فلزی محافظت
می شوید. می توانید به آنها غذا بدهید، از آنها فیلم یا عکس بگیرید و از نزدیک هیجان زیاد را تجربه کنید. کارکنان قایق به سختی تلاش می کنند تا کوسه ها را جذب کنند و آنها را نگه دارند تا غواصان آنها را از نزدیک ببینند.

seal cape town

بازدید از شیرهای دریایی کیپ تاون
بهترین مکان برای بازدید از شیرهای دریایی بدون شک، Seal Island است که حدود ۱۶ کیلومتر از ساحل سیمونز تاون قرار دارد و شما می توانید از ۲۰ دقیقه قایق سواری میان شیرهای دریایی، لذت ببرید.
بیش از ۷۵۰۰۰ شیر دریایی در این جزیره زندگی می کنند که باعث شده است تا این منطقه تبدیل به مکان محبوب کوسه های سفید شود. شیرهای دریایی تنها جاذبه آن نیستند. تماشای مناظر لذت بخش با قایق های شگفت انگیز را نمی توان فراموش کرد.
در چه زمانی می توان انتظار دیدن چه چیزی را داشت:
کوسه بزرگ سفید در طول ماه های زمستان بسیار فعال هستند.
فصل اصلی پرورش شیرهای دریایی نوامبر و دسامبر است.
دلفین ها، نهنگهای کوهان دار و انواع دیگر نهنگ ها از ماه جولای تا نوامبر بیشترین کوچ را به این منطقه دارند.

boulders-beach-penguins

کولونی پنگوئن ها
مکان های خیلی کمی در دنیا وجود دارند که شما بتوانید به این راحتی نزدیک کولونی پنگوئن ها شوید، در کنار آنها شنا کنید و از ساحل ماسه ای و شخصی آنها لذت ببرید.
ساحل سنگها (Boulders Beach) درست بین منطقه Cape Point و منطقه
Fish Hoek واقع شده و ۲ کیلومتر با ایستگاه قطار Simon’s Town فاصله دارد و این ایستگاه، آخرین توقفگاه خط آهن جنوبی است.
شنا در «ساحل سنگ ها»
دریای این منطقه برای شنا خیلی مناسب است و سنگ های گرد و بزرگی که روی ساحل شنی قرار دارند، سایه بان و سرپناهی را برای افراد فراهم می کنند. برای این منطقه باید یک مبلغ ورودی پرداخت شود، زیرا قسمتی از پارک ملی Table Mountain می باشد و این درآمد صرف حفظ و نگهداری از پنگوئن های آفریقایی می شود که در این منطقه زندگی می کنند. این پنگوئن ها کوچکتر هستند و در هوای گرم زندگی می کنند.
به پنگوئن ها نزدیک شوید
این پنگوئن ها به طور آزادانه در اطراف منطقه پرسه می زنند، بنابراین شما می توانید به آنها نزدیک شوید، اما لطفا آنها را اذیت نکنید. آنها می توانند شما را گاز بگیرند. علامت ناراحتی آنها این است که سرشان را تکان می دهند. این کولونی در سال ۱۹۸۳ راه اندازی شد و یکی از معدود مناطق کولونی پنگوئن ها است.

همه جانوران دریاچه مرگ به یکباره سنگ شده اند! + تصویر واقعی
چگونه کلیمانجارو را فتح کنیم؟
دلیل تنوع گونه‌های جانوری در جزیره ماداگاسکار
هزینه های سفر به سیشل

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code