جاذبه های دیدنی آخن در آلمان

۵ جاذبه ی آخن، آلمان

شهر آخن آلمان که بین بلژیک و هلند قرار گرفته است، یکی از بهترین مقاصد فرهنگی و تاریخی آلمان است. این شهر تاریخی، تعداد زیادی از آثار باستانی و با ارزش آلمان را در خود جای داده است. در این شهر می توانید با فرهنگ اصیل آلمانی در ارتباط باشید و از یک اقامت به یاد ماندنی به سبک آلمانی لذت ببرید. با الی گشت همراه باشید تا با برترین جاذبه های آخن در آلمان آشنا شوید.

آخن آلمان

۱- کلیسای امپریال

ساخت این کلیسای تاریخی در سال ۷۹۶ میلادی آغاز شد و امروزه به عنوان قدیمی ترین کلیسای شمال اروپا شناخته می شود. معماری این کلیسا از معماری کلیساهای رومی الهام گرفته شده است. در سال ۱۸۸۴ برج ۷۴ متری این کلیسا به آن اضافه شد. امپراتور شارلمان که این کلیسا در زمان او ساخته شد، در همینجا به خاک سپرده شد. این کلیسای دیدنی با ترکیب معماری های مختلف، یکی از زیباترین کلیساها را خلق کرده است.

راهنمای سفر به آلمان

کلیسا امپریال

۲- تالار شهر

در اوایل قرن چهاردهم، سرمایه داران آخن این تالار را روی خرابه های کاخ شارلمان ساختند. در قرن های ۱۷ و ۱۸ ام ، این ساختمان به سبک باروک دوباره ساخته شد. در مواقعی که اعضای مجلس در این مکان نیستند، تالار و اتاق های باشکوه آن برای بازدید عموم باز هستند. نقاشی های باشکوه اتاق های این تالار، از دیدنی ترین جاذبه های این شهر هستند. همچنین موزه ی این تالار، جواهرات سلطنتی را به نمایش گذاشته است.

تالار شهر

۳- مارکتپلاز

این منطقه جایگاه مهم ترین جاذبه های شهر آخن از تالار شهر گرفته تا کاتشوف است. در موزه بین المللی روزنامه ی این منطقه، بیش از ۲۰۰ هزار روزنامه از سراسر دنیا به نمایش گذاشته شده اند که شامل نسخه های متنوعی از اولین چاپ ها هم می شوند. این میدان شکلی مثلثی دارد و راه های اصلی شهر را به هم وصل می کند. در مرکز این میدان مجسمه کایزربرونن قرار گرفته است.

۷ جاذبه ی دیدنی در شمال آلمان

مارکتپلازا

۴- موزه کووِن

در این موزه می توانید کلکسیونی از اثاثیه تاریخی منزل را ببینید. ساختمان این موزه که در ابتدا در سال ۱۶۶۲ ساخته شد، در سال ۱۷۸۶ بازسازی شد. این موزه نمایانگر خوبی از تاریخ معماری شهر آخن است. معماری اتاق های این موزه و اثاثیه آن ، سلیقه افراد طبقه بالای متوسط را در تاریخ آخن نشان می دهد. در نمایشگاه های این موزه می توانید گچ کاری های ایتالیایی و اثاثیه منزل با کیفیت بالا را ببینید.

کوون

۵- سنتر شارلمان

این موزه در حیاط قصر قدیمی کاتشوف، بین تالار شهر و کلیسا قرار گرفته است. موزه شارلمان، تاریخ آخن را از دوره نئولتیک تا عصر حاضر نشان می دهد و در عین حال تاثیر دوره شارلمان بر تاریخ آخن را مورد تحلیل قرار می دهد. در این موزه می توانید از قدم زدن در میان اعصار مختلف و دیدن آثار تاریخی آن ها لذت ببرید. در این موزه همچنین نمایشگاه های موقت مختلفی هم برگزار می شود.

سنتر شارلمان

منبع: theculturetrip.com

دیدنی های حیرت انگیزی که تنها در مونیخ می توان یافت
دیدنی های حیرت انگیزی که تنها در مونیخ می توان یافت
معرفی شرکت هواپیمایی یورو وینگز
معرفی شرکت هواپیمایی یورو وینگز
با گنج های پنهان آلمان آشنا شوید
با گنج های پنهان آلمان آشنا شوید
شهر دارمشتات در آلمان را ببینید و غافلگیر شوید!
شهر دارمشتات در آلمان را ببینید و غافلگیر شوید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code