جاذبه های زوریخ، بزرگترین شهر سوئیس

جاذبه های دیدنی زوریخ

زوریخ مرکز مالی سوئیس است و همه جهان آن را به بانک هایش می شناسند. این شهر بزرگ ترین و شلوغ ترین فرودگاه و ایستگاه راه آهن را دارد و گردشگران خارجی آن اولین جایی را که از زوریخ می بینند همین دو جاست. زوریخ به عنوان شهری تمیز و کارآمد شناخته می شود و اغلب بهترین رتبه بندی ها را برای کیفیت بالای زندگی کسب می کند. این شهر گردشگرانی با سلیقه های مختلف را به خودش جذب می کند، تاریخ دوستان، برج بلند ساعت و مناره های گوتیک آن را دوست دارند، فرهنگ دوستان مشتاق دیدن موزه ها و دانشگاه های  آن که ۲۱ جایزه نویل دارند هستند و عده های هم عاشق رفتن به رستوران های با کلاس جهانی آن می باشند. می خواهیم درباره جاذبه های زوریخ حرف بزنیم، الی گشت را همراهی کنید.

جاذبه های زوریخ

 دریاچه زوریخ | Zürichsee Lake

مطلب مرتبط:
سفر به سوئیس؛ سرزمین اسکی و کوهستان‌های دلفریب
نکات مهمی از کشور سوئیس

این دریاچه بزرگ توسط یخچال های طبیعی کوه های آلپ شکل گرفته و از زوریخ تا شهرهای کوچک اطراف آن کشیده شده است. آب این دریاچه خیلی تمیز است و سواحل و مکان هایی خاص برای شنا دارد. در نیمه راه بلوو در کنار این دریاچه چمن زاری سرسبز و خوش آب وهوا وجود دارد که در روزهای آفتابی بهترین محل  برای استراحت و تفریح است. کسانی که قایق سواری را دوست دارند در اینجا شرکت های زیادی هستند که کشتی های مسافرتی ارائه می دهند و می توانید با آن ها به شهرهای اطراف دریاچه بروید. در این محل کاخ ها و جزایر بسیاری برای گشت و گذار وجود دارد.

دریاچه زوریخ

التستاد زوریخ | Altstadt

التستاد محلی است که پر از شهرهای تاریخی پیش از قرن بیستم می باشد، اینجا پر از بناهای معروف، پلازاها و دیگر جاذبه های گردشگری مثل کلیسای سنت پیتر، محله قرون وسطی ای راتائوس و … است بطوری که می توانید در آن ساختمان های زیادی با معماری های تاریخی ببینید. از نظر معماری، ساختمان ها ترکیبی از معماری های قرون وسطی ای و گوتیک هستند و همچنان برج و باروهای دیوراهای باستانی شهر در اینجا دیده می شود.

التستاد زوریخ

کوه یوتلیبرگ | Uetliberg

کسانی که عاشق چشم اندازهای بکر و طبیعی هستند نمی توانند کوه یوتلیبرگ را که مشرف به شهر زوریخ دریاچه مجاور آن است را نادیده بگیرند. در بالای قله این کوه یک هتل کوچک به نان یوتی کولم و دو برج که یکی برای سیگنال های تلویزیون و دیگری برای دیدن چشم اندازهای رویایی این محل است وجود دارد. این قله نقطه شروع مناسبی برای کمپ زدن و پیاده روی کردن به دیگر رشته کوه های این محل است.

کوه یوتلیبرگ

 خیابان بانهوف | Bahnhofstrass

در این خیابان می توانید بهترین و معروف ترین فروشگاه های زوریخ را پیدا کنید همچنین در آن گران ترین خانه های اروپا وجود دارد. بسیاری از معروف ترین طراحان جهان در این خیابان مغازه دارند. در اطراف میدان پارادپلاتز مغازه ها و کافه های شکلات های خوشمزه وجود دارد . وقتی دیوارهای شهر برچیده شد این خیابان از خندق های خارجی بوجود آمد و زمانی گودال قورباغه ها نامیده می شد.

موزه ملی سوئیس | Swiss National Museum

در موزه ملی سوئیس مجموعه های گسترده درباره جنبه های فرهنگی و هنری زندگی در این کشور از عصر حجر تاکنون وجود دارد. ساختمان این موزه در سال ۱۸۹۸ توسط معمار گوستاو در قالب یک قلعه فرانسوی ساخته شد. در این موزه قطعات منحصربفردی مثل برج اسلحه خانه، مجموعه ای از حکاکی های چوبی مذهبی و نقاشی ها وجود دارد.

منبع: touropia.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد