دبی، تجربه اسکی در بیابان

با پیست اسکی دبی آشنا شوید

اسکی در سرزمینی که سالی یک بار هم رنگ برف را به خود نمی بیند غیرممکن به نظر می رسد، اما دبی این ناممکن را ممکن کرده است. این پیست اسکی که در سرزمینی بیابانی ساخته شده اولین پیست اسکی سرپوشیده جهان است. با الی گشت همراه باشید و از این پیست اسکی بیشتر بدانید:

مطالب مرتبط:
کریسمس در دبی، یک سفر و هزار خوشی
آنچه از دبی نمی دانستید
ski in dubai

پیست اسکی دبی بخشی از امارات مال است که خودش یکی از بزرگ ترین مراکز خرید جهان است. این پیست اسکی دبی در نوامبر ۲۰۰۵ افتتاح شد و ۲۲۵۰۰ مترمربع مساحت دارد.

چه اسکی باز حرفه ای باشید و چه نه می توانید از وقت گذرانی در این پیست منحصر به فرد لذت ببرید. در این پیست چهار دور با ارتفاع و شیب های متفاوت ایجاد شده است تا اسکی بازها و اسنوبورد سواران بدون در نظر گرفتن سطح توانایی شان بتوانند نهایت لذت را در این پیست تجربه کنند. اسکی بازها بعد از رسیدن به پایین پیست می توانند با تله کابین به جای اولشان بازگردند.

snow park

برای سردنگه داشتن این مکان از قوی ترین سیستم های خنک کننده استفاده شده است. برای تولید برف مصنوعی در این پیست اسکی قطرات خیلی خیلی ریز یخ همزمان با قطرات آب از سقف به بیرون می‌ریزند و جذب هم شده و به بلورهای برف تبدیل می شوند. در این پست روزانه حدود ۳۰ تن برف مصنوعی از آسمان به زمین می ریزد. از آنجایی که این فضا فضایی سرپوشیده است و خبری از جریان باد نیست، هر روز به کمک یک برف‌روب برف‌ها را صاف می کنند تا زمین برای اسکی مناسب‌سازی بشود. در زیر برف ها هم لوله های خنک کننده ای قرار دارند تا اجازه ندهند گرمای بدن و فعالیت بازدیدکنندگان باعث آب شدن برف ها بشود. برای اینکه گرما از سقف وارد پیست نشود، سقف پیست اسکی را به کمک لایه ای آلومینیومی و لایه ای اسفنجی و یک لایه عایق بسیار قوی پوشانده اند و این عایق کاری به قدری قوی است که اگر سیستم های خنک کننده هم از کار بیفتند تا چند روز برف ها آب نخواهند شد.

از معماری عجیب و غریب پیست اسکی دبی هم که بگذریم باید بگوییم که بچه ها و کسانی که به اسکی علاقه ندارند هم می توانند در پارک برفی ۳هزار متری این پیست خوش بگذارنند. چه کسی هست که برف بازی دوست نداشته باشد؟ سورتمه سواری و لذت بردن از مجسمه های یخی، تجربه خانه های اسکیمویی و تماشای پنگوئن هایی که وسط برف ها راه می روند می تواند هر گردشگری را به هیجان وادارد. در این پارک برفی اتاق هایی خصوصی برای مهمانی های کودکان هم در نظر گرفته شده است.

penguin dubai

مهمانان این پیست لازم نیست نگران این باشند که وسایل و تجهیزات لازم برای خوشگذرانی در یک فضای برفی را به همراه ندارند، چون میزبانان آن ها تدارکات لازم را دیده اند و امکان اجاره این وسایل در پیست وجود دارد.

برای لذت بردن از پیست اسکی دبی لازم نیست حتما جوان، کودک یا عاشق اسکی باشید! شما می توانید از گرمای سوزان دبی وارد فضای برفی این پیست بشوید و ناهار یا شامتان را در رستوران و کافه های پارک برفی صرف کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد