دریاچه اوان کجاست؟ چگونه به آنجا برویم؟

دریاچه اوان الموت

برای لمس آرامش طبیعت می توان با کمی دور شدن از شهرهای بزرگ جاههای بکر و خوش آب و هوا را پیدا کرد و ساعاتی را در دل طبیعت با آرامش گذراند. طبیعت خود را با دریا، دریاچه، دشت، جنگل، بیابان، کویر، رودخانه، کوه، باغ و … به ما نشان می دهد و هر کس جایی را برای طبیعت گردی اش انتخاب می کند. دریاچه ها همیشه از پرطرفدارترین جاذبه های طبیعی بوده اند، جایی که آب و هوای مطبوع و چشم اندازهای زیبا فضایی آرامش بخش را به وجود آورده تا مدتی را در آن به دور از روزمرگی ها بگذرانیم. ایران پر از دریاچه های زیباست یکی از آن ها دریاچه اوان در استان قزوین است که می خواهیم درباره آن صحبت کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

دریاچه اوان
مطالب مرتبط:
۶ گزینه برای سفری یک روزه اطراف تهران
دریاچه چورت کجاست؟

در دامنه کوه خشچال در منطقه الموت در ۷۵ کیلومتری قزوین یکی از زیباترین دریاچه های طبیعی ایران قرار دارد که چشم اندازهای تماشایی آن را از معروف ترین دریاچه های ایران کرده است. به راحتی می توانید برای تفریح و گردش و گذراندن روزی متفاوت خودتان را به این دریاچه برسانید چون جاده مناسبی دارد و در اطراف آن هم امکانات خوبی هست. بهترین زمان برای رفتن به این دریاچه فصل تابستان است چون بودن در ارتفاع ۱۸۵۰ متری از سطح دریا زمستان های سردی را برایش ساخته است، در زمستان سطح دریاچه یخ می زند و می توان بر رویش اسکی سواری کرد. در تابستان با آمدن به این دریاچه سفری لذت بخش را پیش رو دارید حس آب و هوای خنک و تماشای فضای سبز دیدنی به همراه تفریحاتی مثل قایق سواری، آبتنی،  کوهنوردی خیلی ها را مشتاق رفتن به این دریاچه می کند.

طبیعت زیبای دریاچه اون در استان قزوین

در فصل پاییز پرندگان مهاجری مثل قو، غاز، مرغابی و … مدتی را در این دریاچه زیبا می گذارند. در اطراف دریاچه حیواناتی مثل کل، بز کوهی،پلنگ، خرس قهوه ای، گراز، شغال، سیاهگوش، شاهین، جغد، دارکوب، کبک، قورباغه، لاک پشت و … پیدا می شوند. این دریاچه زیستگاه ماهی هایی مثل قزل آلای رنگین کمان، اردک ماهی و کپور است ولی نمی توان در آن ماهی گیری کرد. در اطراف دریاچه پوشش گیاهی قابل توجهی هست و درختانی مثل بید، چنار، سیب، آلبالو، گیلاس و … فضایی زیبا را به وجود آورده اند که می توان در آنجا پیکنیک برپا کرد و یا کمپ زد. این دریاچه با مساحت ۷۰ هزار متر مربع، ۳۲۵ متر طول و ۲۷۵ متر عرض دارد و عمیق ترین قسمت آن ۶/۸ متر عمق دارد. جایی در نزدیکی دریاچه اوان، دریاچه دیگری به اسم الوبوم هست که افراد کمی از وجودش خبر دارند.

دیاچه زیبای اوان در الموت

چگونه به دریاچه اوان برویم؟

در جاده زیبای قزوین – الموت، دشت های سرسبز و گردنه های کوهستانی را پشت سر می گذارید از  رجایی دشت رد می شوید و حدود ۳ ساعت پیش می روید تا به یک دو راهی برسید، راه را به سمت دریاچه اوان پیش می گیرید و پس از گذشتن از روستای زرآباد دریاچه را در روبروی خود می بینید.

   • Avatar
    محسن محمدی

    سلام به همه دوستانی که علاقه دارن به اونجا برن : بنده خودم اهل اون منطقه هستم خواستم بگم که اگه خواستید به اونجا برید بهترین موقع فصل بهار و پاییز هستش حتما حتما با خودتون دوربین ببرید و از همه مهمتر از اب و هوای عالی اونجا لذت ببرید

 1. Avatar
  محسن محمدی

  سلام به همه دوستانی که علاقه دارن به اونجا برن : بنده خودم اهل اون منطقه هستم خواستم بگم که اگه خواستید به اونجا برید بهترین موقع فصل بهار و پاییز هستش حتما حتما با خودتون دوربین ببرید و از همه مهمتر از اب و هوای عالی اونجا لذت ببرید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code