دریاچه کوه گل جایی که رویا به واقعیت می پیوندد+ تصویر

دریاچه کوه گل

ایران کشوری چهارفصل است و به همین دلیل هر فصلی زیبایی های خاص خود را دارد و به هر سمت آن که رو کنید می توانید جلوه های از شاهکار طبیعت را ببینید. لحظه ای چشمانتان را ببندید و قله هایی پر برف را تصور کنید، جایی که خورشید اشعه های طلایی اش را پراکنده می کند، جایی در میان این قله های پر برف دریاچه ای به رنگ آبی فیروزهای قرار دارد، جایی که با صدای پرنده ها و آوای طبیعت و نسیم ملایمی درآمیخته است درست مانند یک تابلوی نقاشی، مانند یک تصویر زیبا، مانند رویایی که به واقعیت تبدیل شده است… اینجا دریاچه کوه گل است جایی که مانند آن را در جایی نمی توان دید. با الی گشت همراه شوید، می خواهیم یکی دیگر از شاهکارهای طبیعت ایران با به شما معرفی کنیم:

دریاچه کوه گل
مطالب مرتبط:
همدان و ۷ جاذبه تماشایی اش
ارسباران کجاست؟ چگونه به آنجا برویم؟

دریاچه کوه گل از آن دست جاهایی است که هر طبیعت دوستی باید برای یک بار هم که شده آن را ببیند، به خصوص که این دریاچه فوق العاده در کشورمان هم قرار دارد و بهانه ای برای دسترسی سخت و یا این که هزینه زیاد می شود هم وجود ندارد. کوه گل در استان کهگیلویه و بویراحمد در ۸ کیلومتری شهر زیبای سی سخت قرار دارد و بخشی از طبیعت کوهستانی دنا محسوب می شود. دریاچه کوه گل مساحتی برابر نیم هکتار و عمقی ۱۵ متری دارد و همین موضوع باعث شده تا حیات آبی جالب و متنوعی داشته باشد. علاوه بر این پوشش گیاهی و جانوری که در تنگ کوه گل وجود دارد هم بسیار غنی است.

در فصل تابستان که پرنده هایی مثل مرغابی، اردک کله سبز، لک لک و چند گونه پرنده دیگر به آن مهاجرت می کنند. دریاچه کوه گل یا همان تنگ کوه گل گیاهان منحصر بفرد و خاصی هم مثل بابونه، قارچ کوهی، نعناع کوهی، پونه کوهی و ریواس دارد. اسمی که برای این منطقه گذاشته اند واقعا مناسب آن است چون هم انواع گل ها و گیاهان در آن رشد می کند و هم دریاچه ای محصور بین قله های پر برف است.

دریاچه کوه گل

تنگ کوه گل جاذبه های گردشگری دیگری هم دارد که برای مثال می توان به دشت لاله های واژگون آن، آبشار تنگ نمک و منطقه ی حفاظت شده ی دنا که محل امنی برای رشد انواع گیاهان و جانوران است اشاره کرد.

چه کارهای دیگری می توان در سی سخت انجام داد؟

شهر سی سخت و طبیعت اطراف آن مخصوصا تنگ کوه گل و دریاچه ی  آن آب و هوایی خالص و بی اندازه پاکیزه دارد و در نتیجه جایی عالی برای گذراندن یک تعطیلات فراموش نشدنی است. بعد از بازدید از این دریاچه و تنگه و دشت لاله های واژگون می توانید به داخل شهر سی سخت بروید و شهر را بگردید، در این شهر مغازه های سوغاتی فروشی زیادی وجود دارد که از بین  آن ها می توانید سوغاتی این منطقه از جمله عسل کوهی و انواع لبنیات محلی مثل کشک های محلی را خریداری کنید.

کوه گل

اگر دوست داشته باشید می توایند شب را در نزدیکی دریاچه کوه گل بگذرانید چرا که در اطراف آن حیوانات درنده ی زندگی نمی کنند، دوربین عکاسی تان را هم فراموش نکنید این منطقه آن قدر دیدنی است که حتما به دوبین تان نیاز پیدا می کنید! البته این تنها دریاچه ی زیبای ایران نیست، برای دیدن دیگر دریاچه های دیدنی ایران به لینک زیر بروید:

فهرست ۵ دریاچه دیدنی ایران که قبل از مرگ باید دید

پوشش گیاهی اطراف دریاچه کوه گل

جزییات بیشتر از دریاچه کوه گل

بعد از رسیدن به استان کهگیلوبه و بویراحمد و بعد از اینکه به شهر سی سخت رسیدید باید مقداری دیگر بپیمایید تا به ارتفاعاتی نزیک به کوه پر شور دنا برسید، آن جا دریاچه ای به نام کوه گل در تنگه ای به همین نام خفته است و چشم اندازهای طبیعی فراوانی را در خود جای داده است. اگر چه هر فصل این منطقه زیباست اما در فصل بهار که طبیعت لباس نو می پوشد دیدن این دریاچه طعم دیگری دارد.

کوه گل سی سخت

یکی دیگر از زیبایی های این منطقه آبشاری به نام تنگه نمک است که در انتهای منطقه ی کوه گل و در تنگه ی نمک قرار دارد. اگر هم به کوه نوردی علاقه داشته باشید می توانید علاوه از لذت بردن از طبیعت کمی مهارت کوهنوردی تان را هم در این منطقه امتحان کنید.

از شهر سی سخت بیشتر بدانیم

شهر سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد و در دامنه ی کوه دنا است، کوهی که بلندترین کوه رشته زاگرس است جایی که به آن لقب پایتخت طبیعت ایران را داده اند. راه رسیدن به شهر سی سخت هم از شهر سمیرم در اصفهان وهم از یاسوج امکان پذیر است. طبیعت سی سخت تعداد زیادی چشمه را هم شامل می شودچشمه هایی مثل چشمه میشی که بزرگ ترین و پر آب ترین چمشه ی این شهر است،  در جایی به نام گردنه بیژن قرار دارد.

چشمه سرد هم از دیگر چشمه های آن است که در همان منطقه ی کوه گل قرار دارد.

طوف هم چشمه ی دیگری است که در مسیر قله دنا قرار دارد و در هر زمان از سال
آب بسیار خنکی دارد.

معرفی جاذبه های گردشگری تهران و حومه به همراه آدرس دقیق
معرفی جاذبه های گردشگری تهران و حومه به همراه آدرس دقیق
معرفی خانه های تاریخی شیراز + آدرس
معرفی خانه های تاریخی شیراز + آدرس
خانه فاموری تهران را از نزدیک بشناسیم
خانه فاموری تهران را از نزدیک بشناسیم
غار جهنم ایران کجاست؟
غار جهنم ایران کجاست؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code