بلیط هواپیما

در آربات، معروفترین خیابان روسیه چه خبر است؟

خیابان آربات مسکو (Arbat Street)

در هر شهری از دنیا، خیابانی وجود دارد که توریست ها را مثل یک آهنربا به خود جذب می کند. این خیابان معمولا روح اصلی شهر را در خود دارد و و هر کدام از خانه ها و ساختمان های آن، داستانی برای گفتن دارند. در مسکو پایتخت کشور روسیه، این شهر آربات نام دارد که قدیمی ترین و معروفترین خیابان این شهر محسوب می شود. امروزه اهمیت این خیابان، هم رده ی میدان سرخ و تئاتر بولشوی و حتی کلیسای سنت باسیل است و به همین دلیل در این مطلب از الی گشت قصد داریم تا خیابان آربات مسکو را بطور کامل به شما معرفی کنیم. همراه ما باشید:

خیابان آربات مسکو

چرا خیابان آربات مسکو معروف است؟

مطالب مرتبط:
معرفی هتل لوکس رادیسون رویال مسکو+ تصاویر
این هفت خواهر فقط در مسکو پیدا می شوند!

دلایل زیادی وجود دارد که باعث هیجان انگیز شدن و دوست داشتنی کردن این خیابان می شود. شاید این خیابان بطور مطلق پر از بناهای یادبود تاریخی نباشد اما فضای بسیار سرزنده و متغیری دارد. از سال ۱۹۸۶ به بعد، خیابان آربات مسکو کامل مخصوص عابران پیاده شد و در نتیجه نقاشان و هنرمندان زیادی را جذب خود کرد. چه بومی این شهر باشید  چه بخواهید به عنوان یک توریست از این خیابان دیدن کنید، مطمئن باشید یک چیز بسیار جالب در آن پیدا خواهید کرد.

خبابان آربات فقط به خاطر کارهای هنری زیبا و وسایل دست سازی که در آن به نمایش گذاشته می شود، مشهور نیست بلکه در آن می توانید مردمانی را ملاقات کنید که از فرهنگ های متنوع اتحادیه جماهیر شوروی سابق برخوردارند. علاوه بر شخصیت ها و کاراکترهای مختلف، با روس های واقعی آشنا می شوید. آنها مردمی روشن فکر و صمیمی اند و بنابراین این خیابان یک فرصت تمام و کمال برای حس نبض واقعی مسکو است.

خیابان آربات در مسکو

سوغاتی های خیابان آربات مسکو

یکی از معروفترین مکان های مسکو که می توانید در آن دنبال سوغاتی های خوب و خاص بگردید، همین خیابان است که در واقع یکی از اصلی ترین دلایل مراجعه ی توریست ها به آن هم همین است. از کاخ کرملین تا این خبابان با پای پیاده، فقط ۱۰ دقیقه زمان است و در نتیجه می توانید با یک تیر، دو نشان بزنید و بعد از بازدید از این خیابان، سری هم به کرملین بزنید و از آن دیدن کنید. از جمله سوغاتی هایی که در اینجا می توانید پیدا کنید، انواع عروسک های ماتروشکا (matreshkas) است که می توان گفت مشهورترین سوغاتی روسیه و شاید یکی از نمادهای این کشور باشد، کارهای دست ساز، روسری های روسی، پشم، کارهای ساخت چوب و… از دیگر سوغاتی ها است.

سوغاتی های آربات

چند نکته ای که قبل از بازدید از این خیابان خوب است به خاطر داشته باشید:

از خیابان آربات تا کارملین، پیاده ۱۰ دقیقه راه است.

نزدیکترین ایستگاه مترو، Smolenskaya و Smolenskaya هستند که در خط سوم متروی این شهر قرار دارند.

این خیابان به طول ۱ کیلومتر است و بین این ۲ ایستگاه کشیده شده است.

کافه ها و رستوران های خیابان آربات

هر نوع رستورانی که فکر کنید را در این خیابان می توانید پیدا کنید از رستوران های روسی گرفته تا رستوران های قفقازی، ایتالیایی، ژاپنی و… از اواخر بهار تا اوایل پاییز این خیابان واقعا دیدنی می شود. می توانید در حالیکه در یکی از کافه های خیابانی آن نشسته اید، قهوه تان را میل کنید و حس یک روس قرن نوزدهمی را داشته باشید.

زیباترین شهرهای کوچک چین با ساختاری سنتی و کهن
زیباترین شهرهای کوچک چین با ساختاری سنتی و کهن
رود گنگ هند؛ مقدس یا مرگ آور!؟
رود گنگ هند؛ مقدس یا مرگ آور!؟
دریاچه ای از شیک توت فرنگی! + تصاویر
دریاچه ای از شیک توت فرنگی! + تصاویر
کوهنوردی را از این کوه های روسیه شروع کنید
کوهنوردی را از این کوه های روسیه شروع کنید