راهنمای پیدا کردن کار در فرانسه (بخش اول)

کار در فرانسه

با الی گشت همراه باشید تا شما را برای پیدا کردن یک کار مناسب در فرانسه با روش های زیر راهنمایی کنیم. به خاطر داشته باشید تسلط به زبان فرانسوی و صحبت کردن به این زبان یکی از مهمترین اصل برای پیدا کردن کار در فرانسه است. اگر نمی توانید صحبت کنید سخت است که بتوانید استخدام شوید پس اولا به فکر یادگیری زبان فرانسه باشید و از این راهنمایی ها برای پیدا کردن بازار استخدامی در فرانسه استفاده کنید تا ببینید چه بازار کاری در فرانسه جود دارد و کجا می توانید برای پیدا کردن کار سر بزنید.

پیدا کردن شغل در فرانسه
مطالب مرتبط:
راهنمای سفارت فرانسه و اخذ ویزای این کشور
جاده ای در فرانسه که روزی ۲ بار ناپدید می شود+ تصویر

سعی کنید برای پیدا کردن کار در فرانسه انعطاف پذیر باشد. اگر نتوانستید کار ایده ال خود را پیدا کنید، ببینید چه شغلهای دیگری در فرانسه وجود دارد داشتن ارتباطات مجازی و اجتماعی به شما در یافتن شغل کمک شایانی می کند زیرا بسیاری از شغلها در فرانسه از طریق ایجاد ارتباط یافت می شوند بنابراین با دیگران ارتباط برقرار کنید تا بتوانید فرصتهای شغلی خود را بالا ببرید.

رزومه ی کاری مناسبی تهیه کنید، در نوشتن رزومه علاوه بر دقت بهتر است صداقت هم داشته باشید. شاید شما تجربه ی بسیار خوبی داشته باشید، اما کافیست در نوشته رزومه اشتباهی انجام دهید تا نتوانید کار مورد نظرتان را پیدا کنید.

فرانسه

بازار کار در فرانسه

در پایان سال ۲۰۱۶  تعداد بیکاران در این کشور به ۹٫۷ درصد رسید که این میزان در سال ۲۰۱۵در حدود ۱۰٫۵ درصد بود می توان گفت دولت در طول ۱۸ سال به این آمار و ارقام رسیدند. اما تعداد افراد بیکار همچنان برای ۲۵ ساله ها در حدود ۲۳٫۳ درصد در سال ۲۰۱۶ بالا رفته که بالاترین میزان در اروپا است. اکثریت قراردادهایی که در فرانسه بسته می شوند موقت هستند و قراردادهای دائمی بسیار اندک هستند. با این حال اگر شما زبان فرانسوی بلد باشید و به صحبت کردن مسلط شوید باید بگوئیم شانس بالایی برای رسیدن به شغل مورد نظرتان خواهی داشت. زبان اولین قدم برای راه پیش روی شماست.
قطعا موضوع دستمزد و حقوق برایتان مهم است. حداقل دستمزد در فرانسه در سال ۲۰۱۷ حدود ۹٫۷۶ یورو برای هر ساعت کاری است. یعنی حدود ۱٫۴۸۲۰ یورو در ماه.

این نکته را مد نظر قرار دهید که شما زمانی می توانید در فرانسه کار پیدا کنید که هیچ گزینه و کاندیدای مناسب دیگری مانند شما در فرانسه وجود نداشته باشد. بنابراین بایستی تا می توانید مهارت های خود را افزایش دهید.

آگهی شغل

شغل های موجود در فرانسه

فرانسه دارای کارخانه های بسیاری در زمینه هوافضا، صنعت موتور، نساجی،  دارویی، ماشین آلات صنعتی، فلزکاری، الکترونیک، غذا و آشامیدنی و توریسم است. طبق گزارشات ارائه شده بوسیله در سال ۲۰۱۵ مهندسی، تحقیق و بانکداری بخشهایی هستند که استخدام در آنها بالا بوده است و حدود سه چهارم از مردم در کارهای خدماتی فعالیت می کنند.

اگر به دنبال شغل های مدیریتی هستید، داشتن مهارت و تجربه مدیریتی به خصوص در شاخه های فروش، ساخت و ساز، علوم، مهندس بسیار مهم است.

شانس پیدا کردن کار در زمینه حسابداری و آی تی نیز در فرانسه بالا است.
شغلهایی هم می توانید در صنعت توریسم (شامل هتلداری) مراقبت و رسیدگی (شامل رسیدگی به خانه، پزشکی، بخش روانپزشکی، نگهداری از کودک) و کشاورزی پیدا کنید، آموزش زبان انگلیسی و تدریس نیز یک مورد دیگر است.
با ما همراه باشید تا با بخش های دیگر این مطلب در روزهای آتی شما را پیدا کردن کار مناسب در فرانسه راهنمایی کنیم.

کار کردن در فرانسه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد