روستای اولسبلنگاه کجاست؟ چگونه به آنجا برویم؟

روستای اولسبلنگاه

می خواهیم یک بار دیگر به دل یکی از بی شمارترین طبیعت های ایران برویم، بار دیگر الی گشت بار سفرش را بسته و راهی یکی از رویایی ترین طبیعت های ایران در شمال کشور است، جایی به نام روستای اولسبلنگاه در ماسال که تجسمی از بهشت روی زمین است و به رویایی می ماند که به واقعیت تبدیل شده است:

روستای اولسبلنگاه

روستای اولسبلنگاه کجاست؟

مطالب مرتبط:
سفر به دشت لاله های واژگون، نایاب ترین گل های لاله
جواهرده کجاست؟ چگونه به آنجا برویم؟

اولسبلنگاه نام روستایی بهشتی در استان گیلان و در شهر ماسال و جایی ییلاقی با طبیعت دلفریب و چشم نواز است که چشم انداز سرسبز آن در کنار خانه های چوبی، مردمانی که سنت های قدیمی شان را هنوز هم باور دارند و حفظ کرده اند و اسب های وحشی اش، هر لحظه قلب انسان را به بیرون می کشد. اولسبلنگاه در زبان تالشی به معنای «درخت ممرز روی ارتفاع» است.

جاده ای که به سمت روستای اولسبلنگاه می رود، مملو از درختان در هم پیچ و تاب خورده ی بلندی است که شما را به داستان ها و رویاها می برد، مسیر سبزی که زمان را از یادتان می برد و شما را غرق در خود می کند.

طبیعت روستای اولسبلنگاه

در اولسبلنگاه چه ببینیم؟

طبیعت وحشی و عجیب این روستا به اندازه ای ورای تصور است که هر چقدر هم که توصیف شود، تا خودتان از نزدیک نبینید نمی توانید به درک درستی از این همه زیبایی برسید. زندگی روستایی هم در این روستا جلوه ای باور نکردنی دارد، تا به حال چند بار شده که صبح ها با صدای حیوانات و پرندگان از خواب بیدار شوید، از پنجره ی خانه به بیرون نگاه کنید و صبحتان را با دیدن مرتع های وسیع سبز، کلبه های چوبی و گرم شدن در کنار آتش شروع کنید؟ به احتمال زیاد شروع روز به این سبک را فقط در فیلم ها دیده اید، اما روستای اولسبلنگاه جایی است که همه ی این ها به حقیقت می پیوندد. حس بودن در کنار مردمان روستا و خوردن غذاهای محلی، خوردن آب از چشمه سارها و پیاده روی در مسیرهای گیرا، از آن دست تجربه های نابی است که در این منطقه می توانید داشته باشید.

از آنجا که اولسبلنگاه در ارتفاع ۱۴۸۹ متری از سطح دریا قرار دارد، می توانید در حالیکه در جایی از آن ایستاده اید، دریا را در زیر پایتان داشته باشید، تصویر شگفت انگیزی که ورای تصور است. پیشنهاد می کنیم تحت هیچ شرایطی، دوربین عکاسی تان را فراموش نکنید چرا که چشم اندازهایی که از این روستا می توانید داشته باشید، چشم اندازی از مراتع پر شیب و کم پیچ در کنار خانه هایی که در مه غوطه ورند، کلبه های چوبی در کنار درختان در هم تنیده… ممطئن باشید بی ذوق ترین افراد را هم سر ذوق می آورد و عکاس می کند!

عکس روستای اولسبلنگاه

همانطور که گفته شد، روستای اولسبلنگاه اسب های زیادی دارد که بسیاری از آنها وحشی اند و در دشت ها می دوند و البته که بسیاری از آن ها هم اهلی اند و هم به عنوان مرکب روستاییان و هم به عنوان روشی برای کسب درآمد روستاییان مورد استفاده هستند، می توانید با پرداخت هزینه ی کمی در این روستا اسب سواری کنید، به ارتفاعات بروید و نوع متفاوتی از دوچرخه سواری را تجربه کنید…

اسب های روستای اولسبلنگاه

آب و هوای روستای اولسبلنگاه و بهترین زمان سفر

از آن جا که این روستا در شمال کشور و در استان گیلان قرار دارد، آب و هوایی معتدل با شب ها و صبح هایی سرد دارد. گرچه این روستا در همه ی فصل ها زیباست اما به دلیل شرایط آب و هوایی پیشنهاد می کنیم در فصل تابستان به آن بروید.

روستای اولسبلنگاه در شمال

چطور به این روستا برویم؟

برای رسیدن به روستای اولسبلنگاه باید ابتدا خودتان را به استان گیلان و بعد شهرماسال برسانید بعد از آن، جاده ی گیلوان را در پیش بگیرید و راحت به این ییلاق حیرت آور می رسید.

  1. Avatar
    احسان ابوالقاسمی

    من امسال یک شب رو در این مکان و روستای خریدول ماندم طبیعت بسیار زیبایی داره اما امنیت وجود نداره صبح که می خواستیم کلبه رو ترک کنیم متوجه شدیم که به قصد به کاپوت ماشینم اسیب زدند که دو میلیونی برام خرج برداشت و جالب اینکه وقتی دنبال مقصر بودم با برخورد بد مردم محلی روبرو شدم . به نظرم خیلی طبیعت زیبایی داره اما ادم برای شب موندن اصلا امنیت جانی و مالی نداره . امیدوارم این فرهنگ برای مردم رشد کنه که به مسافران و اموالشون آسیب نزنند و پلیس هم رسیدگی بیشتر بکنه

  2. Avatar
    مرضيه

    ما هم مرداد ٩٧ یه شب ییلاقات ماسال بودیم یه کلبه گرفتیم که تقریبا مجهز بود یه سرویس بهداشتى داشت و یه خوابه شبی ۴٠٠ تومان و واقعا صبح زیبایی رو درونجا تجربه کردیم انگار تو بهشت بودیم پنجره کلبه رو که باز میکردیم داخل کلبه پر از مه میشد واقعا رویایی بود

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code