بلیط هواپیما

این روستا در فرانسه عمودی ساخته شده است!

روستای روکامادور در فرانسه | Rocamadour

یکی از قدیمی ترین روستاهای کشور فرانسه، روستای روکامادور نام دارد که از دوران قرون وسطی تا به امروز شهرت زیادی در بین مردم سرتاسر اروپا پیدا کرده است. این روستا چه از نظر مذهبی و چه به لحاظ بناهای تاریخی ای که دارد، زائران و گردشگران زیادی را میزبان بوده است و البته که یک فرق اساسی با بقیه ی روستاها دارد و آن هم این است که روکامادور عمودی ساخته شده است! در ادامه با معرفی بیشتر این روستا همراه الی گشت باشید:

روستای روکامادور
مطالب مرتبط:
صخره ای که کیک عروسی شد! + تصاویر
سیاه خانه های اسکاتلند! + تصویر

روکامادور نام روستایی در جنوب غربی فرانسه است که گفته می شود شخصی به نام سنت آماتور که مالیات چی کتاب مقدس بوده است در این روستا زندگی کرده و همان جا هم مرده است. طبق افسانه ها، بعد از اینکه بدن سنت آماتور پیدا می شود، معجزه های زیادی در این روستا اتفاق می افتند و همین که به اصطلاح قدرت شفا دهندگی آماتور بین مردم شناخته می شود و جا می افتد، این روستا کم کم شاهد زائران زیادی می شود که از گوشه  کنار فرانسه و حتی از کشورهای  دیگر به آنجا می ورند.

این روند کمک کم ادامه پیدا می کند تا اینکه  از طرف پادشاهان و ملکه های آنجا کمک های مالی زیادی برای روستای روکامادور جمع آوری می شود این روستا به جایی با عبادتگاه ها و مکان های مقدس زیادی تبدیل می شود.

روستای روکامادور فرانسه

البته این تنها دلیل روستای روکامادر برای جذب گردشگر و توریست نیست، یکی دیگر از اصلی ترین دلایلی که باعث شده است تا این روستا برای افراد جذاب باشد، موقعیت آن است. این روستا بر روی صخره ای ساخته شده است و رو به یک دره دارد و ساختمان های آن بصورت عمودی رشد کرده اند و تا ارتفاع ۱۲۰ متری از صخره بالا رفته اند!

روستای روکامادور در فرانسه

پله ها از قسمت پایین شهر شروع می شوند و به سمت کلیساهایی که در بالا قرار دارند می روند، این پله ها را که بالا بروید به حجم وسیعی از ساختمان ها و سازه های مختلف برخورد می کنید. سردسته ی همه ی این ساختمان ها، کلیسای زیارتی نوتردام است که از سال ۱۴۷۹ در تنظیمات کنونی خود بازسازی شده است و شامل بنای چوبی سیاه رنگی است که گفته می شود توسط شخص سنت آماتور ساخته شده است.

زیر این کلیسای زیارتی به راهی باز می شود که زائران می توانند در آنجا جمع شوند، به این مکان فلات سنت میشل گفته می شود و در آن شمشیر شکسته ای نگهداری می شود که ظاهرا مربوط به یکی از قهرمانان گذشته ی این منطقه بوده است.

روکامادور در فرانسه

دیوارهای داخلی کلیسا توسط نقاشی هایی رنگ آمیزی شده اند و نقاشی هایی از بعضی از افراد شناخته شده را هم روی این دیوارها می توان دید. در بالای قله هم یک دژ مستحکم سیمانی به چشم می خورد، قدمت این دژ به دوران قرون وسطی بر می گردد و  در آن عصر ساخته شده است و از آن در زمان هایی که تحصن می شده، برای غلبه بر این تحصن های استفاده می شده است. روستای روکامادور در فرانسه یکی از مناطق این کشور است که با تعداد زیاد کلیساها و عبادتگاه ها احاطه شده است و هر ساله هزاران گردشگر را جذب می کند.

سامویی، جزیره کهن تایلندی (بخش سوم)
سامویی، جزیره کهن تایلندی (بخش سوم)
معرفی فونیکولارهای معروف دنیا! + تصویر
معرفی فونیکولارهای معروف دنیا! + تصویر
دانستنی های کشوری سراسر شگفتی بنام ماداگاسکار
دانستنی های کشوری سراسر شگفتی بنام ماداگاسکار
شهری در آلمان که ۵ قرن است اجاره خانه در آن زیاد نشده!
شهری در آلمان که ۵ قرن است اجاره خانه در آن زیاد نشده!