بلیط هواپیما

چه زمانی برای سفر به باکو مناسب تر است؟

زمان مناسب برای سفر به باکو

از جمله مقاصد مورد علاقه ی ایرانیان که اتفاقا بسیار نزدیک هم هست، شهر باکو در کشور آذربایجان است. این شهر فوق العاده زیبا، همیشه میزبان گردشگران ایرانی در خود است و الحق و الانصاف که حق مطلب را در برابر برطرف سازی تمام نیازهای یک گردشگر، از دیدن جاذبه های تفریحی و تاریخی گرفته تا اساسی ترین نیازهای یک فرد را به خوبی تامین می نماید. ولی تا به حال به این مطلب فکر کرده اید که بهترین زمان برای سفر به باکو چه وقتی است؟ ما امروز در الی گشت می خواهیم به همین مساله بپردازیم که زمان مناسب برای سفر به باکو دقیقا چه موقعی است. پیشنهاد می کنم که تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

زمان مناسب برای سفر به باکو
مطالب مرتبط:
۱۹ دلیل برای سفر به آذربایجان
آنچه باید از تاریخ جمهوری آذربایجان بدانیم!
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در کشور آذربایجان

قبل از آن که به این بپردازیم که زمان مناسب برای سفر به باکو چه موقعی است بیایید تا اول کمی درباره ی شرایط آب و هوایی و اقلیمی کلی که باکو در آن قرار دارد را مورد بررسی قرار دهیم. می توان گفت که آب و هوای باکو در شرایط نرمال، همانند آب و هوای تهران خودمان است. تابستان های باکو گرمِ گرم و زمستان هایش از آن زمستان های سردی است که باید حداقل با چند لایه لباس پشمی گرم به استقبالش رفت.

حال اگر عاشق برف هستید و خود را دوستدار سرما می دانید، می توانید تا در ماه دی به این شهر آذربایجانی سفر کنید تا آنقدر برف ببینید که کاملا راضی شوید. البته این نکته را در زمره ی دانستنی های خود قرار دهید که از فصل آبان تا دی، یعنی به مدت ۳ ماه این شهر در بالاترین سطح رطوبت خود قرار دارد و بارش برف و باران در آن بسیار زیاد است.

البته این به آن معنا نیست که شما در اسفند برف و سرما را نمی بینید بلکه زمستان هنوز هم هست اما نه به شدت این ۳ ماه که درابتدا گفته شد. از سرما که رد شویم، می رسیم به آن سر پل درجه ی آب و هوایی یعنی گرما.

باکو

حال بیشترین میزان دمای هوا و گرما در باکو را می توان از ماه های خرداد تا شهریور دانست. البته این ماه هایی که ما برای شما شرایط آب و هواییش را گفتیم، اینگونه نیستند که آزاردهنده باشند ولی به هر حال ما در بین این ماه ها، زمان هایی را داریم که در زمره ی بهترین زمان مناسب برای سفر به باکو هستند.

بیایید کلیشه ها را کنار بگذاریم و از همین زمان حالی که در آن هستیم، بهترین زمان مناسب برای سفر به باکو را معرفی نماییم. از شهریور تا اواسط آبان ماه یعنی همین روزهایی که در پیش روی ماست و از آن ها فاصله ای هم نداریم، یکی از بهترین زمان های مناسب برای سفر به شهر باکوی زیباست.

از آن جایی که در شروع فصل تابستان آب و هوا خشک خشک است، از اواسط شهریور که سر و کله ی پادشاه فصل ها پاییز پیدا می شود، هوای باکو رو به خنکی می گذارد و از گرمای تند به خلق و خویی خنک و بهشتی می رسد. از جمله ویژگی های حضور در باکو در این آب و هوا این است که با این که هوا خنک است اما بارش برف و بارانی در کار نیست.

1

البته این را هم در نظر داشته باشید که اگر بیشتر به قصد خرید و حضور در فستیوال های مختلف به باکو سفر می کنید، بهترین زمان ممکن برای شما همین روزهایی است که در پیش رو داریم. اگر می خواهید به باکو سفر کنید، هر زمان که بخواهید می توانید از سایت الی گشت اقدام نموده با استفاده از تور باکو الی گشت به این شهر زیبا با بهترین امکانات سفر نمایید.

برای سفر به باکو با الی گشت همین الان از طریق وب سایت ما اقدام نمایید. خب! تا به اینجا یکی از بهترین زمان های مناسب برای سفر به باکو را برای شما بررسی نمودیم اما، دیگر زمان مناسب برای سفر به باکو چه وقتی است؟

بیایید فرض کنیم که پاییز و زمستان تمام شده و در آستانه ی فصل بهار و البته تعطیلات عید نوروز هستیم، طبیعتا بیشتر افراد برای سفر مقصد باکو را انتخاب می کنند زیرا علاوه بر نزدیکی این شهر آذربایجانی، آب و هوای بهاری این شهر فوق العاده است. به این صورت است که ماه های مناسب بعدی برای لیست کردن زمان مناسب برای سفر به باکو را از ماه فروردین تا اوایل خرداد ماه معرفی می نماییم.

زمان مناسب برای سفر

با پایان یافتن ماه اسفند، زمستان سرد باکو تمام می شود و زمین سفیدپوش و یخ زده ی این شهر، باز به نشانه های بهار زنده می شود و بهترین نوع آب و هوا را به سر و روی خود می بیند. همچنین با توجه به اشتراکات فرهنگی ایران و آذربایجان، این شهر مملو از فستیوال ها و جشن های مختلف به مناسبت به بهار می شود.

به قول کسانی که باکو زیاد سفر کرده اند، باید باکو را در بهترین فصل های سال دید تا با زیبایی های آن آشنا شد و به همین خاطر داشتن لیستی از بهترین زمان های مناسب برای سفر به باکو می تواند به شما کمک کند تا این شهر بسیار زیبا را در بهترین فصول سال ببینید. بیایید تا به جمع بندی در این رابطه برسیم. میانگین دمای هوا در طول سال بین ۱۲ تا ۱۸ درجه سانتیگراد متغیر است.

زمانی برای سفر به باکو

در تابستان ها هوای باکو گرم و تا حدودی شرجی است و دلیل آن هم این است که رطوبت دریای خزر بسیار بر روی آن تاثیرگذار است. البته این هوا فقط مختص به ظهرها و زمان هایی است که خورشید مصرانه بر روی زمین می تابد و برعکس آن، شب هایش بسیار خنک و خوش آب و هوا است و به همین علت اکثر مردم شب ها را برای گشت و گذار انتخاب می نمایند.

همانطور که بالاتر هم اشاره نمودیم، یکی از بهترین موارد در لیست زمان مناسب برای سفر به باکو فصل بهار و شروع جشن نوروز باستانی است. علاوه بر آب و هوای خوب این زمان در باکو، شما می توانید در انواع و اقسام فستیوال ها و جشن ها در این شهر همراه شوید. در انتها سفر خوبی را برای شما در باکو آرزومندیم.

اطلاعات کامل سفر به باکو
اطلاعات کامل سفر به باکو
کشور دیدنی آذربایجان با همه ی دانستنی هایش
کشور دیدنی آذربایجان با همه ی دانستنی هایش
این کوه همیشه در آتش می سوزد!
این کوه همیشه در آتش می سوزد!
معرفی هتل ۵ ستاره بیلگاه بیچ در باکو
معرفی هتل ۵ ستاره بیلگاه بیچ در باکو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code