سفر من به هند

کارهای که باید  در  هند انجام دهید

وقتی برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ به هند سفر کردم اولین دو هفته حضورم را در کنار دریاچه های بکر در نواحی قبیله ای دور دست اردو زدم، از کوه های هیمالیا بالا رفتم، از دهکده های تبت دیدن کردم ، برای اولین بار آب انبه خوردم، یا یک گروه هندی که با آن ها در زیارتگاه آشنا شده بودم بازی کریکت کردم، و کل بعدازظهر را با خانواده راننده تاکسی ای گذراندم که من را برای شام به  خانه خود دعوت کرده بود. این ها ماجراهایی است که وقتی از هند بازدید می کنید با آن ها سروکار خواهید داشت. نتیجه یک همچین تنوع باورنکردنی و تجارب خاطره انگیز باعث می شود که از هند سیر نشویم و همیشه بخواهیم که دوباره و دوباره به این کشور زیبا بیاییم. الان می خواهم بعد از ۱۸ بار مسافرت به این کشور بهترین کارهایی که می توانید در هند انجام دهید را به شما بگویم. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به هند
۱۳ حقیقت شوکه کننده از هند

رفتن به خیابان گالی پرنته والی؛ دهلی

خیابان معروفی در قلب دهلی قدیم در وسط بازار است که فقط غذا می فروشد، بعضی از این غذاخوری ها بیشتر از ۱۰۰ ساله که اینجا هستند. همه غذاخوری ها یک غذا را حتما دارند: این غذا نان مخصوص هندی است که از خمیر گندم درست شده و دو طرف آن در کمی روغن سرخ شده، دراین خیابان داخل نان ها را  با موادی مثل پنیر، کدو، نعناع و سبزیجات پر می کنند.

غذای معروف هندی

بازدید از عبادتگاه آکشاردام؛ دهلی

این مجتمع فرهنگی در کناررود مقدس جمنا قرار دارد و برای من یکی از تاثیرگذارترین ساختمان ها در تمام هند بود. این عبادتگاه از حکاکی های هزاران هنرمند هندی درست شده است. وقتی برای اولین بار به این بنا نگاه می کنید زیبایی و ظاهر منحصربفرد آن شما را از خود بیخود می کند و این تازه بیرون ساختمان است. وقتی وارد عبادتگاه می شوید خود را وسط محلی پر از طراحی های با جزئیات خواهید یافت. ستون ها، دیوار، گنبد و سقف این بنا همه در حال تعریف کردن داستان دین مردم این سرزمین هستند یک ساعت قبل از غروب خورشید به دیدن این عبادتگاه بیایید تا چشم اندازی رویایی از غروب اینجا داشته باشید.

عبادتگاه آکشاردام

بازدید از سینما راج مندیر؛ جایپور

یکی از معروف ترین سینماهای هند است که در سال ۱۹۷۶ افتتاح شد، این سینما بهترین سینمای این شهر برای دیدن فیلم های هندی است. طراحی زیبای داخلی، کارکنان کارامد، سالن تئاتر بزرگ با صندلی های راحت، و محیطی سرزنده باعث می شود که احساس کنید که بعنوان مهمان ویژه اینجا حضور دارید.

بازدید از چاه پله ای «چند بائوری»

وقتی در جاده اصلی جایپو – آگرا بودم و برای اولین بار می خواستم وارد دهکده تاریک و کوچک ابهانری شوم فکر می کردم دارم به دیدن چاهی کوچک در وسط شهر باستانی ویران شده ای میروم تا عکسی بگیرم و به مسافرت خود ادامه دهم. وقتی به آنجا رسیدم یک ساعت و نیم گذشته بود و من همچنان خیره به این اثر برجسته تماشایی بودم . این چاه توسط پادشاه چیندا در ۸,۰۰۰ سال قبل از میلاد ساخته شده حدود ۳۰ متر عمق دارد و  از ۳,۵۰۰ پله تشکیل شده است. وقتی در داخل این بنا هستید حتما از مجسمه ها دیدن کنید بعضی از آن ها برای ۱,۰۰۰ سال پیش هستند.

چند بائوری

منبع: nomadicmatt.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code