بلیط هواپیما

سواحل معروف پاتایا کدام هستند؟

سواحل معروف پاتایا

در فاصله ی ۱۵۰ کیلومتری از پایتخت تایلند یعنی بانکوک، یکی دیگر از مقاصد مهم گردشگری این کشور قرار دارد که جایی ایده آل برای افرادی است که دوست دارند تعدادی از بهترین ساحل های تایلند را ببینند، داریم در مورد پاتایا حرف می زنیم. می خواهیم سواحل معروف پاتایا را به شما معرفی کنیم که در سفر به پاتایا باید حتما آن ها را در لیست دیدنی هایتان قرار دهید. با الی گشت همراه باشید.

ساحل پاتایا | Pattaya Beach

سراغ سواحل معروف پاتایا رفته ایم و بدون شک هیچ شروعی بهتر از شروع با مشهورترین ساحل این شهر پر هیاهو یعنی ساحل پاتایا نیست.

این ساحل به طول ۴ کیلومتر کشیده شده است و شکلی شبیه به هلال ماه دارد و فضای آزاد زیادی را در اختیار افراد قرار می دهد تا بتوانند آزادانه در ساحل گشت و گذار کنند و البته کاملا هم به جاست چون چه در طول هفته و به خصوص در اواخر هفته ها جمعیت زیادی به این ساحل می ورند تا بتوانند از آفتاب و آب و هوای مطبوع بهره ببرند. جدای از این ها، انواع ورزش های ساحلی و آبی مثل پاراسیلینگ، جت اسکی، قایق سواری و موج سواری هم در این ساحل رایج است. زندگی شبانه هم در کنار این ساحل شور و هیجان زیادی دارد.

آدرس: Pattaya Beach, Pattaya City, Bang Lamung District, Chon Buri, Thailand

ساحل پاتایا

ساحل جومتین | Jomtien Beach

مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به پاتایا
مناطق دیدنی پاتایا تایلند + ویدیو

فقط دو کیلومتر دورتر از ساحل پاتایا، یکی دیگر از سواحل معروف پاتایا به نام ساحل جومتین واقع شده است. این ساحل به نسبت اولی خلوت تر است و برای آن دسته از افرادی که سواحل خلوت تر را ترجیح می دهند مناسب تر است، البته به این معنا نیست که خالی از شور و هیجان باشد چرا که رستوران ها و کافه های آن اتمسفری دوست داشتنی دارند. این ساحل بیشتر برای کایت سواری با قایق و موج سواری مناسب است چرا که امواج خروشان تری دارد.

آدرس: Jomtien Beach, Chon Buri, Thailand

ساحل جومتین

ساحل ناکلوآ | Naklua Beach

گردشگران یک تعبیر جالب در مورد این ساحل دارند، ساحل ناکلوآ تکه ای از تمام کشور تایلند را در خود دارد. ساحلی که مورد علاقه ی ماهیگیرانی است که در همه وقت روز می توان آن ها را دید که تورهایشان را در دریا می اندازند. دیدن ماهیگیران در غروب خورشید واقعا جالب است، ناکلوآ ساحلی شنی است و وقتی که صحبت از ورزش های آبی باشد، این ساحل حرف های زیادی برای گفتن دارد.

ساحل ناکلوآ

ساحل وانگ آمات | Wong Amat Beach

در فاصله ای نه چندان دور از ساحل ناکلوآ می توان یکی دیگر از سواحل معروف پاتایا یعنی وانگ آمات را دید. این ساحل حتی از ساحل های قبلی هم ساکت تر و خلوت تر است و این به آن معناست که آب تمیزتری هم دارد پس اگر که دوست دارید از سرو صدا به دور باشید بهتر است این ساحل را انتخاب کنید.

ساحل وانگ آمات

ساحل کوه لارن | Koh Larn

کوه لارن یا همان جزیره مرجانی شباهت های زیادی به سواحل جنوب کشور تایلند دارد و تقریبا می توان گفت به نوعی متفاوت تر از سواحل دیگر پاتایا است. این ساحل تکه ای از بهشت است و نه تنها از سواحل معروف پاتایا بلکه یکی از رمانتیک ترین سواحل پاتایا هم هست. بهترین تفریحات رایج در این ساحل، اسنورکلینگ یا سوار شدن بر قایق های شیشه ای است و قایق سواری در آب های کریستالی و شفاف آن است.

آدرس: Koh Larn, Chon Buri, Thailand

ساحل کوه لارن

ساحل دانگتان | Dongtan Beach

از دیگر سواحل معروف پاتایا ساحل دانگتان است که به طول ۱٫۵ کیلومتر کشیده شده است. صبح های این ساحل واقعا رویایی و خلوت است و دریا با پس زمینه ای از درختان نخل دیدنی است، اگر چه ورزش های آبی در این ساحل هم رواج دارد ولی بسیار از ساحل های پاتایا و جمتین آرام تر است. این ساحل مورد علاقه ی توریست ها و گردشگرهای اروپایی است.

آدرس: Dongtan Beach, Pattaya City, Bang Lamung District, Chon Buri, Thailand

ساحل دانگتان پاتایا

ساحل بانگ سارای | Bang Saray Beach

این ساحل در نزدیکی یکی از مناطق آرام پاتایا قرار دارد و اگر چه وجه های هیجانی دیگر سواحل پاتایا را کم دارد ولی برای ماهیگیری عالی است. این ساحل بین غواص ها هم پر طرفدار است و کوسه های زیادی در آب های آن وجود دارد. بقایای یک کشتی از جنگ جهانی دوم هم در اعماق آب های آن وجود دارد.

منبع: theculturetrip.com

قبل از سفر به تایلند حتما این نکات را بخوانید
قبل از سفر به تایلند حتما این نکات را بخوانید
با این ۶ غذای تایلندی در فلفل غرق شوید!
با این ۶ غذای تایلندی در فلفل غرق شوید!
معرفی هتل پرینس پالاس بانکوک | ۴ ستاره
معرفی هتل پرینس پالاس بانکوک | ۴ ستاره
معرفی هتل ۵ ستاره دوسیت تانی در پاتایا
معرفی هتل ۵ ستاره دوسیت تانی در پاتایا