بلیط هواپیما

سوغاتی های معروف ترکیه

خرید سوغاتی همیشه بخشی از هیجان انگیزترین و بحث برانگیزترین بخش های هر سفری است! ترکیه هم از این قاعده مستثنی نیست و با توجه به اینکه کشور بزرگی است و هر کدام از شهرهای آن مثل استانبول، آنکارا و… سوغاتی های خاص خودشان را دارند شاید خرید سوغاتی در این کشور کمی گیج کننده باشد. با الی گشت همراه باشید تا در صورت سفر، بتوانید خرید خوبی داشته باشید:

چشم زخم | سوغاتی ترکیه

با توجه به نزدیک شدن ایام عید، بسیاری از افراد به فکر سفرهای خارجی هستند تا بتوانند علاوه بر کسب آرامش، از جایی خارج از ایران دیدن کنند. مطمئنا نمی توان این موضوع را نادیده گرفت که ترکیه به عنوان کشور همسایه ایران و یکی از محبوبترین کشورهای توریستی برای سفر از نظر ایرانی ها (با توجه به آمار سفر) مدتی است دچار نا آرامی هایی شده است، اما با اینحال هنوز هم یکی از مقصدهای پر طرفدار ایرانی هاست. مطمئنا اگر می خواهید به این کشور سفر کنید، دوست دارید دست پر از سفر برگردید و سوغاتی ای از این کشور را برای خود یا یکی از عزیزانتان به ایران برگردانید. پس چه بخریم و چه چیزی مناسب است؟

چشم زخم

شی ای که در همه جا به چشم می خورد، چه در خانه‌، در اداره، ماشین و یا مغازه‌ها، بسیاری از مردم ترکیه معتقدند که نماد چشم ‌زخم آبی‌رنگ، افکار بد را از شما دور می ‌کند و این موضوع فقط یک خرافات معمولی نیست بلکه چشم زخم آبی به اشکال مختلفی مانند زیور‌آلات، ظروف، جا کلیدی و بدلیجات تولید می ‌شود.

راحت ‌الحلقوم

اگر شیرینی دوست باشید، حتما از طعم راحت ‌الحلقوم ترکیه ‌ای لذت می برید. تاریخچه ی این شیرینی که طعم و اندازه‌های مختلف دارد و از شیر و نشاسته تهیه می‌شود مربوط به دوران عثمانی است. دنبال جایی برای خرید راحت الحلقوم می گردید؟ نگران نباشید این شیرینی آنقدر محبوب است که آن را در همه جای ترکیه پیدا می کنید.

ادویه | سوغاتی ترکیه

ادویه

زمان زیادی برای متوجه شدن این موضوع که ادویه ها چه نقش اساسی در ترکیه دارند لازم نیست! در واقع تست ۱ یا ۲ غذای ترکی کافی است تا سریع این مووضع را بفهمید. تنوع ادویه های این کشور خیلی زیاد است بطوریکه برخی از آنها اصلا در کشور ما شاید پیدا نشوند. اگر دوست دارید در جایی که بصورت عمده و ارزانتر از مغازه های تکی فروش ادویه دارند، خرید کنید، حتما سری به بازار بزرگ استانبول (Grand Bazaar) بزنید.

فرش

اگر می خواهید سوغاتی گران قیمتی همراهتان بیاورید، فرش انتخای خوبی است. تاجرها و افراد علاقه مند زیادی از سراسر دنیا به ترکیه سفر می کنند فقط برای اینکه از این کشور فرش بخرند چ.ن فرش های ترکیهبه خاطر کیفیت و نوع بافتی که دارند بسیار معروف هستند و قیمت گرا انها هم به همین دلیل است. البته مغازه هایی هستند که فرش چینی می فروشند، بنابریان اگر خواستید برای سوغاتی انقدر هزینه کنید حتما حواستان باشد فرش چینی نخرید.

ظروف سفالی | سوغاتی ترکیه

ظروف سفالی

اگر خواستید ظروف سفالی زیبای ترک بخرید، می توانید به مرکز تولید این ظرف ها یعنی شهر کاپادوکیه بروید که به خاطر سفال هایش مشهور است. برای ساخت سفال در این شهر، از خاک رس رودخانه استفاده می شود و یا استفاده از آن، ظروف سفالی زیبایی ساخته می شود.

کلیسای کورا در استانبول، نمونه ای بی نظیر از معماری دوره بیزانس ها
کلیسای کورا در استانبول، نمونه ای بی نظیر از معماری دوره بیزانس ها
لذت خرید هیجان انگیز در فروشگاه ایکیا استانبول
لذت خرید هیجان انگیز در فروشگاه ایکیا استانبول
تمام چیزهایی که در سفر به استانبول لازم است تا بدانید
تمام چیزهایی که در سفر به استانبول لازم است تا بدانید
افتتاح بزرگترین مسجد ترکیه با ظرفیت ۶۳ هزار نفر
افتتاح بزرگترین مسجد ترکیه با ظرفیت ۶۳ هزار نفر