بلیط هواپیما

سوغاتی هایی که سفر به هند را جذاب تر می کنند

سوغاتی های هند

بعضی ها غذاهای تند و آتشین هند را دوست دارند، عده ای درباره تاریخش کنجکاو می شوند و برخی دیگر هم شیفته فرهنگ و آثار تاریخی این کشورند. اگر برای دیدنی های جذاب هند راهی این کشور شدید خوب است که حتما سری به بازارهای محلی و دیگر فروشگاه ها بزنید و سوغاتی و هدیه هایی برای دوستان و آشناهایتان تهیه کنید و یا چیزی برای خودتان بخرید تا سفر به هند برایتان دلنشین تر شود. در اینجا ایده های زیادی برای سوغاتی خریدن وجود دارد کافیست سری به بازارها بزنید تا با دیدن این همه وسایل متنوعی که به درد سوغاتی می خورند حسابی ذوق زده شوید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با تعدادی از سوغاتی های هند آشنا شوید.

سوغاتی های هند

چای

مطالب مرتبط:
جذاب ترین مقاصد هند برای ماه عسل
این موزه های هند همه را متعجب کرده است!

با هدیه این چای خوش عطر و طعم به دوستتان واقعا او را شیفته هند می کنید به طوری که ممکن است در سفر بعدی هم که خواستید به هند بروید از شما درخواست یک بسته دیگر چای کند. در بین مارک های مختلف چای بهتر است چای «گودوین» را تهیه کنید چایی که در زمین های پهناور آسام به عمل می آید و ۶۰۰۰ هزار نفر بر روی این زمین ها کار می کنند تا چای اصیل را برای مشتریان آماده کنند. می توانید یک جعبه چای خوشمزه را با قیمت ۵۰۰ روپیه تهیه کنید و با خرید آن مطمئن شوید که سوغاتی ای ویژه و خاص خریدید.

چای هند

جواهرات

با خریدن یک جفت گوشواره جومکا حتما دوستتان خیلی خوشحال می شود چون این گشواره برق و تزئیاتی دارد که مخصوص جواهرات کشور هند است و نمونه آن را احتمالا نمی توانید در جای دیگری به جز هند پیدا کنید. این گوشواره ها را که به زیبایی هر چه تمام تر با مهره های سفید تزئین شده اند می توانید فقط با قیمت ۴۹۰ روپیه تهیه کنید.

گوشواره

ادویه

اگر ادویه های خوش عطر و تند و تیز هند وجود نداشت آنقوت شاید آشپزی هندی هیچ معنی ای نداشت و تا این اندازه در دنیا معروف و محبوب نمی شد. یک جعبه ادویه خوب و دست چین شده، هدیه و سوغاتی ای است که مطمئنا به خاطر خرید آن خیلی تحسین می شوید. برای خرید این ادویه باید حدود ۳۸۰ روپیه پول بدهید و بعد از آن خیالتان راحت باشد که دیگر همه غذاهای آشپزخانه تان خوش عطر و خوش طعمند و هیچ وقت اضافه نمی مانند.

ادویه

کتاب آشپزی هند گیاهخوار

هند یک کتاب آشپزی خیلی پرطرفدار به اسم «هند گیاهخوار» دارد که نویسنده معروف معاصر هندی «مادهور  جافری» آن را نوشته است. این کتاب که حدود ۳۱ دلار قیمت دارد یکی از کتاب های محبوب آشپزی است که خیلی از خانواده های هندی غذاهای متنوعی را از رویش درست می کنند. در این کتاب طرز تهیه غذاهای خوشمزه سراسر هند به زبان ساده نوشته شده و مطمئنا با هدیه آن به کسی که عاشق غذاهای هندی است می توانید او را خیلی خوشحال کنید. البته اگر غذاهای گوشتی را دوست داشته باشید می توانید کتاب «کاری ایزی» از همین نویسنده را بخرید تا با غذاهای خوشمزه ای که در آن وجود دارد شگفت زده شوید.

کتاب اشپزی

صنایع دستی

هند از زمان های گذشته تا به حال صنایع دستی زیبا و جذابی درست می کند برای همین با وجود این همه صنایع دستی در بازارها و مغازه ها هیچ وقت نگران این نمی شود که برای سوغاتی چه چیزی باید بخرید! اینجا آنقدر صنایع دستی پر زرق و برقی دارد که اصلا یکی از لذت بخش ترین بخش های سفرتان به هند بازار گردی و تماشای فرش، روبالشتی ها، پرده های پرنقش و نگار و پارچه های رنگارنگ است. می توانید یک پارچه رنگارنگ که بر روی آن طراحی های سنتی هست را با قیمت ۲۲ دلار تهیه و آن را در دیوار خانه آویزان کنید. با دیدن ظرافت هنری که بر روی این پارچه به کار رفته مطمئنا هنرمندان این آثار را تحسین می کنید.

صنایع دستی

یک جعبه شیرینی خوشمزه میتای (Mithai)

این هدیه برای کسانی است که دوست دارند سوغاتی شان از جنس خوراکی های خوشمزه باشد! میتای، شکل و ظاهر جذابی دارد و یک جعبه از آن سوغاتی خوشمزه و شیکی است که می تواند حسابی دوستان و آشناهایتان را سر ذوق بیاورد. در این جعبه مجموعه ای از شیرینی های محبوب هندی قرار دارد که با مواد ۱۰۰ درصد گیاهی درست می شوند. این شیرینی را می توانید با قیمت ۷۲۷ روپیه بخرید.

شیرینی

لباس مخصوص هندی ها: ساری

ساری یکی از نمادهای هند است و آنقدر خوش دوخت، رنگارنگ و پر زرق و برق است که می شود آن را جذاب ترین سوغاتی هند دانست. قدیمی ترین نوع این لباس که ۵۰۰۰ سال قبل درست شده همچنان موجود است و این نشان می دهد که ساری قدمت خیلی طولانی ای دارد. این لباس در رنگ ها و جنس های مختلف دوخته می شود و با دیدن تنوعش شاید واقعا ندانید در بین این همه لباس جذاب کدام را باید انتخاب کنید. می توانید دست روی پارچه های ابریشم و طرح دار و یا حریرهای گل دار بگذاید و با قیمت حدود ۱۰۴۹ روپیه آن را برای فرد خاص زندگی تان بخرید.

ساری

کتاب «هند بعد از گاندی»

این کتاب یکی از کامل ترین و محبوب ترین کتاب هایی است که درباره هند مدرن نوشته شده و اگر دوستتان اهل کتاب و مطالعه باشد این سوغاتی حتما او را هیجان زده می کند.  این کتاب با ۹۶۰ صفحه مطالبی درباره تاریخ و سیاست هند دارد و آنقدر معروف است که به راحتی می توانید آن را در بازارهای هند پیدا کنید و با قیمت ۳۸۴ روپیه بخرید. نویسنده این کتاب «راماچاندرا گوها» یکی از تاریخ دانان معاصر هند است که جذاب می نویسد و کتاب هایش معمولا پرفروش هستند.

منبع: theculturetrip.com

گوشه هایی کمتر دیده‌شده از فرهنگ مردم گرجستان
گوشه هایی کمتر دیده‌شده از فرهنگ مردم گرجستان
برگزاری مسابقه موشک کاغذی+ویدئو
برگزاری مسابقه موشک کاغذی+ویدئو
آیین بیل گردانی، سنتی ۲۰۰۰ ساله برای قدردانی از الهه آب
آیین بیل گردانی، سنتی ۲۰۰۰ ساله برای قدردانی از الهه آب
سیل بزرگی که افسانه ای را به واقعیت تبدیل کرد!
سیل بزرگی که افسانه ای را به واقعیت تبدیل کرد!