این ۱۰ شهر کوچک، شما را با بلژیک واقعی آشنا می کنند!

شهرهای دیدنی بلژیک

بلژیک یکی از کشورهایی در دنیا است که در طول زندگی تان باید برای یک بار هم که شده به آن سفر کنید. احتمالا شما با شنیدن نام این کشور بیشتر یاد شهرهای بروکسل و یا بروژ می افتید؛ اما ما می خواهیم شما را کمی فراتر از این شهرها ببریم، جایی که شهرهای دیدنی بلژیک که کمی ناشناخته تر اند، مناظر بی نظیری را پیش روی شما می گذارند. ما در این متن از الی گشت، شما را به زیباترین شهرستان های بلژیک خواهیم برد. با ما همراه باشید تا این ۱۰ مورد از شهرهای دیدنی بلژیک را به شما معرفی کنیم.

10 مورد از شهرهای دیدنی بلژیک

۱- دینان | Dinant

مطالب مرتبط:
معرفی غذاهای بلژیکی
برج ناقوس بلفری بروژ، از گذشته تا اکنون

بدون شک یکی از تماشاییی ترین شهرهای بلژیک در منطقه والونیا (Wallonia)، دینان است. رودخانه ای میان دره و ساختمان های تاریخی این شهر، شما را به یک شهر افسانه ای هدایت می کنند. این شهر در میان صخره ها و رودخانه میوز (Meuse) قرار گرفته و قدمت آن به قرون وسطی برمی گردد. دینان همچنین به دلیل آنکه محل تولد آدولف ساکس، مخترع ساکسیفون است، معروف می باشد.

دینان | Dinant

۲- دم | Damme

دم، در حومه شهر بروژ واقع شده و یک شهر بندری قرون وسطایی، در کانال آبی دم است. این کانال با خطوط درختانی که در کنار آن، پرسپکتیو بی نظیری را به شما نشان می دهد و همینطور ادامه می یابد و در انتها به هلند خواهد رسید. افراد زیادی دم را به شهر ادبیات می شناسند. در اینجا یک فروشگاه کتاب ماهانه برگزار می شود و همچنین کتابفروشی های گوناگونی در آن موجود است. همچنین محل زنگی شاعر معروف قرن ۱۳ اهل فلاندرز جیکوب وان مارلان (Jacob van Maerlant) این شهر بوده که یک مجسمه از او در میدان اصلی هم دیده می شود.

دم | Damme

۳- اسپا | Spa

این شهر در میان تپه های سرسبز و منطقه ییلانی آردنس واقع شده است و جایگاه چشمه های آب گرمی است که خاصیت درمانی آن ها، از قرن ۱ مردم را به این شهر می کشانده است. این شهر اغلب با اصطلاح «مروارید آردنس» شناخته می شود و برای روشنفکران قرن ۱۹ یک بهشت محسوب می شد. افرادی چون ویکتور هوگو و الکساندر دوماس اینجا را پناهگاهی دانسته و لقب کافه اروپا را به آن داده بودند.

اسپا | Spa

۴- بوین | Bouillon

این مورد از شهرهای دیدنی بلژیک تنها چند کیلومتر از مرز فرانسه فاصله داشته و در کناره های رودخانه سمویس (Semois River) واقع شده است. یکی از دلایل شهرت بوین، قلعه حیرت انگیزش است که روی صخره های سنگی بنا شده و مناظر بسیار دیدنی از شهر را ارائه می دهد. برخی از بخش های این قلعه به قرن ۸ برمیگردد و قدمت زیادی دارند. اگر به دیدن این قلعه رفتید، پیشنهاد می کنیم که کمی فراتر رفته و در جنگل های انبوه آن طبیعت گردی کنید.

بوین | Bouillon

۵- دو آن | De Haan

شهرستان دوآن به زیباترین شهرهای فلاندرز معروف است و یکی از خطوط ساحلی بسیار زیبای بلژیک است. با اینکه بسیاری از بخش های شهر به قرون وسطی بر می گردد، اما بیشتر شهر زمانی شکل گرفت که شاه لئوپارد ۲، دستور ساخت یک شهر ساحلی-توریستی را در اواخر قرن ۱۹ داد. خیابان های دوست داشتنی شهر با ساختمان های عصر دوران زیبا (Belle Époque) را درون خود جای داده است. جالب است بدانید که این شهر زمانی محل سکونت آلبرت انیشتین بوده و او چندین ماه قبل از مهاجرت به آمریکا، در اینجا زندگی کرده است.

دو آن | De Haan

۶- ورن | Veurne

این مورد از شهرهای دیدنی بلژیک در استان فلاندر غربی واقع شده و یک شهر تجاری تماشایی است و بناهای فوق العاده زیبای آن، یکی از بایدهای بازدید در بلژیک است. گرت مارکت (Grote Markt) میدان شهر، بخش پر جنب و جوش ورن است و در اینجا جاذبه های گوناگونی وجود دارد. در پشت این میدان و در پارک زیبا و کوچک والبورگا کلیسای تاثیر گذار والبورگا واقع شده که بخش هایی از آن به اوخر قرون وسطی برمی گردد.

ورن | Veurne

۷- دوربی | Durbuy

در قلب والونیا، شهری است که به اصطلاح آن را شهر اندازه جعبه شکلات می دانند. این شهر ادعا می کند که کوچکترین شهر جهان است و با معماری جالب و خیابان های سنگ فرشش، زیباترین شهر جهان نیز هست. با پیاده روی در میان این شهر، می توانید روحی که در آن جریان دارد را درک کنید و از مغازه های کوچک آن بازدید نمایید. اگر نگاهی به بالای رودخانه اورته (Ourthe) بیندازید، می توانید قلعه دوربی را که از قرن ۱۷ سرپاست، مشاهده کنید.

دوربی | Durbuy

۸- رشفر | Rochefort

هشتمین مورد از شهرهای دیدنی بلژیک، شهر رشفر است که یک زیبایی کارت پستالی در خود جای داده است. این شهر در کناره های رودخانه لوم (Lomme) قرار گرفته، قدمت قرون وسطی دارد و با اینکه در جنگ های انقلاب فرانسه و جنگ جهانی دوم، دچار آسیب گشته، اما همچنان زیبایی خود را حفظ کرده است. شلوغ و پرفعالیت ترین بخش شهر، Rochefort’s Rue de Behogne است که در ادامه آن به مخروبه هایی از قلعه ای قرون وسطی ای خواهید رسید.

۸- رشفر | Rochefort

۹- ملمودی | Malmedy

کمی دورتر از مرز بلژیک و کشور آلمان، شهر دوست  داشتنی ملمودی واقع شده است. قدمت ملمودی به اوایل قرون وسطی برمی گردد و به همین دلیل جاذبه های دوست داشتنی تاریخی زیادی در اینجا مشاهده خواهد شد. برای مثال می توان به کلیسای ملمودی اشاره کرد که در قرن ۱۷۷۰ ساخته شده است. اگر علاقه به فستیوال های گوناگون دارید، یکی از مهمترین جشن های کشور بلژیک که Cwarmê نام دارد در این شهر کوچک برگزار می شود. Cwarmê؛ یک جشنواره چهار روزه است که در طول آن کارناوال های گوناگونی برگزار می شود و برای قرن ها، این شهر میزبان آن بوده است.

فستیوال Cwarmê

۱۰-  تورگنی | Torgny

جنوبی ترین شهر بلژیک که در منطقه گامه (Gaume) واقع شده، شهرستان و یا روستای تورگنی می باشد. این شهر هوای گرمتری نسبت به دیگر بخش های بلژیک دارد و طبیعت بسیار زیبای آن، باعث شده که در میان شهرهای دیدنی بلژیک قرار گیرد. تورگنی در کناره های رودخانه چیرز (Chiers) واقع شده و دارای کوچه ها و خیابان های پرپیچ و خمی است که زیبایی شهر را دوچندان می کند. شما در بازدید از این شهر، خانه هایی با کاشی های رومی خواهید دید.

منبع: theculturetrip.com

برج ناقوس بلفری بروژ، از گذشته تا اکنون
برج ناقوس بلفری بروژ، از گذشته تا اکنون
معرفی برترین موزه های بروکسل
معرفی برترین موزه های بروکسل
معرفی هتل ۴ ستاره ایزان اونیو لوئیس در بروکسل
معرفی هتل ۴ ستاره ایزان اونیو لوئیس در بروکسل
نماد هنر نو در بلژیک، موزه هورتا بروکسل
نماد هنر نو در بلژیک، موزه هورتا بروکسل

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code