تغییرات خوشمزه ی غذاهای اصیل ایرانی در گذر زمان!

غذای ایرانی | Persian Cuisine

غذا برای هر کجای دنیا که باشد و هر چه که باشد لذیذ است! غذای ایرانی و غیر ایرانی هم فرقی در کل ندارد. این یک اصل است که غذاهای هر جایی حداقل اگر برای ما خوشمزه و دلچسب نباشد اما برای مرم آن منطقه جذاب است. همواره وقتی در برخی از غذاها تغییراتی به وجود می آوریم که در هیچ کتاب و سند آشپزی ثبت نشده است و گاهی جالب از آب در می آید و گاهی هم حتی نزدیک به آن چیزی که می خواهیم هم از آب در نمی آید. از این توصیفات هم که بگذریم، تمامی غذاهای مورد علاقه ی ما بدون شک از اول تا به الان که اینگونه نبوده اند و حتما تغییراتی داشته اند. تغییرات غذای ایرانی هر چه که بوده، نتیجه ی امروزیش بسیار دلپذیر است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا در ادامه تغییرات غذای ایرانی را به اتفاق یکدیگر بررسی کنیم.

پلوی خوشمزه
مطالب مرتبط:
تاریخچه ی محبوب ترین غذای ایرانی، چلو کباب
آشنایی با غذای مخصوص مادربزرگ های دنیا
با غذاهای خوشمزه ی جهان و شیوه ی پخت آنان آشنا شوید

یکی از محبوب ترین غذاهای ایرانی که جایگاه ویژه ای در دل همه ی ما دارد، کباب است که ما معمولا آن را با نام چلو کباب می شناسیم. اصلا و ابدا امکان ندار که کسی ایرانی باشد و یا نه اصلا کسی خارجی باشد و به ایران سفر کند و حتی برای یک بار هم که شده، چلوکباب آن هم در طعم های مختلف را نخورده باشد! کباب وچلوکباب که تنها فرقش با کباب، برنج آب کش شده و یا حتی کته دمی است که با آن خورده می شود، از غذاهای ملی ایران حتی در زمان قاجاریان بوده است. البته این به این معنی نیست که قبلا این غذا در ایران پخته نمی شده است اما به هر حال در دوره ی قاجارها بود که این غذا جای خودش را در غذاخوری های کوچه و بازار و سفره ی خانواده های ایرانی باز کرد. اگر هم دنبال جواب این هستید که برای اولین بار چه کسی و در چه جایی این غذا را پخته باید بگوییم که در یک کلام؛ پاسخ سوال شما کاملا نامعلوم است!

غذای ایرانی

به صورت منظقی، کباب از تکه های گوشت حیوانات که بر روی آتش پخته می شود، آماده می گردد. با همین یک خط می توانیم واضحا این را بگوییم که خالق کباب به همین فرمول راحت و آسان، انسان های اولیه بوده اند. اما در ادامه ی مسیر پیشرفت غذاهای مورد مصرف و دلخواه بشری، ایرانی ها گویا توانسته اند تا به فرمولی سرشارتر و بهتر در زمینه ی پخت و طبخ این غذا نائل بیایند. اگر جستجو کنید کباب، نتیاج جالبی را خواهید دید. توصیف اروپایی ها از کباب ایرانی که در زمان صفویان از آن خورده بودند در این زمینه جالب است! آن ها می گویند که ایرانی ها پلو را به همراه مقداری گوشت تازه و طعم دار شده به وسیله ی ادویه های مختلف بر روی آتش می پزند را چنان خوشمزه می پزند که آن را با دست می خورند! حتی شخص اول مملکت و مقام شاهنشاهی آغا محمد خان قاجار به غذاهایی همچون کباب بره، مرغ و گوسفند به همراه چلوعلاقه ی بسیار زیادی داشته است.

غذا

یکی از به نام ترین نویسندگان دوره ی قاجار که میرزا محمدرضا معتمدالکتاب نام داشته در یکی از کتاب هایش نوشته است که: ناصرالدین شاه قاجار که یکی از اصالت هایش قفقازی هم بوده، به آشپز درباردستور داده بوده است که نوعی کباب مخصوص قفقازی بپزد. این آشپز هم بعدا با اعمال برخی از تغییرات در مزه و طعم و همچنین شکل گوشت کبابی، کباب ایرانی را به وجود می آورد.

این کباب آن قدر به سرعت معروف ومحبوب نه تنها مردم کوچه و بازار شد که در گوشه گوشه ی تهران و دیگر شهرهای ایران غداخوری هایی که این غذا را طبخ می کردند، پدید آمد. جالب است بدانید که زمانی که بازاربزرگ تهران به عنوان بزرگ ترین مرکز مبادلات تجاری ایران ساخته شد، بازاریان برای این که مشکلات تامین غذایشان حل شود همیشه سر ظهر فقط و فقط به کبابی ها که دیگر رقیب دیزی فروشی ها شده بودند، مراجعه می کردند. تا مدت ها هم بانوان امکان حضور در کبابی هایی که فقط مردها اجازه ی ورود به آن را داشتند، را نداشتند. بالاخره فردی به نام عباس شمشیری کبابی را افتتاح کرد که بانوان هم در آن امکان حضور داشتند.

از این روایات و مستندات که بگذریم، از بین غذاهای ایرانی به نظر شما از دیرباز تا به کنون کباب چه تغییراتی داشته است؟ حقیقت این است که در گذشته این غذا را خیلی ساده کباب می کرده و در انتها بر روی ان مقداری نمک و یا فلفل و گاهی هم سماق برای کم کردن چربی بر روی آن می ریخته اند اما امروزه از قبل گوشت ها را یا به شیوه های مختلف می برند و در مواد مختلف می خوابانند و یا بسیاری از کارهای دیگر را بر روی آن انجام می دهند.

انواع کباب های مختلف مثل کباب برگ، کوبیده، بختیاری، با استخوان و یا بی استخوان، شیشلیک و بسیاری از انواع مختلف این غذا تا به حال به وجود آمده است. در کنار کباب هم علاوه بر نان و یا پلوهای ساده و زعفرانی مختلف می توان انواع دسرها و مخلفاتی همچون: رب انار، ماست چکیده و یا ساده، ترشی های مختلف، سبزی ها و مخصوصا ریحون، جعفری و پیاز ساتوری شده و بسیاری از خوشمزه جات دیگر در کنارش صرف کرد. با این اوصاف به این نتیجه می رسیم که این غذای ایرانی در دوره های مختلف تغییرات بسیاری داشته است.

کباب ترش
قرمه سبزی

این سوال که بپرسیم آیا قرمه سبزی دوست دارید یا نه، کمی خنده دار است! مگر می شود ایرانی قرمه سبزی را در بین غذای ایرانی موجود دوست نداشته باشد؟! قرمه سبزی و یا همان خورشت سبزی ایرانی ها یکی از محبوب ترین و رایج ترین غذاهای ایرانی است که از ترکیب گوشت، سبزیجاتی مثل گشنیز، تره، شنبلیله، برگ چغندر و اسفناج، حبوباتی همجون لوبیای چشم بلبلی، چیاز سرخ شده، روغن، آب و ادویه به مقدار لازم تشکیل می گردد. البته به این غذای ایرانی چاشنی به نام لیمو عمانی هم اضافه می کند که البته فوت و فن های خودش را دارد! از مواد اولیه ی قورمه سبزی که بگذریم باید بگوییم که اولا این غذا برای پخت و به اصطلاح جا افتادن به زمان زیادی نیاز دارد و در ثانی بین ۲ تا ۵ هزار سال هم این غذا به شیوه های مختلف پخته شده و عمر کرده است. از یاد نبرید که کالری این غذا بسیار بسیار بالاست! قورمه سبزی هم همانند دیگر غذاها در طول تاریخ ودر نقاط مختلف دستخوش تغییراتی شده است. گاهی در آن از گوشت مرغ و اردک استفاده می کنند و گاهی هم جای لیمو در آن آب قوره می ریزند. به هر حال این غذای همیشه خوشمزه را در اولین شنبه ی آذر ماه هر سال، به صورتی ویژه و اختصاص روزی به آن، ارج می نهند.

قرمه

قیمه هم دیگر نیاز به توضیحی اضافه درباره ی محبوب بودنش نیست! این غذا به قدری همانند قومه سبزی محبوب است که غذای عزا و عروسی ثابت ما ایرانی ها شده است. قیمه انواع مختلفی دارد و در کل لپه، گوشت، پیاز، ادویه و رب گوجه فرنگی در آن ثابت است. قیمه کدو، قیمه بامیه، قیمه رشتی، قیمه نثار، قیمه بادمجان، قیمه به‌ و آلو، قیمه آلو، قیمه به و حتی قیمه نخود تنها چند نوع دیگر از انواع قیمه هایی هستند که وجود دارند.

غذای ایرانی | Persian Cuisine

دیگر وقتش است که به سراغ پلوها برویم. پلو انواع و اقسام مختلفی دارد که همه از تغییر برنج کته و یا آب کشی ساده پخته می شود.

پلو انواع و اقسام مختلفی دارد

پلو همکه دیگر پر واضح ومشخص است که از آن دسته غذاهای پرکالری و بی تعارف چاق کننده ای است که در زمره ی پرتنوع ترین های غذای ایرانی به شمار می رود. لوبیا پلو، استامبولی، دم پختک، مرصع پل، دمی باقلا، آلبالو پلو، قیمه پلو، کلم پلو، رشته پلو، قنبر پلو، نخود پلو، شیرین پل، زرشک پلو، عدس پلو، پلو یونانی، کرفس پلو، ماش پلو، فلفل پلو با مرغ، پلو پاکستانی، دوپینگ پلو، هویج پلو، ماش پلو، زیره پلو، کلم پلو شیرازی، شوید پلو با لوبیا چشم بلبلی، کنگر پلو با رشته و گوشت، رشته پلو، کلم قمری پلو، قارچ پلو، میگو پلو مجلسی، پلو مرغ آفریقایی، عدس پلو با گوشت چرخ کرده، پلو اسپانیایی، ته چین مرغ، ته چین قالبی، آلبالو پلو، شوید پلو با نخود فرنگی، سبزی پلو با بلغور جو، ته چین سبزی پلو، کدو پلو، رشته پلو با گوشت، کلم پلو با کلم بنفش و هویج، هویج پلو با خلال پوست پرتقال، شور ماهی پلو، انار پلو و بسیار از انواع پلو های دیگر که این ها تنها برخی از تغییرات در شیوه ی پخت پلو هستند!

پلوها

ادامه دارد…

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code