قبرستانی برای جن ها در سیستان و بلوچستان

قبرستان جن

اگر از کسانی هستید که دیدن جاههای اسرار آمیز و ترسناک را دوست دارید این مکانی که می خواهیم آن را معرفی کنیم برایتان خیلی هیجان انگیز است. در جنوب شرقی ایران قبرستانی اسرار آمیز هست که بلوچ ها به آن قبرستان جن می گویند؛ در اینجا می توانید سنگ قبرهای خیلی بزرگی را پیدا کنید که مشخصه برای انسان ساخته نشده اند! در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با قبرستان جن بیشتر آشنا شوید.

قبرستان جن
مطالب مرتبط:
قلعه پرتغالی ها در چابهار + تصویر
دیدنی های چابهار

برای دیدن این قبرستان باید به روستای تیس در شهر چابهار استان سیستان و بلوچستان بروید. این روستا قدمت ۲۵۰۰ ساله دارد و این پیشینه ی طولانی آثار تاریخی زیادی را برایش به ارمغان آورده است. در میان آثار اینجا قبرستان جن با حال و هوای اسرار آمیزش از دیگر جاههای شهر متمایز است. قبرستان جن به قدری ترسناک است که حتی بومی های منطقه هم شب ها از کنارش رد نمی شوند!

قبرهای اسرار آمیز

چیزی که مردم را به این باور رسانده که اینجا قبرستان جنیان است وجود سنگ قبرهای بزرگی است که با این اندازه ی بزرگ نمی توانسته اند محل دفن انسان ها باشند. در این قبرستان در دامنه ی کوه و در میان سنگ ها قبرهای بزرگ و کوچکی وجود دارد که گذشت سالیان تعدادی از آن ها را نابود کرده اما هنوز هم در آن قبرهای به جای مانده ی زیادی به چشم می خورد. در میان قبرها، قبری وجود دارد که ۲۲۵ سانتی متر طول و ۱۱۰ سانتی متر عرض دارد. با دیدن این قبر عجیب سوال های زیادی به ذهن می آید اینکه این قبر سنگی را چه کسانی کنده اند، چرا آن را بر روی سطح های سنگی کنده اند، چرا تا این حد بزرگ است، و با چه وسیله ای حفر شده است. مردم جوابی برای هیچ کدام از این سوال ها نداشتند و در آخر چاره ای نداشتند جر این که بگویند این قبرها برای موجودات ماورایی ای مثل جن هاست!

قبرستان خاموش جن

شاید بگویید چرا جن ها؟ چون می گویند که جن ها  می توانند حتی اجسامی با ۵۰۰ تن وزن را هم به راحتی بلند کنند، توانایی ای که از عهده ی انسان برنمی آید پس بیراه نیست اگر بگوییم این قبرها را واقعا جنیان حفر کنده اند. برای همین هم هست که عده ای حتی ساخت اهرام ثلاثه را هم کار موجودات ماورایی ای مثل جنیان می دانند. همه ی مردم بر این باور هستند که جن ها مرده های خود را در این قبرها به خاک سپرده اند و شب ها به داخل این قبرستان می روند تا برای مردگانشان مرثیه سرایی کنند پس اگر کسی از انسان ها به اینجا نزدیک شود از جانب جنیان نفرین می شود و چند روز بعد به شکل دردناکی از دنیا می رود!

قبرهای عجیب قبرستان جن

جالب است که اگر پای صحبت عده ای از بومی های این روستا بنشینید برایتان از روزهایی تعریف می کنند که هنگام غروب صدای گریه ی جن ها را از دل قبرستان شنیده اند. در کنار همین قبرستان قبرستان اصلی مردم این روستا هم قرار دارد ولی آن ها همیشه حواسشان هست که با نزدیک شدن به شب از این قبرستان فاصله بگیرند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد