بلیط هواپیما

ماجراجویی و هیجان در آفریقای جنوبی

هیجان، ماجراجویی و آدرنالین؛ سفر به کیپ تاون آفریقای جنوبی

فرقی نمی کند شجاع باشید یا ترسو، دوست دار طبیعت باشید یا تاریخ، با هر سلیقه ای میتوانید به آفریقای جنوبی سفر کنید و از سفرتان لذت ببرید. کیپ تاون آفریقای جنوبی پر است از انواع و اقسام سرگرمی ها، اما در اینجا دو سرگرمی‌ای را که برای افراد ماجراجو جذاب است معرفی می کنیم، با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
سفر به تاریخ در آفریقای جنوبی
تجربه کوه و ساحل در آفریقای جنوبی
great white shark

غواصی در قفس کوسه سفید بزرگ

در آب‌ های سرد سواحل کیپ تاون، جویندگان هیجان می‌ توانند به صورت چهره به چهره با یکی از ترسناک ‌ترین شکارچیان اقیانوس که همان کوسه سفید بزرگ است، مواجه شوند. افرادی که قصد دارند در مکان ‌هایی که این کوسه ‌ها هستند غواصی کنند در داخل قفسی که میله‌ های آهنی ضخیمی دارد، قرار می‌گیرند و این شرایط باعث بالا رفتن آدرنالین بدن غواصان و ایجاد ترس و هیجان در آنها می‌شود.

گردانندگان تورها در شهر کیپ تاون پیشنهاد می‌کنند که مسافران به تماشای غواصی کوسه سفید در مکان ‌هایی مانند شهر سیمون (Simon’s Town)، جزیره دیر (Dyer Island)، خلیج موسل(Mossel Bay) ، جزیره سیل (Seal Island) و گانس بای (Gansbaai) بپردازند. بهترین زمان برای دیدن کوسه ‌های سفید بزرگ از ماه آوریل تا اکتبر است. از آنجایی که غواصان داخل قفس‌های آهنی قرار می‌گیرند لازم نیست که گواهینامه غواصی داشته باشند. گفتنی است؛ بخشی از درآمد کسب شده در این منطقه به مطالعه درباره کوسه‌ ها و نحوه حفاظت از آنها اختصاص داده می‌شود.

کسانی که ترجیح می ‌دهند، با فاصله هیبت کوسه‌ های سفید را ببینند می ‌توانند از داخل قایق و با شور و هیجان به تماشای آنها بنشینند. همچنین برای کسانی که ترسو هستند امّا دوست دارند که حیوانات را مشاهده کنند نیز تورهای خوک آبی، دلفین، پنگوئن و نهنگ در دسترس هستند.

noon gun

سیگنال هیل و نون گان (Noon Gun)

پنج دقیقه که از مرکز شهر کیپ تاون به سمت غرب آن با اتومبیل بروی، کوه سیگنال هیل را می‌بینی که ۳۵۰ متر ارتفاع دارد و نمایش خیره کننده ‌ای از شهرکیپ تاون و تیبل بای (Table Bay) ارائه می‌دهد. سیگنال هیل بدنه کوه مجاور (لیونز هد) را تشکیل می‌دهد و دلیل نام گذاری آن به این دلیل است که در گذشته پرچم‌ ها برای ارسال پیام به کشتی ‌ها بر روی آن قرار می‌ گرفته‌اند. بسیاری از مردم محلی و بازدیدکنندگان از این منطقه به سمت بالای کوه سیگنال

هر روز ظهر (به جز روزهای یکشنبه و تعطیلات عمومی) یک توپ به وسیله ضربه الکترونیکی فعال می ‌شود و صدای تیراندازی آن به گوش می ‌رسد. در گذشته، تیراندازی که در محلی به نام “نون گان” انجام می‌شده، زمان دقیق لنگر انداختن کشتی را در خلیج اعلام می‌کرده است. در این مکان تاریخی به گردشگران خوش آمد گفته می‌شود و بعد از یک سخنرانی آنها به تماشای شلیک توپ می‌نشینند.

به کسانی که قصد دارد به بالای تپه بروند توصیه می‌ شود که حتما ً لباس گرم مناسب همراه داشته باشند، چرا که پس از غروب خورشید هوا به شدت سرد می‌شود. از سویی دیگر، در زمان تعطیلات این منطقه بسیار شلوغ می‌شود و به همین دلیل مراجعه زود هنگام به آنجا برای به دست آوردن جای پارک ضروری است.

بدون این سوغاتی ها شهر کیپ تاون را ترک نکنید!
بدون این سوغاتی ها شهر کیپ تاون را ترک نکنید!
صاعقه های هولناکی که از زلزله مرگبارترند!
صاعقه های هولناکی که از زلزله مرگبارترند!
سان سیتی آفریقای جنوبی؛ شهری پر از تفریح و هیجان
سان سیتی آفریقای جنوبی؛ شهری پر از تفریح و هیجان
در جاده های آفریقای جنوبی در امان بمانید
در جاده های آفریقای جنوبی در امان بمانید