مراکز خرید مدرن و بازارهای سنتی بندرعباس

مراکز خرید بندرعباس

اغلب کسانی که به بندرعباس سفر می کنند، قصدشان از این سفر علاوه بر تفریح خرید کردن هم می باشد چرا که در این شهر بندری بهترین اجناس را می توانید با قیمت مناسب تهیه کنید و چمدانتان را با کالاهای با کیفیت پر کنید و به سمت محل زندگیتان بازگردید. در این مطلب الی گشت قصد دارد تا چند مورد از بهترین مراکز خرید بندرعباس را خدمتتان شرح دهد تا در صورتی که در این شهر خواستید خرید کنید بدانید کدام مراکز خرید مناسب با نیازتان است.

بازار بندرعباس
مطالب مرتبط:
حمام گله داری، موزه مردم شناسی در استان هرمزگان
خوشمزه ترین غذاهای جنوب ایران

یکی از معروف ترین میدان های بندرعباس، میدان ۱۷ شهریور است که در واقع مرکز این شهر به حساب می آید و بسیاری از مراکز خرید بندرعباس را در خودش یا اطرافش جای داده شده است. خیلی از تاکسی‌های شهر در میدان ۱۷ شهریور ایستگاه دارند. اگر از راننده‌ها اسم شهربانی را به‌ جای ۱۷شهریور شنیدید گیج نشوید، این خیابان در بندرعباس با اسم شهربانی هم شناخته می‌شود.

 مرکز خرید سیتی ‌سنتر بندرعباس

یکی از معروف ترین و بزرگترین مراکز خرید بندرعباس مرکز خرید سیتی سنتر است که حدود ۵۰۰ واحد تجاری را در خود جای داده است. این مرکز خرید سه طبقه در میدان ۱۷ شهریور قرار دارد و در آن می توانید انواع لباس های زنانه و مردانه، کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی و … تهیه کنید.

آدرس: بندرعباس، میدان ۱۷شهریور

مرکز خرید سیتی ‌سنتر بندرعباس

مجتمع تجاری ستاره جنوب

یک مجتمع تجاری دیگری در شهر بندرعباس قرار دارد که نام آن ستاره جنوب است. این مرکز چند طبقه در هر طبقه ی آن کاربردهای خاصی در نظر گرفته شده که تقریبا می تواند تمام نیازهای یک خریدار را برطرف نماید. به طور مثال در طبقه ی همکف این مجمع مغازهای متعدد طلا فروشی وجود دارد و در طبقه های اول و دوم انواع لباس ها و سایر لوازم وجود دارد و در طبقه ی سوم این مجتمع یک شهربازی و سالن سینما اختصاص داده شده است. در این مرکز خرید چندین فست‌ فود و رستوران وجود دارد تا افراد با سلیقه‌ های مختلف بتوانند غذای مورد علاقه‌ شان را پیدا کنند. مجتمع تجاری ستاره جنوب فقط یک مرکز خرید نیست، بلکه یکی از مراکز تفریحی بندرعباس هم به حساب می‌آید.

آدرس: بندرعباس، بلوار طالقانی

مجتمع تجاری ستاره جنوب

مجتمع تجاری ستاره شهر

یک مجتمع تجاری دیگر در نزدیکی سیتی سنتر قرار دارد که به نام مجتمع ستاره شهر گفته می شود. در این مجتمع حدود ۴۰۰ واحد تجاری وجود دارد که در حوزه های پوشاک، طلا و جواهر، لوازم کامپیوتر، موبایل، ساعت، عطر، کیف و کفش و … فعالیت می کنند. فست ‌فود و رستوران و سالن سینما هم از دیگر امکانات این مرکز خرید است.

آدرس: بندرعباس، میدان ۱۷شهریور

مجتمع تجاری ستاره شهر

مرکز خرید زیتون

مرکز خرید زیتون مثل سیتی‌سنتر و ستاره شهر بزرگ و نوساز نیست، اما هنوز هم بسیاری از بندرعباسی‌ها برای پیداکردن برندها و جنس‌های خوب به همین پاساژ می‌روند. قیمت اجناس این مرکز خرید نسبت به دیگر مراکز خرید مدرن مناسب‌تر است و می‌توانیم آن را یکی از بازارهای ارزان بندرعباس به حساب بیاوریم. بعد از گشت‌زدن بین مغازه‌های پاساژ می‌توانید در کافی‌شاپی که در طبقه همکف قرار دارد بنشینید و نوشیدنی خوشمزه‌ای سفارش بدهید و استراحت کنید.

آدرس: بندرعباس، بلوار امام خمینی

مرکز خرید نخیل سنتر

نخیل سنتر یکی دیگر از مراکز خرید بندرعباس است که در این بسیار شهره است. در این مرکز خرید واحدهای تجاری زیادی در آن فعالیت می‌کنند. اجناس متنوعی را از جمله پوشاک بانوان، پوشاک آقایان، پوشاک کودکان، انواع کیف و کفش، لوازم بهداشتی و آرایشی، لوازم تزئینی، بدلیجات، مواد غذایی و خوراکی، عطر و … می توانید تهیه کنید. همچنین از ویژگی‌های این مرکز خرید بزرگ می‌توان به قرارگیری برندهای معتبر خارجی و داخلی در کنار یکدیگر اشاره کرد که قطعا سلیقه های مختلف را تحت پوشش قرار می‌دهد.

آدرس: بندرعباس، چهارراه نخل ناخدا، روبه‌روی جهاد دانشگاهی، مجموعه‌ی نخیل سنتر

مرکز خرید نخیل سنتر

مجتمع تجاری رویال ۱

مجتمع تجاری رویال که در شعبه ۱ و ۲ در شهر بندرعباس واقع است یکی از مدرن ترین مراکز خرید این شهر جنوبی است. در این بندر می توانید از مجتمع تجاری رویال ۱ اجناس مختلفی نظیر کیف و کفش، پوشاک، لوازم تزئینی و … را با قیمتی مناسب تهیه کنید.

آدرس: بندرعباس، بلوار امام، مجتمع تجاری رویال ۱

مجتمع تجاری رویال ۲

در مجتمع رویال ۲ می توانید انواع لوازم الکترونیکی نظیر موبایل، لپ تاپ و … را تهیه کنید.در واقع این مجتمع تجاری را می‌توان قلب گوشی همراه بندرعباس نامید که در کنار خرید و فروش، تعمیرات گوشی نیز پذیرفته و انجام می‌شود.

آدرس: بندرعباس، میدان شهدا، به طرف بلوار امام خمینی، مجتمع تجاری رویال ۲

مجتمع تجاری رویال

بازار ماهی بندرعباس

یکی از شلوغ ترین بازارهای بندرعباس، بازار ماهی این شهر است که دقیقا در انتهای بازار سنتی آن قرار گرفته است. این بازار در انتهای بازار سنتی آن قرار گرفته و از ابتدای روز ماهی فروشان در محوطه ای بزرگ و در فضایی باز اقدام به فروش ماهی می نمایند. مسافرانی که به این شهر سفر می کنند می توانند بهترین ماهی ها، میگوها و محصولات دریایی را تهیه کنید. همچنین مسافران می ‌توانند از میگو پاک ‌کن‌های حاضر در این بازار بخواهند تا میگوهای خریداری شده‌ی آن‌ها را پاک کرده و به آن‌ها تحویل دهند.

آدرس: بندرعباس، بلوار طالقانی، انتهای بازار سنتی، بازار ماهی بندرعباس

بازار ماهی بندرعباس

بازار اِوزی‌ها و لاری ‌ها

یک بازار سنتی دیگر در این شهر که می توانید به آن سفر کنید بازار اوزی ها و لاری ها است که قدمت آن به ۳ قرن پیش بر می گردد. نام این بازار به طایفه ای از مردم فارس بر می گردد که در گذشته بیشتر غرفه های این بازار را در اختیار داشته اند و از همین رو نام بازار را به نام خودشان ثبت کرده اند. اگر می خواهید سوغاتی از بندرعبارس تهیه کنید بهترین کار این است که به بازار اوزی ها و لاری ها بروید چرا که انواع صنایع دستی و خوراکی های بومی را می توانید در آن تهیه کنید.

آدرس: بندرعباس، بلوار امام خمینی، بازار سنتی اِوزی‌ها و لاری‌ها

بازار اِوزی‌ها و لاری ‌ها

دیگر مراکز خرید بندرعباس

  • مرکز خرید ملکه آسمان‌ها

آدرس: بندرعباس، بلوار امام خمینی

  • مرکز خرید نیلی

آدرس: بندرعباس،‌ بلوار طالقانی

  • نخیل سنتر

آدرس: بندرعباس، چهار راه نخل ناخدا، روبه‌روی جهاد دانشگاهی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد