بلیط هواپیما

موزه های دیدنی کوالالامپور

با اینکه گردش در شهر یکی از راه های کشف تاریخ مالزی است اما گاهی برای درک بهتر تاریخ هیچ چیز بهتر از رفتن به موزه ها نیست. خوشبختانه کوالالامپور ساختمانهای زیادی را برای نشان دادن رشد کشور خود چه در زمینه های فرهنگی و چه تکنولوژی و معماری برای آن هایی که عاشق تاریخ هستند اختصاص داده است. می خواهیم سری به بهترین موزه های کوالالامپور بزنیم، الی گشت را همراهی کنید.

مطالب مرتبط:
معروف ترین مساجد مالزی
هزینه رفت و آمد در مالزی با جزئیات

موزه ملی مالزی

موزه ملی مالزی مطابق با ویژگی های یک  قصر طراحی و در سال  ۱۹۶۳ توسط سومین پادشاه بعد از استقلال این کشور از استعمار نیروهای بریتانیا ساخته شد. در این موزه بسیاری از آثار تاریخی این کشور را می توانید ببینید به طوریکه در آن زندگی ماقبل تاریخ تا وقایع و دستاوردهای تاریخی معاصر با جزئیات زیاد ثبت شده است. شما می توانید در این موزه چگونگی رشد و پیشرفت مالزی در طول سال ها را ببینید، چند ساعت وقت بگذارید و آثار تاریخی، گیاهان و جانوران، کارهای هنری و فرهنگی را خوب تماشا کنید.

موزه ملی مالزی

موزه هنرهای اسلامی مالزی

با بازدید از موزه مقدسی که به دین ملی مالزی اختصاص دارد زیبایی پیچیده دین اسلام را تحسین کرده و درک بهتری از داستان های پشت نقش و نگار هنری آن پیدا می کنید. این موزه بزرگ ترین موزه آسیای جنوب شرقی است که فقط شامل هنرهای اسلامی می باشد و در آن آثاری از سراسر جهان نمایش داده می شود. در این موزه تاریخ دین جهان ازخاور میانه و ایران گرفته تا چین، هند و آسیای جنوب شرقی دنبال می شود. در موزه هنرهای اسلامی فعالیت ها و کارگاه هایی تشکیل می شود که شما را با رسم و رسومات اسلام در نقاط مختلف جهان آشنا می کند.

موزه هنرهای اسلامی مالزی

گالری شهر کوالالامپور

این گالری در یکی از قدیمی ترین و بهترین خانه های دوره استعماری در میدان مردکا قرار دارد. در این گالری تاریخ کوالالامپور از زمانی که یک شهر معدن قدیمی بوده تا الانی که تبدیل به پایتخت شده با تصاویر ومدل های زیبا نمایش داده می شود. در این گالری می توانید بعضی از محصولات این کشور را به  عنوان سوغاتی تهیه کنید.

موزه ملی ستاره شناسی

یکی دیگر از جنبه های تاریخ که در نشان دادن رشد و پیشرفت ملت نباید نادیده گرفته شود علم ستاره شناسی است. مالزی با موزه ملی ستاره شناسی خود نشان می دهد که چگونه علم رصد کردن ستاره های می تواند کشور را به پیشرفت های زیادی برساند. در این موزه خواهید دید که چگونه نه فقط روش های مالزیایی بلکه روش های چینی و هندی در جمع آموری ونمودارهای داده های ستاره ای توانست بر روی فرهنگ و دانش آسیای جنوب شرقی تاثیر بگذارد. در اینجا می توانید باتلسکوپ هم کار کنید و ستاره های آشنای خود را پیدا کنید.

موزه ملی ستاره شناسی

گالری هنرهای تجسمی ملی

در این موزه کارهای هنری دوره ها وفرهنگ های مختلف نمایش داده می شود تا کارهای هنری استعدادهای خارجی و محلی کشور مالزی حفظ و معرفی کند. مجموعه کارهای هنری سنتی، نقاشی ها و مجسمه های مدرن به صورت کامل در این موزه قرار دارد که بازید از آن ها برای هنردوستان می تواند بسیار جذاب باشد. در این ساختمان هرمی لحظاتی  الهام بخش و آرامش بخش را خواهید داشت.

منبع: theculturetrip.com

تماشای زیبایی ها در پارک پروانه های کوالالامپور
تماشای زیبایی ها در پارک پروانه های کوالالامپور
گشتی در جزیره شگفت انگیز بورنئو + ویدیو
گشتی در جزیره شگفت انگیز بورنئو + ویدیو
بهترین مراکز خرید کوالالامپور را بشناسید و تجربه کنید
بهترین مراکز خرید کوالالامپور را بشناسید و تجربه کنید
فرهنگ غذایی در مالزی
فرهنگ غذایی در مالزی