هزینه‌های سفر به باکو

خرج و مخارج سفر به باکو

باکو پایتخت کشور آذربایجان و بزرگترین شهر این کشور و علاوه بر این بزرگترین شهر منطقه ققفاز است. شهر باکو دارای تاریخ و فرهنگ غنی ای است و آب و هوای خوب و وجود جاذبه های گردشگری جذاب در آن، این شهر را به یکی از بهترین شهرهای توریستی تبدیل کرده است. علاوه بر این، باکو در همسایگی و در نزدیکی ایران است و در نتیجه می تواند گزینه ی خیلی خوبی برای سفر باشد.ساختمان ها و سازه های شهر باکو، معماری فوق العاده ای دارند و زیبایی شهر را دوچندان کرده اند طوریکه به آن لقب “فرزند پاریس” را داده اند. شهر ۲ میلیون نفری باکو مدتی است که به دلایلی که گفته شد، مورد توجه گردشگرهای ایرانی قرار گرفته و علاوه براین، وجود راه های مختلف برای سفر به این شهر دیدنی با هزینه های مختلف، یکی دیگر از نقاط قوتی است که سفر به باکو دارد. تا به حال به هزینه های سفر به باکو فکر کرده اید؟ باکو از شهرهای ارزان دنیاست و هزینه های زندگی در آن حدود ۱۶٫۸۷ درصد از تهران کمتر است. الی گشت را همراهی کنید تا درباره هزینه های سفر به باکو بیشتر بدانید

هزینه های سفر به باکو
مطالب مرتبط:
 با شهر باکو و دیدنی های آن آشنا شوید
 مجموعه حیدر علی اف، شگفتی دنیا مدرن در باکو

همانطور که در بالا گفته شد، روش های متفاوتی برای سفر به باکو وجود دارد که انتخاب هر کدام بستگی به سلیقه خودتان دارد. هر کدام از این روش ها، مزایا و معایبی دارند که با بررسی آنها می توانید بهترتصمیم گیری کنید. برای مثال اگر بخواهید با تور سفر کنید، کافی است پول آن را پرداخت کنید و عقب بشینید تا بقیه کارها را انجام دهند و شما فقط از سفرتان لذت ببرید اما خوب باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. یا مثلا اگر خودتان بخواهید سفرتان را برنامه ریزی کنید، می توانید پول بیشتری ذخیره کنید و ماجراجویانه تر سفر کنید اما در عوض سختی های خود را هم مثل پیدا کردن محل اقامت و… دارد. در زیر هزینه های آن را بررسی می کنیم:

هزینه گرفتن پاسپورت

اگر تا به حال پاسپورت نگرفتید برای سفر به باکو باید اول از همه به پلیس ۱۰+  بروید و اقدام به گرفتن پاسپورت کنید. هزینه پاسپورت شامل موارد زیر است:

  • شناسه: ۱۰۰۰ تومان
  • عوارض شهرداری: ۳,۷۵۰ تومان
  • تعرفه صدور گذرنامه: ۷۵,۰۰۰ تومان
  • خدمات دفاتر پلیس +۱۰ و هزینه پست: ۲۹,۳۰۰ تومان
  • عکاسی: حدود ۲۰ هزار تومان

هزینه گرفتن ویزای آذربایجان

ویزای آذربایجان را می توانید در عرض ۳ روز به صورت آنلاین بگیرید فقط کافیه به سایت مربوطه بروید و با پرداخت (۲۴ دلار) حدود ۱۰۰هزار تومان، تکمیل فرم درخواست ویزا، آپلود یک عکس و صفحه اول پاسپورت بعد ۳ روز ویزایی را بگیرید که به مدت یک ماه اعتبار دارد.

ویزای باکو

هزینه تور باکو

هزینه تور باکو بسته به فصل، هتل، پرواز و تعداد روزها متفاوت است و از حدود یک میلیون تومان شروع می شود و با توجه به فاکتورهایی که گفتیم بالاتر می رود.

هزینه هتل و اقامت

واحد پول آذربایجان منات است و هر منات حدود ۲,۱۳۰ تومان است که برای راحتی در محاسبه آن را ۲ هزار تومان در نظر می گیریم. از هتل های لوکس گرفته تا مهمان خانه های مناسب، باکو اقامت گاه های زیادی دارد که هر نوع مسافری با هر بودجه ای را راضی می کنند.

هزینه اقامت در هاستل ها: هاستل ها ارزان ترین هتل های باکو هستند و هزینه یک شب اقامت در آن ها ۷ منات (۱۴ هزار تومان) است. البته اگر هاستلی با امکانات بهتر می خواهید که در خیابان اصلی باشد برای کرایه آن باید شبی حدود ۲۰ منات (۴۰ هزار تومان) هزینه کنید. هزینه یک شب ماندن در مهمان خانه های با کیفیت متوسط هم از ۳۵ منات (۷۰ هزار تومان) شروع می شود.

هزینه اقامت در هتل ها:

  • هتل های ۳ ستاره: هتل های ۳ ستاره باکو از شبی حدود ۱۴۰ هزار تومان شروع می شوند و قیمت ها بسته به کیفیت هتل ها بیشتر می شود.
  • هتل های ۴ ستاره: هزینه یک شب اقامت در هتل های ۴ ستاره ای مثل Safran، Smith و Anatolia حدود ۱۵۰ هزار تومان است هر چند که برای یک شب ماندن در هتل های ۴ ستاره لوکس تری مثل Astoria باشد شبی حدود ۳۵۰ هزار تومان پرداخت کنید.
  • هتل های ۵ ستاره: رنج قیمت هتل های ۵ ستاره از شبی ۳۵۰ هزار تومان شروع می شود و در هتل های لوکس تری مثل هیلتون و فیرمونت می توانید با شبی حدود ۷۵۰ هزار تومان اقامت کنید. یکی از گران ترین هتل های باکو هتل فور سیزن است که هزینه یک شب اقامت در آن حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
هتل های باکو

هزینه حمل و نقل بین شهری

از آنجایی که آذربایجان نفت زیادی دارد هزینه رفت و آمد در آن خیلی ارزان تمام می شود:

هزینه بلیط یک سفره مترو: ۰٫۲ منات (۴۰۰ تومان)

هزینه بلیط یک سفره اتوبوس : از همان بلیط مترو می توانید استفاده کنید و هزینه آن ۰٫۲ منات (۴۰۰ تومان) است.

هزینه  اتوبوس برای رفت و آمد از فرودگاه تا مرکز شهر: ۱٫۵ منات (۳ هزار تومان)

هزینه  اتوبوس برای رفت و آمد از باکو تا منطقه مسکونی قبوستان (۶۵ کیلومتر): ۰٫۸ منات (۱,۶۰۰ تومان)

هزینه اتوبوس برای سفر بین شهری بین باکو تا شهر قوبا (۱۷۰ کیلومتر): ۴ منات (۸هزار تومان)

هزینه تاکسی: از ۱٫۷۵ منات (۳,۵۰۰ تومان) شروع می شود و هر یک کیلومتر ۰٫۷ منات (۱,۴۰۰ تومان) به آن اضافه می شود.

هزینه  تاکسی برای رفت و آمد از فرودگاه تا مرکز شهر: ۲۰ منات (۴۰ هزار تومان)

حمل و نقل عومی باکو

هزینه خورد و خوراک

هزینه غذا ذر آذربایجان و باکو خیلی ارزان است. در باکو در اخر هفته ها رستورن های متوسط با ۵ منات (۱۰ هزار تومان) ناهار می دهند که شامل پیش غذا، غذای اصلی، نان، آب و دسر است.

یک پرس غذا در رستوران های ارزان: ۱۰ منات (۲۰ هزار تومان)

یک پرس غذا در رستوران های متوسط برای دو نفر: ۴۰ منات (۸۰ هزار تومان)

فست فود رستوران های زنجیره ای: ۸ منات (۱۶ هزار تومان)

قیمت کالاهای اساسی:

یک لیتر شیر: ۱٫۵ منات (۳  هزار تومان)

یک عدد نان ۵۰۰ گرمی: ۰٫۵ منات (هزار تومان)

یک کیلوگرم برنج: ۲٫۳ منات (۴ هزار و ۶۰۰ تومان)

۱۲ عدد تخم مرغ: ۲ منات (۴ هزار تومان)

یک کیلو پنیر محلی: ۵٫۵ منات (۱۱ هزارتومان)

یک کیلو سینه مرغ: ۵٫۶ منات (۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان)

یک کیلو سیب: ۱٫۴۷ منات (حدود ۳ هزار تومان)

یک کیلو موز: ۲٫۶۸ منات (حدود ۵ هزار و ۵۰۰ تومان)

یک کیلو پرتغال: ۲٫۵۱ منات (حدود ۵ هزار تومان)

یک کیلو گوجه: ۲٫۵۶ منات (۵ هزار و ۱۰۰ تومان)

یک کیلو سیب زمینی: ۰٫۹۶ منات (حدود ۲ هزار تومان)

یک کیلو پیاز: ۰٫۵۲ منات (حدود هزار تومان)

یک بطری آب ۱/۵ لیتری: ۰٫۶ منات (۱,۲۰۰ تومان)

غذاهای باکو

هزینه ورودی جاذبه ها

هزینه ورودی دیدن از سنگ نگاره های باکو: ۵ منات (۱۰ هزار تومان)

هزینه ورودی کاخ شیروان شاه (Palace of the Shirvanshahs): توریست های خارجی با ۴ منات (۸ هزارتومان) از این کاخ دیدن می کنند.

هزینه ورودی قلعه دختر (Maiden Tower): توریست های خارجی با ۴  منات (۸ هزار تومان) می توانند از این قلعه دیدن کنند.

هزینه دیدن از کوچه شهدا (Martyrs’ Lane): رایگان

هزینه ورودی موزه تاریخ (History Museum): با ۵ منات (۱۰ هزار تومان) از این موزه دیدن کنید البته در آخرین دوشنبه هر ماه ورود به این موزه رایگان است.

هزینه ورودی مرکز فرهنگی حیدر علیف (Heydar Aliyev Center): با ۱۲ منات (۲۴ هزار تومان) می توانید به بازدید این مرکز بروید.

هزینه ورودی پارک ملی قبوستان (Gobustan National Park): با ۲ منات (۴ هزار تومان) می توانید از این پارک دیدن کنید

هزینه دیدن از کوه سوزان یانار داگ (Yanar Dag) : این کوه در ۲۵ کیلوکتری شمال شرقی باکو است و هزینه ورودی آن ۲ منات (۴ هزار تومان) است.

کوه یانار داگ

هزینه خرید سوغاتی در باکو

استکان های آرمودو: استکان های شیشه ای آرمودو از محبوب ترین سوغاتی های باکو هستند و قیمت آن ها برای هر استکان بسته به جنس، کیفیت و ظاهر آن ها از ۵ منات (۱۰ هزار تومان) شروع می شود و حتی تا ۱۵۰ منات (۳۰۰ هزار تومان) هم می رسد. اگر به خیابان های قدیمی شهر بروید این استکان ها را با طراحی های متنوع و به قیمت مناسب پیدا می کنید.

استکان های آرمودو

فرش: فرش های آذربایجان از معروف ترین فرش های دنیا هستند و از سوغات این کشور هم به شمار می روند. قیمت این فرش ها از مغازه ای به مغازه دیگر فرق می کد اما معمولا قیمت یک فرش ابریشمی کوچک ۲۳۰ تا ۳۰۰ منات (۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان) است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد