بلیط هواپیما

هزینه های سفر به مونیخ

خرج و مخارج سفر به مونیخ

مونیخ بزرگترین شهر جنوب آلمان است و به خاطر فستیوال های بزرگش معروف است. مرکز شهر مونیخ بسیار تاریخی و زیبا است و باغ و پارک های بزرگی دارد. البته ساعت بزرگ مونیخ، مجموعه هنری، قصر و باغ معروف انگلیسی را هم در این شهر می توانید ببینید. در طی جنگ های جهانی مونیخ مثل برلین بمباران نشد، بنابراین خیلی از آثار تاریخی آن هنوز سالم است و می توانید از آن ها بازدید کنید. با این حال، شاید حس و حال بازدید از مونیخ همانند حس و حال بازدید از برلین نباشد، ولی به هرحال تجربه ای است که نباید آن را از دست دهید. در ادامه به بررسی هزینه های سفر به مونیخ خواهیم پرداخت. با الی گشت همراه باشید.

واحد پول:

واحد پول آلمان یورو و برابر با ۴۶،۹۲۰ است. (معادل ۱٫۲ دلار آمریکا).

هزینه ی تور مونیخ:

قیمت تورهای مسافرتی از ایران به مونیخ بسته به مدت زمان اقامت، نوع پرواز، تاریخ خرید تور، هتل مورد نظر و برخی از عوامل دیگر متفاوت است. برای مثال تور ۲ شبه در هتل ۴ ستاره در مونیخ و در اسفند ماه با پرواز ماهان برابر با ۷،۵۰۰،۰۰ ریال خواهد بود. یا اینکه قیمت تور ۳ شبه اواخر مهر ماه مونیخ در هتل ۴ ستاره و با پرواز ماهان  برابر با ۲۱،۸۰۰،۰۰۰ خواهد بود.

خرید آنلاین تور مونیخ

هزینه ی پرواز به مونیخ

 هزینه های پرواز شما به فرانسه هم بسته به هواپیمایی و هواپیما مورد نظر، تاریخ پرواز و تاریخی که خرید را انجام می دهید متفاوت خواهند بود. بنابراین هرچه زودتر پرواز خود را خریداری کنید، پول کمتری هم پرداخت خواهید کرد. برای مثال،‌ پرواز تهراه به مونیخ با هواپیمایی Pegasus airlines برای یک هفته ی آینده، برابر با مبلغ ۲ میلیون تومان است.ولی پرواز رفت و برگشت تهران به مونیخ برای هفته ی آینده (در مهر ماه) و تاریخ برگشت برابر با یک هفته ی بعد، با هواپیمایی Aeroflot برابر با ۱۶،۰۰۰،۰۰۰ ریال است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به مونیخ

هزینه هتل:

هزینه های هتل هم بسته به زمان زررو اتاق،‌ نوع هتل، تعداد شب های اقامت و امکانات هتل متفاوت است. برای مثال هزینه ی اقامت ۱ شبه در هتل ۳ ستاره معمولی برابر با ۲،۹۰۰،۰۰۰ ریال خواهد بود. یا اینکه هزینه اقامت ۲ شبه در هتل ۵ ستاره لوکس برابر با ۲ میلیون تومان است.

رزرو آنلاین هتل در مونیخ

هزینه اقامت در هاستل:

این اتاق ها معمولاً‌ شبی ۱۵-۳۰ یورو هزینه دارند. البته در ماه های سرد سال که گردشگر کمتری وارد این شهر می شوند، این اتاق ها را با قیمت های کمتری هم می توانید تهیه کنید. اتاق های هاستل خصوصی شبی حدود ۶۰ یورو قیمت دارند.  وای فای در اکثر هاستل ها رایگان است. در این هاستل ها معمولاً‌ غذا ارائه نمی شود، بنابراین اگر احتیاج به آشپزخانه دارید، حتماً‌ از قبل مطمئن شوید که هاستل مورد نظر آشپزخانه دارد.

متوسط هزینه خورد و خوراک:

اگر به رستوران های برتر و گران شهر نروید، می توانید با هزینه کمتر از ۱۸ یورو غذا را میل کنید. خیلی از رستوران ها در طول روز قیمت های خاصی را ارائه می کنند که مثلاً‌ در طول روزهای کاری میتوانید با پرداخت ۶-۹ یورو ناهاری با کیفیت مناسب تهیه کنید. مک‌دونالد و سایر فست‌فودها حدود ۷ یورو قیمت دارند. البته فست فودهای بومی شهر می توانید سوسیس و هات داگ را با قیمت ۲-۴ یورو هم پیدا کنید. اگر هم تصمیم دارید خودتان پخت و پز کنید، هزینه یک هفته ی خرید لوازم برای شما برابر با حدود ۴۵-۵۵ یورو خواهد بود.

هزینه حمل و نقل:

سیستم حمل و نقل عمومی مونیخ عالی است. می توانید بلیط های یک روزه حمل و نقل عمومی مونیخ را به قیمت ۸.۶ یورو و یا بلیط های ۳ روزه را به قیمت ۱۶ یورو خریداری کنید. اگر هم دوست دارید شهر را با دوچرخه بگردید، هزینه کرایه یک روزه دوچرخه روزی ۱۵ یورو است.

برای حمل و نقل بین شهری، مثلاً از مونیخ به برلین باید ۲۴-۳۴ یورو برای سفر با اتوبوس و ۱۰۰-۱۴۰ یورو برای سفر با قطار بپردازید. توجه داشته باشید که اگر پیشاپیش و زودتر بلیط هایتان را خریداری کنید، قیمت ها ارزان تر خواهند بود.

هزینه های تفریحی و ورودیه:

هزینه بازدید از موزه بی‌ام‌و:‌ افراد بالغ ۱۱٫۹ یورو ؛ کودکان ۸٫۳ یورو

هزینه بازدید از موزه Deutsches: افراد بالغ ۱۰٫۱۲ ؛ افراد ۶-۱۵ سال: ۳٫۵۷ یورو

بلیط ۲ نفره برای سینما:‌۲۲ یورو

ورودی باغ وحش مونیخ: ۹ یورو

هزینه های سفر به مونیخ
راهنمای سفر به آلمان
راهنمای سفر به آلمان
معرفی هتل ۴ ستاره آبا در برلین
معرفی هتل ۴ ستاره آبا در برلین
فرانکفورت را بدون دیدن این جاذبه ها ترک نکنید
فرانکفورت را بدون دیدن این جاذبه ها ترک نکنید
تصاویر فصل بهار در آلمان، طبیعت بی نظیر در قلب اروپا
تصاویر فصل بهار در آلمان، طبیعت بی نظیر در قلب اروپا