همه چیز درباره پارک ملی پنانگ در مالزی

پارک ملی پنانگ

اگر تا حالا به پارک ملی پنانگ نرفته اید، پیشنهاد می کنیم در صورت سفر به مالزی حتما تجربه کنید. اگر چه پنانگ یکی از پیشرفته ترین ایالت های مالزی است اما هنوز هم جاذبه های طبیعی زیادی دارد که می توانید برای دیدن آنها وقت بگذارید. کافیست کمی از زمان و انرژی تان را بگذارید و سری به کوچکترین پارک ملی مالزی بزنید، همراه الی گشت باشید تا از این پارک ملی بیشتر بدانید:
پارک ملی پنانگ در مالزی

مطالب مرتبط:
مالزی یک آسیای واقعی، شعار گردشگری تبلیغی جدید مالزی
بهترین زمان سفر به مالزی

پارک ملی پنانگ، کوچکترین پارک ملی مالزی است که در شمال شرقی پنانگ قرار گرفته است و تقریبا ۳۰ کیلومتر با شهر تاریخی جرج تاون فاصله دارد.
این پارک مساحتی به وسعت ۱۲۱۳ هکتار دارد و از مناطق ساحلی-جنگلی بکر با حیات گیاهی و جانوری سرزنده ای تشکیل شده است. در این پارک ملی، تالاب ها، گیاهان مانگرو، صخره های مرجانی و… وجود دارد.

ورودی پارک ملی پنانگ

 

در پارک ملی پنانگ چه کنیم؟

پارک ملی پنانگ به دلیل غروب بسیار زیبا و دیدنی ای که دارد به عنوان «خلیج کهربای درخشان» هم شناخته می شود بنابراین اگر از طرفداران عکاسی و گرفتن عکس های خاص هستید، ایده ی رفتن در هنگان غروب برای گرفتن چند عکس عالی، ایده ی ایده آلی است. مثل تمام مناطق ساحلی جنگلی استوایی دیگر دنیا، در این پارک ملی می توانید انواع درختان استوایی را که فقط در همین مناطق رشد می کنند، ببینید.
طرفداران پرندگان هم مطمئنا خوشحال می شوند اگر بدانند در این پارک ملی، گونه های زیادی از پرندگان که در زبان محلی به آنها Burung Kuak،Lang Merah ،Lang Siput ،Pucung Keladi ،Punai Tanah ،Punai Gading و Takor Tembagaگفته می شود، وجود دارد. از ماه سپتامبر تا آوریل هم پرندگان مهاجر زیادی در اینجا به چشم می خورند، پس یادتان باشد قبل از رفتن به آنجا حتما دوربین تان را هم بردارید و چند عکس خاطره انگیز در آنجا بگیرید.
یکی از انواع جانوران خاصی که در این پارک زندگی می کند، لاک پشت دریایی است که ۲ گونه از آنها در آنجا لانه دارد: لاک پشت سبز با نام علمی Chelonia Mydas که در قسمت غربی سواحل بخصوص در ساحل Pantai krachut لانه می سازد و لاک پشت زیتونی رنگ یا همان Lepidochelys Olivacea که در ماه های سپتامبر تا فوریه خود را در معرض دید همگان قرار می دهد.


یکی دیگر از تفریحاتی که در این پارک می توانید از آن لذت ببرید، ماهیگیری است. برای اینکار باید قایق داشته باشید که می توانید از افراد برگزار کننده ی تور در آنجا یکی کرایه کنید.
از فانوس دریایی پارک ملی هم نباید غافل شد که یکی از کلیدی ترین جاذبه های گردشگری پارک ملی پنانگ است و باید از آن دیدن کنید. این فانوس در سال ۱۸۸۳ ساخته شده است و تا ساحل Monkey حدود ۱ ساعت پیاده روی دارد. فانوس دریایی تقریبا ۲۲۷ متر بالاتر از سطح دریا ساخته شده است و برای ساخت آن حدود ۳۷۰۰۰ پوند انگلیس هزینه شده است.
دیدنی دیگر این پارک، دریاچه ی Meromictic است که تقریبا می توان گفت یک مرداب است و در Pantai krachut قرار گرفته است. این دریاچه با مساحت ۲٫۷۷ کیلومتر مربعی اش، تنها دریاچه از این نوع در سرتاسر شبه جزیره مالزی است. در فصل های گرم سال، این دریاچه خشک می شود و به یک زمین گلی تبدیل می شود اما در فصل های پر باران، آب همه ی آن را فرا می گیرد و تبدیل به محل زندگی جانورانی مثل پرندگان، ماهی ها و بقیه ی خزندگان می شود.
کارهای دیگری که می توانید در این پارک ملی انجام دهید شامل شنا، دیدن حیات وحش، قایق سواری و کمپینگ است. در این پارک هیچ اقامتگاهی وجود ندارد و فقط بصورت روزانه پذیرای گردشگران است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد