بلیط هواپیما

والنسیا شهری بندری در اسپانیا

والنسیا شهری زیبا در اسپانیا

والنسیا از شهرهای اسپانیاست و در کنار دریای مدیترانه و شبه جزیره ایبری قرار دارد. در این شهر آرام خبری از شلوغی و هیاهوی شهرهای مادرید و بارسلون نیست اما جاذبه های تاریخی و طبیعی زیبا را می توانید در آن پیدا کنید. برای آشنایی بیشتر درباره والنسیا الی گشت را همراهی کنید.

والنسیا

درباره والنسیا

مطالب مرتبط:
سگوویا، میراث جهانی ناشناخته اسپانیا
سیستم حمل و نقل اسپانیا

والنسیا پایتخت جامعه خودمختار والنسیا، و با جمعیت ۲/۵ میلیون سومین شهر پرجمعیت اسپانیا است. بندر والنسیا پنجمین بندر شلوغ در اروپا و شلوغ ترین بندر دریای میدترانه است. این شهر در سال ۱۳۸ قبل از میلاد به عنوان شهر مستعمره روم ساخته شد. در سال ۷۱۴ مراکشی ها و موروهای عرب والنسیای را اشغال کردند و زبان، مذهب و سنت های خود را در این شهر معرفی کردند. در سال ۱۲۳۸ یکی از پادشاهان مسیحی آراگون این شهر را دوباره فتح کرد و شهر را به چند بخش تقسیم کرد و حکومت آنرا به کسانی داد که در این پیروزی به او کمک کرده بودند. این شهر در سال ۱۸۱۲ و همچنین در سال هاس ۱۹۳۶ و ۱۹۳۷ پایتخت اسپانیا بوده است. شهر والنسیا در کناره رود توریا در ساحل شرقی شبه جزیره ایبری قرار دارد و خلیج والنسیا را در دریای مدیترانه شکل داده است. مرکز تاریخی این شهر با مساحت ۱۶۹ هکتار یکی از بزرگ ترین مراکز در اسپانیا است. میراث آثار باستانی و جاذبه های طبیعی و فرهنگی، والنسیا را یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان کرده است.

شهر والنسیا در اسپانیا

آب و هوای والنسیا

والنسیا آب و هوایی مدیترانه ای دارد زمستان های آن کوتاه و ملایم و تابستان های آن طولانی، گرم و خشک است. متوسط دمای سالانه آن در طول روز ۱۸٫۴ و در طول شب ۱۳٫۸ درجه سانتی گراد است. ژانویه سردترین ماه سال است که حداکثر دمای آن در طول روز بین ۱۴ تا ۲۱ و کمترین دمای آن در شب بین ۵ تا ۱۱ درجه سانتی گراد است. گرم ترین ماه آن آگوست است که حداکثر دمای آن در طول روز بین ۲۸ تا ۳۴ و در شب بین ۲۲ تا ۲۳ درجه سانتی گراد است. تابستان های طولانی آن از آوریل تا نوامبر طول می کشد و دسامبر، ژانویه و فوریه سرترین ماه های سال است که در آن متوسط دمای هوا حدود ۱۷ درجه سانتی گراد در روز و ۸ درجه سانتی گراد در شب است. والنسیا یکی از ملایم ترین زمستان های اروپا را دارد.

جاذبه های والنسیا

باغ وحش Bioparc

این باغ وحش که در باغ های توریا قرار دارد در سال ۲۰۰۸ ساخته شده است. در این باغ وحش حیوانات در قفس نگهداری نمی شوند بلکه آن ها را با موانعی طبیعی مثل رودخانه و یا تخته های سنگ از مردم جدا می کنند. در قسمتی از این پارک می توانید حیواناتی آفریقایی را ببینید که دیدن از آن می تواند از جالب ترین بخش های این باغ وحش باشد.

باغ وحش والنسیا

باغ های توریا

زمانی که رودخانه توریا را به اطراف شهر انتقال دادند در بستر قبلی آن باغ توریا درست شد که از زیبا ترین و خوش آب و هواترین باغ های این شهر است. در این باغ می توانید در مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری کنید، به باغ وحش آن بروید و انواع گیاهان و گل های زیبا را ببنید.

کلیسای جامع والنسیا

کلیسای جامع والنسیا بزرگ ترین کلیسای این شهر است و برای ساخت آن حدود ۲ قرن زمان صرف شده است.  این کلیسا از بناهای قدیمی متعلق به قرن سیزدهم است و در ساختمان آن از ترکیبی از معماری های مختلف استفاده شده است.

کلیسای جامع والنسیا

آکواریوم اقیانوس شناسی

این آکواریوم ۴۲ میلیون لیتر آب ظرفیت دارد و در آن ۴۵ هزار نوع موجودات مختلف دریایی زندگی می کنند. در این آکواریوم بخش های مجزایی برای دلفین، کوسه و پرتوماهی ها در نظر گرفته شده است.

منبع: en.wikipedia.org

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا
راهنمای سفر به سویل در اسپانیا
سیستم حمل و نقل اسپانیا
سیستم حمل و نقل اسپانیا
توجه! قبل از ورود به این موزه چشم‌هایتان را ببندید
توجه! قبل از ورود به این موزه چشم‌هایتان را ببندید
چطور از فرودگاه بیلبائو اسپانیا به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بیلبائو اسپانیا به مرکز شهر برویم؟