راهنمای استفاده از وسایل نقلیه در سوچی

وسایل نقلیه در سوچی

برای گشت و گذار در سوچی روسیه علاوه بر قطار و اتوبوس گزینه های دیگری هم پیش رو دارید. برخی مسیرها قابل پیاده روی هستند و تاکسی، قایق و دوچرخه هم برای جا به جایی در این شهر در دسترس است. با الی گشت همراه باشید و از وسایل نقلیه در سوچی بیشتر بدانید:

وسایل نقلیه در سوچی

تاکسی

مطالب مرتبط:
بهترین زمان سفر به سوچی
۵ سوغاتی که بدون آنها نباید سوچی را ترک کنید

طبق رسم روسیه، اگر در خیابان دست خود را بالا ببرید، می توانید چندین ماشین مشتاق را دور خود جمع کنید که مایل به سرویس دادن هستند، تنها تعداد کمی از آنها تاکسی های مجوزدار هستند. چنین روش های غیر رسمی برای حمل و نقل همچنان در این کشور رایج است. زیرا معمولا ارزان تر و سریعتر از خدمات تاکسی رانی رسمی است. در عین حال، مسلما امنیت کمتری دارد. البته ماشین هایشان هم زیاد راحت نیست.

در سوچی به سختی می توانید راننده تاکسی انگلیسی زبان پیدا کنید. بنابراین ، باید کمی ماجراجو یا با روسیه آشنا باشید که تاکسی بگیرید.

در نظر داشته باشید که حتی سرویس های رسمی به ندرت از تاکسی متر استفاده می کنند، و در اغلب موارد کرایه را بر حسب مدت زمان حرکت یا برحسب قیمت های ثابت حساب می کنند. پول خرد همراه داشته باشید که سرویس های خیلی کمی هستند که کارت اعتباری قبول کنند.

  • تاکسی های زرد جدید، مرکزی – خیابان پیروگوا (Pirogova)، خدمات تاکسی رانی معتبری است که در مسکو ، سنت پترزبورگ و سوچی و با استفاده از تاکسی متر کار می کند. تاکسی های زرد به راحتی قابل تشخیص اند.
حمل و نقل با تاکسی در سوچی
  • تاکسی کاپریز، ماشین های کلاس باصرفه (Economy) این امکان را در اختیار مشتری قرار می دهند که برای بعضی از مسافت های رایج قیمت های پایین تری را انتخاب کنند (برای مثال سوچی مرکزی به فرودگاه – RUR 600 )
  • تاکسی کروز، تنها جایی که اتومبیل های دارای تهویه هوا دارد. کرایه از طریق تلفن یا وب سایت امکان پذیر است.
  • تاکسی نیکا، سرویس های آن کمی گران است، از اتومبیل های جدید لوگان رنو استفاده می کند.
  • تاکسی سوچی، برای خدمات تاکسی رسید داده می شود و کارت اعتباری می پذیرند. کرایه از طریق تلفن یا اینترنت قابل هماهنگی است. هزینه تاکسی با توجه به مکان ثابت است، روی وب سایت چک کنید.

اتومبیل

شیوه رانندگی در سوچی از بیشتر جاهای دیگر روسیه بدتر است. فرهنگ رانندگی در این شهر را مشابه یونان یا ترکیه در نظر بگیرید و هنگام رانندگی خیلی مراقب باشید.

مساله دیگر این است که سوچی به شدت دچار کمبود جای پارک است، مخصوصا در بخش مرکزی شهر. رانندگان اغلب چاره ای جز رها کردن اتومبیل هایشان در ایستگاه اتوبوس، پیاده روها و امثال آن ندارند. علاوه بر این مسایل رشد سریع اتومبیل سواران منجر به ایجاد ترافیک در خیابان ها شده است. مسوولان شهری ایجاد پارکینگ های پولی بیشتری را در برنامه دارند.

 

 

حمل و نقل در خیابان های سوچی

اجاره اتومبیل در سوچی:

  • هرتز (Hertz، با مجوز مستقل)، فرودگاه بین المللی سوچی، ۷۸۶۲۲۳۵۷۱۰۰+ ، (۲۴). روزانه ۹ تا ۲۱
  • سیکست (Sixt) ، مکان ها: ۱) فرودگاه بین المللی سوچی؛ ۲) هتل پارک مارینز (Marins Park Hotel، Morskoy pereulok,2) ، روزانه ۹ تا ۲۱
  • آتون / رنتاکارو (Aton/ Rentacarov)(سرویس کرایه اتومبیل محلی سوچی)، مکان ها: ۱) مرکز (خیابان ترنسپورتنایا، ۱۳۰، دفتر ۵) ؛ ۲) هتل پارک مارینز (Morskoy pereulok,2) ؛ ۳) فرودگاه بین المللی سوچی، ۳۳۱-۷۸۶۲۲۹۶۰+ ([email protected]).
  • روزا رنت (Rossa Rent) (سرویس کرایه اتومبیل محلی که در سوچی و کراسنودار فعالیت می کند) ؛ ۲) فرودگاه بین المللی سوچی (فقط با رزرو قبلی،۴۹۷- ۷۸۶۲۲۹۵۵+ ، ۸۹۱۸۹۰۵۵۹۷۷٫
خیابانی در سوچی

پای پیاده

در سوچی مرکزی بیشتر فواصل قابل پیاده روی هستند، البته باید به این توجه داشت که مسیر از تپه های زیادی تشکیل شده است و به توان فیزیکی مناسبی نیاز است (در نظر داشته باشید که حجم زیاد ساخت و سازهای پیش از المپیک ۲۰۱۴ از کیفیت بعضی از پیاده رو ها کاسته است). در نواحی دیگر شهر بین هر بخش فضاهای ویژه ای وجود دارد، بنابراین بهتر است کمی از وسایل نقلیه استفاده کنید تا برای مثال از ماتسستا (Matsesta) به کودپستا (Kudepsta) ، یا از لو (Loo) به لازاروسکو (Lazarevskoe) بروید. پیاده روی میان بلوک ها و نیم بلوک های سوچی بزرگ نیز معمولا به خاطر نبود پیاده روها ، زمین های پر تپه و ترافیک سنگین راحت نیست.

شاید به نظر برسد که شهری که در امتداد ساحل دریا گسترش یافته باید تفرج گاه های طولانی داشته باشد. در واقع، بیشتر فضای پشت ساحل را خط آهن گرفته است. درنتیجه، تنها تفرج گاه واقعی میان پارک ریویرا (Riviera) و دندراریوم سوچی مرکزی قرار دارد. تفرج گاه دیگری هم در پارک المپیک آلدر در دست ساخت است.

طبق رسم معمول در تفرح گاه های سوچی، فواصل را از ساحل با متر حساب می کنند. این می تواند موجب ایجاد سختی هایی شود : ممکن است خود را در هتل یا آپارتمانی بیابید که به دریا نزدیک، اما از هر گونه امکانات زیربنایی و وسایل حمل و نقل دور است. پس ، موقع رزرو کردن حواستان را جمع کنید.

پیاده روی لذت بخش در سوچی

قایق

قایق یکی دیگر از وسایل نقلیه در سوچی است. سرویس کشتی رانی عادی، که از سوچی مرکزی به سمت مناطق دیگر شهر حرکت داشت، در سال ۲۰۰۵ به دلیل کهنگی ناوگان و خرابی چندین اسکله محلی کار خود را متوقف کرد. در حال حاضر، تعمیر این سرویس کشتی رانی در برنامه است و احتمالا طی چند سال آینده به انجام خواهد رسید.

ایستگاه قایق ها در سوچی

دوچرخه

مسوولان سوچی اخیرا سرویس کرایه دوچرخه را در شهر راه اندازی کرده اند. بنابراین دوچرخه نیز به وسایل نقلیه در سوچی اضافه شده است. می توان دوچرخه را کرایه کرد و در هر یک از ۳۰ پایانه خودکار شهر رها کرد (سرویس آزمایشی در مناطق سوچی مرکزی و خوستا راه اندازی شده است). این سرویس رایگان است ، اما قبل از برداشتن دوچرخه باید ۳۰۰۰ RUB به ودیعه بگذارید.

همچنین روی مسیرهای اختصاصی دوچرخه سواری شهر هم کار شده است. هرچند، به دلیل ترافیک سنگین و فضاهای در دست ساخت بسیار هنوز دوچرخه سواری در سوچی راحت نیست.

سیستم حمل و نقل در بمبئی چگونه است؟
سیستم حمل و نقل در بمبئی چگونه است؟
سیستم حمل و نقل عمومی در تایلند چگونه است؟
سیستم حمل و نقل عمومی در تایلند چگونه است؟
حقایقی جالب در مورد شبکه راه آهن هند
حقایقی جالب در مورد شبکه راه آهن هند
سیستم حمل و نقل در تایلند چگونه است؟
سیستم حمل و نقل در تایلند چگونه است؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code