پترهوف، قصری تماشایی در سن پترزبورگ

کاخ پترهوف در سن پترزبورگ

سن پترزبورگ یکی از آن شهرهای روسیه است که جاذبه های زیبای زیادی دارد. برای کشف همه زیبایی های این شهر تقریبا نیاز به یک ماه زمان دارید. چیزی که باعث خاص بودن سن پترزبورگ نسبت به شهرهای دیگر شده است زیبایی و ظرافت جزئیات بناهای تاریخی آن است. کلیساهای این شهر با مناره های طلایی و حتی متروی آن که شبیه قصرهای تزار است همه ارزش ساعت ها بازدید و تماشا دارند. صحبت از قصرهای روسیه شد اخیرا به بازدید از آرمیتاژ رفتم، کاخی که تا انقلاب ۱۹۱۷ خانه تزار بود اما قصد داشتم حتما تا قبل از ترک روسیه از کاخ پترهوف (Peterhof Palace) هم دیدن کنم، کاخی که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و یکی از زیباترین قصرهای شهر سن پترزبورگ است، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

کاخ سن پترزبورگ
مطالب مرتبط:
بهترین زمان برای سفر به سن پترزبورگ
سن پترزبورگ، دریچه ای گشوده به اروپا

از سن پترزبورگ بعد از یک ساعت به کاخ پترهوف رسیدم و یک روز کامل را مشغول تماشای جاههای مختلف آن بودم. در قصر، باغ های زیادی وجود دارد که به قسمتی از آن باغ پایین و به قسمت دیگر باغ بالا می گویند، همچنین در محوطه آن قصرهای زیادی ساخته شده و کاخ اصلی در بین این دو باغ است. قبل از رفتن به این کاخ نگاهی سریع به تاریخچه آن انداخته بودم. معنی پترهوف به زبان آلمانی «دربار پتر» است و نشان می دهد که این کاخ توسط پتر کبیر ساخته شد، زمان ساخت آن هم به سال ۱۷۰۳ برمی گردد. در آن زمان در بین سال های ۱۷۰۰ تا ۱۷۲۱ روسیه درگیر جنگ با کشور سوئد بود، بعد از پیروزی روسیه در این جنگ، تزار تصمیم گرفت که جشن پیروزی خود در برابر کارل دوازدهم (پادشاه سوئد) را در کاخ پترهوف برگزار کند. او در سفری که قبلا به فرانسه داشت با دیدن کاخ ورسای تصمیم گرفت مثل همین کاخ را در روسیه بسازد. اگر تا به حال کاخ ورسای را دیده باشید می توانید به راحتی به شباهت های این دو کاخ با هم پی ببرید. اما تفاوت بزرگ این دو کاخ این است که مجموعه فواره های کاخ پترهوف بسیار بزرگ تر است و با مجسمه های طلایی اطراف خود نمایی بسیار دیدنی دارد.

کاخ پترهوف

جاذبه اصلی کاخ پترهوف، باغ پایین آن است که ۱۵۰ فواره و ۴ آبشار دارد. من از بخش قسمت فواره ها وارد قصر پترهوف شدم و در آنجا بود که به محض ورود، تحت تاثیر آبشار جذاب و بزرگ باغ قرار گرفتم. این آبشار در روبروی قصر گراند که به مدت ۲۰۰ سال اقامتگاه تابستانی پادشاه بود قرار دارد. بعد از اینکه مدتی را در کنار فواره ها و آبشارها قدم زدم در روبروی قصر گراند ایستادم و مدتی را غرق تماشای جزئیات آن شدم. با این که در مجموعه قصر پترهوف قصرها و کاخ های زیادی وجود دارد اما بدون شک قصر گراند از همه جذاب تر است. این قصر به شیوه معماری باروک ساخته شده و نمای سلطنتی و طراحی داخلی ظریف و زیبای آن به همراه گلدان های گران قیمت، کف پوش پارکت و آینه های بزرگ آن را تبدیل به قصری دیدنی کرده است. بعد از مدتی به سمت باغ بالا رفتم، باغ های این کاخ بسیار زیبا و بزرگ هستند. اگر به شهر سن پترزبورگ می روید حتما از این کاخ زیبا دیدن کنید برای رفت و آمد به این کاخ حداقل ۲ ساعت و برای گشت و گذار در آن حداقل ۳ ساعت زمان نیاز دارید.

باغ کاخ پترهوف

برای بازدید از این کاخ نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • هزینه ورودی به باغ پایین ۱۰۰۰ روبل (۱۵ دلار) ست.
  • بازدید از کاخ گراند را در اولویت قرار دهید چون از همه جذاب تر است و ۳۰ اتاق دارد. ورودی این کاخ ۶۰۰ روبل و تابستان ها خیلی شلوغ است.
  • در داخل کاخ گراند نمی توانید فیلمبرداری یا عکس برداری کنید.
  • از سن پوترزبورگ تا این کاخ با اتوبوس و قطار ۹۰ دقیقه و با مینی بوس ۱ ساعت فاصله است.
  • حتی اگر در تابستان هم به بازدید از کاخ می روید همراه خود لباس گرم داشته باشید.

منبع: adventurousmiriam.com

بوستان سرچشمه، یکی از محبوب ترین جاذبه های استان مرکزی
بوستان سرچشمه، یکی از محبوب ترین جاذبه های استان مرکزی
۱۲دلیل وسوسه انگیز برای سفر به دوحه
۱۲دلیل وسوسه انگیز برای سفر به دوحه
برای برف بازی در تهران کجا برویم؟
برای برف بازی در تهران کجا برویم؟
آپیان، اولین جاده ای که سنگ هایش با هم رشد می کنند!
آپیان، اولین جاده ای که سنگ هایش با هم رشد می کنند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code