بلیط هواپیما

چرا این کلیساها در روسیه معروف شدند؟

کلیساهای معروف روسیه

از مسکو پایتخت روسیه چه می دانید؟ در این شهر، کرملین معروف وجود دارد اما کرملین تنها دیدنی مسکو نیست و بناهای یادبود، پارک ها، فواره ها، موزه ها، ایستگاه های مترو، تئاترها و سازه های مذهبی زیادی در آن وجود دارد که می تواند چشم هر بیننده ای را خیره کند. با هم نگاهی به تعدادب از کلیساهای معروف روسیه که در شهر مسکو و اطراف آن وجود دارند، می اندازیم. همراه الی گشت باشید:

کلیساهای معروف روسیه
  • کلیسای جامع Theotokos

مطالب مرتبط:
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه: راهنمای سفر
قانون سفر بدون ویزای ایرانیان به روسیه تصویب شد

این کلیسا به دستور ایوان پنجم (Ivan IV) و به نشانه ی جشن گرفتن فتح کازان و آستاراخان ساخته شد. این کلیسا درست در قلب شهر مسکو قرار گرفته است و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و نمای آن، جز مشهورترین نماهای گردشگری دنیاست.

کلیسای جامع Theotokos
  • کلیسای کرملین در مسکو (The Moscow Kremlin churches)

میدان کلیسای جامع، قلب کرملین محسوب می شود که بوسیله ی  تعداد زیادی از ساختمان های مذهبی که شامل ۳ کلیسای جامع دیگر است، احاطه شده است. برجی که در این مکان قرار دارد، بلندترین بنای ساخته شده در شهر بود طوری که بعد از آن، اجازه ی ساخته شدن ساختمانی بلندتر، داده نشد.

کلیسای کرملین در مسکو
  • کلیسای مسیح ناجی (The Cathedral of Christ the Saviour)

این کلیسای جامع در نزدیک رودخانه ی Moskva و چند بلوک آن طرف تر از غرب کرملین قرار گرفته است. کلیسای مسیح مجات دهنده، بلندترین کلیسای ارتدکس دنیا است. کلیسای جامع اصلی در سال ۱۸۳۹ تا ۱۸۸۳ ساخته شد اما در دوران شوروری سابق، تخریب شد ولی بعد از آن دوباره بازسازی شد و حالا هم به عنوان کلیسای اصلی ارتدکس ها شناخته می شود و ظرفیت نگهداری ۱۰۰۰۰ نفر را دارد.

کلیسای مسیح ناجی
داخل کلیسای جامع Christ the Saviour
  • صومعه ی Novodevichy

این صومعه را شاید بتوان شناخته شده ترین صومعه ی مسکو دانست. این قلعه ی زیبا هم به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شده است.

صومعه ی Novodevichy
  • کلیسای معراج در Kolomenskoye

این کلیسا در سال ۱۵۳۲ و برای جشن گرفتن تولد شاهزاده ای که قرار بود تزار پنجم شود، در نزدیکی مسکو ساخته شد. این کلیسا یکی از بهترین نمونه های کلیسای سنتی چوبی با بدنه ای از سنگ و ساختار آجرنمای است. این مکان هم میراث فرهنگی یونسکو است.

کلیسای معراج
  • کلیسای کاتولیک مسکو (Moscow Catholic Cathedral)

این کلیسا که سبک معماری آن نئو گوتیک است، کلیسایی بسیار زیبا و بزرگترین کلیسای کاتولیک روسیه است.

کلیسای کاتولیک مسکو
  • کلیسای سنت جان ( John the Warrior)

این کلیسا بین سال های ۱۷۰۴ تا ۱۷۱۷ و در زمان سلطنت پتر کبیر ساخته شد. معماری این کلیسا ترکیبی از استایل باروک مسکویی با باروک اکراینی است و تاثیرات قابل توجهی از معماری روسیه سلطنت پتر کبیر هم در آن دیده می شود.

کلیسای سنت جان
  • کلیسای ارامنه

این کلیسای مقدس ارمنی ها، بزرگترین کلیسای ساخته شده برای ارامنه در خارج از ارمنستان است که حالا تبدیل به مرکز معنوی اصلی ارامنه در روسیه شده است.

کلیسای ارامنه
کلیسای ارامنه در روسیه

منبع: travelever.com

عمارت مفخم، باشکوه ترین بنای به جا مانده از قاجار در بجنورد
عمارت مفخم، باشکوه ترین بنای به جا مانده از قاجار در بجنورد
قلعه زویلن، قلعه ای قرون وسطایی در نزدیکی اوترخت هلند
قلعه زویلن، قلعه ای قرون وسطایی در نزدیکی اوترخت هلند
معرفی میدان گاو بازی در والنسیا + تصویر
معرفی میدان گاو بازی در والنسیا + تصویر
کلیسای سَکرِه ‌کُر در پاریس
کلیسای سَکرِه ‌کُر در پاریس