گالری هنر مدرن میلان، یکی از بهترین موزه های ایتالیا

گالری هنر مدرن میلان | Galleria d’Arte Moderna

ایتالیا یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیاست، کشوری که در دل هر کدام از شهرهایش دنیایی از جاذبه های تماشایی جای دارد. در کنار رم، شهرهای میلان، ناپل، ونیز و فلورانس از پربازدیدترین شهرهای ایتالیا هستند و گردشگران زیادی هر سال به سوی این شهرها سرازیر می شوند. می خواهیم به یکی از شهرهای پربازدید شمال ایتالیا برویم، شهر تماشایی میلان که همه آن را به کلیسای جامع معرفش می شناسند اما این شهر جاذبه های نهفته زیادی دارد که شاید چندان شناخته شده نباشند اما تماشایی و دیدنی اند. می خواهیم درباره گالری هنر مدرن میلان حرف بزنیم در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

گالری هنر مدرن میلان

معرفی گالری

مطالب مرتبط:
ناویلی، از جذاب ترین محله های میلان
کلیسای جامع میلان، بزرگ ترین کلیسای ایتالیا
قلعه اسفورزا، قلعه ای تاریخی در میلان

گالری هنر مدرن میلان (Galleria d’Arte Moderna) موزه ای زیبا و جذاب در شهر میلان ایتالیاست، موزه ای که در قصر Reale برپا شده و بیشتر آثار برجسته هنرمندان ایتالیایی و اروپایی قرن های ۱۸ تا ۲۰ را در خود جای داده است. این موزه دقیقا همان چیزی است که انتظار دارید: یک عمارت جذاب که در اواخر قرن ۱۸ ساخته شده و با مجسمه های کلاسیک، نقاشی های دیدنی سقف و پنجره های بزرگ در وسط باغی سرسبز همچون نگینی می درخشد. موزه ترکیبی از تاریخ، هنر و فرهنگ است و پر نقاشی ها و مجسمه های دیدنی ست.

موزه های میلان

بخش های مختلف گالری

گالری هنر مدرن میلان به ۶ بخش تقسیم شده و مجموعه های آن در طبقه اول و دوم قرار دارند. موزه گردی شما با بازدید از شش اتاق اول آغاز می شود که هدف آن نشان دادن تم ها و شخصیت های نئوکلاسیک است. در میان این آثار، مجسمه های مرمرین آنتونی کانووا و نقاشی های آندریا آپیانی از همه برجسته تر هستند. دو تا از اتاق ها کاملا به سبک پرتره اختصاص داده شده اند که بیشتر آن ها نقاشی های فرانچسکو هایز می باشند. بعد از تماشای این اتاق ها وارد دو تالار زیبا می شوید که البته در آن ها هیچ اثری وجود ندارد. اتاق رمانتیسم پوشیده از آثار هنرمندان مهمی چون فروفینی است و اتاق تک نگاری هم فقط به جنبش هنری ایتالیا در اواسط  قرن ۱۹ اختصاص دارد. در ادامه به یک سری از سالن هایی وارد می شوید که در آن ها نقاشی هایی با موضوعات اجتماعی به نمایش در آمده و بعد از تماشای مجسمه های شاهکار «روسو» بازدید از طبقه اول به پایان می رسد.

در طبقه دوم دو مجموعه مهم به نمایش درامده که هر دو توسطی افرادی هنردوست به این موزه بخشیده شده اند:

  • مجموعه گرسی (Grassi Collection): موزه گردی را در طبقه دوم با بازدید از مجموعه گرسی ادامه می دهید و نمونه های خیره کننده ای از نقاشی های ایتالیایی و خارجی قرن های ۱۴ تا ۲۰ به همراه تعدادی چند از آثار هنر شرقی را تماشا می کنید. گروسی فردی یونانی بود که احساس خارق العاده به هنر داشت و در طول حیات خود آثار برجسته ای از هنرمندان را جمع آوری می کرد. او در سال ۱۹۵۰ درگذشت و ۶ سال بعد همسرش مجموعه آثار او را به شهرداری میلان بخشید.
سفر به میلان
  • مجموعه ویسمارا (Vismara Collection): بعد از بازدید از مجموعه قبل به سراغ مجموعه ویسمارا می روید، جایی که مجسمه ها و نقاشی های قرن بیستم ایتالیا را به نمایش درآورده است. این مجموعه گنجینه کوچکی از حدود ۴۰ اثر است که در سال ۱۹۷۵ توسط مردی هنردوست به اسم ویسمارا به شهرداری میلان اهدا شده است.

به غیر از مجموعه های همیشگی، تعدادی نمایشگاه موقت هم در گالری برگزار می شود که تنوع آثار موزه را بیشتر می کنند و گردشگران با سلایق مختلف را به سمت این موزه می کشاند. پیشنهاد می کنیم در سفر به شهر میلان که یکی از پر بازدید ترین شهرهای ایتالیاست علاوه بر بازدید از کلیسای جامع و قلعه اسفورزا که دو جاذبه مهم و نمادین شهر هستند از دیگر گنجینه های پنهان شهر مثل گالری هنر مدرن میلان هم دیدن کنید تا درک بهترین از میراث فرهنگی، هنری و تاریخی این شهر پیدا کنید. ایتالیا همواره در طول تاریخ هنرمندان معروف زیادی داشته و در این موزه فرصت تماشای شاهکار این هنرمندان فراهم است.

کمی درباره قصر Reale

این قصر سفید رنگ زیبا در سال های ۱۷۹۰ تا ۱۷۹۶ به سبک نئوکلاسیک ساخته شد تا محل سکونت یک دیپلات اتریشی باشد. بعد از مرگ این شخص، ویلا به اقامتگاه ناپلئون بناپارت تبدیل شد اما مدتی بعد در سال ۱۹۲۰ به مالکیت شهرداری میلان درآمد و یک سال بعد محل برپایی گالری هنر مدرن میلان شد. به غیر از نمای جذاب قصر، در بیرون محوطه آن هم باغی سرسبز به سبک انگلیسی و یک دریاچه مصنوعی هست که زیبایی قصر را دوچندان کرده اند. این باغ در طول فصل تابستان خیلی محبوب می شود و گردشگران زیادی را می بینید که بر روی چمن های آن نشسته اند و از تماشای اطراف لذت می برند.  هم در نمای بیرونی و هم در طراحی داخلی این عمارت تزئینات برجسته زیبایی به کار رفته که چشم ها را خیره می کند.

جاذبه های میلان

برای چه به بازدید از این موزه برویم؟

  • این موزه بزرگ ترین مجموعه آثار قرن ۱۹ شهر میلان را در خود جای داده است.
  • با بازدید از این موزه یکی از باشکوه ترین نمونه های معماری نئوکلاسیک را می بینید.
  • در این موزه آثاری شاهکار از هنرمندانی مثل هویز، سگانتینی، کانووا، ونگوگ و … به نمایش در آمده است.
  • می توانید بلیط این موزه را به صورت آنلاین بخرید تا درگیر صف طولانی مقابل موزه نشوید.

چگونه برویم؟

برای بازدید از گالری هنر مدرن میلان به راحتی می توانید از مترو استفاده کنید چون موزه در فاصله ۲۰۰ متری ایستگاه متروی MM1 PALESTRO و در فاصله ۱۰۰۰ متری ایستگاه متروی MM3 TURATI قرار دارد.

کی برویم؟

گالری هنر مدرن میلان در روزهای دوشنه بسته است و در بقیه روزها می توانید با خرید بلیط ۵ یورویی از ساعت ۹ صبح تا ۵:۳۰ عصر از آن دیدن کنید. کافیست کمی به هنرهای تاریخی علاقه داشته باشید تا با دیدن تماشای مجسمه ها و نقاشی های باشکوه این گالری که هر کدام شاهکاری از بهترین هنرمندان تاریخ بودند به وجد بیایید. پیشنهاد می کنیم صبح زود را برای رفتن به این موزه انتخاب کنید تا به شلوغی حوالی ظهر برنخورید و سر فرصت از همه آثار دیدن کنید. یادتان نرود که حتما مدتی را هم در باغ زیبای عمارت بگذرانید تا از حال و هوای اولین باغ انگلیسی ایتالیا لذت ببرید.

منبع: gam-milano.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد