در پاتایا، روی آب خرید کنید!

فرهنگ، هنر و معماری در بازار شناور تایلند

یکی از جاذبه های شهر پاتایا در تایلند، بازار شناور آن محسوب می شود که تا مدتی پیش تر ورود به آن رایگان بوده و نیازی به تهیه بلیط نداشت و در صورتی که افراد مراجعه کننده مبلغی پرداخت می کردند،  این هزینه صرف انجام امور خیریه می شد. اما به تازگی برای ورود به این بازار مبلغی حدود ۲۰۰ بات تعیین شده که در مقایسه با هزینه سایر مناطق گردشگری تایلند بسیار ناچیز محسوب می‌شود.

با الی گشت همراه باشید تا از این بازار بیشتر بدانید:

مطالب مرتبط:
لذت خرید از بازارهای بانکوک
راهنمای خرید از بازارهای روی آب در بانکوک
بازار شناور پاتایا

در این بازار چه چیزهایی وجود دارد؟

در این بازار شما شاهد فرهنگ، معماری و هنر تایلندی بوده و نحوه استفاده از چوب بومی این کشور یعنی ساج تایلندی را از نزدیک مشاهده خواهید کرد. در این بازار انواع صنایع دستی تایلند، اسباب بازی های چوبی، ساعت های دیواری و مغازه های کوچکی به شکل بوتیک های رنگارنگ وجود دارد. در بازار شناور همچنین انواع مراکز ارائه غذاهای سنتی تایلندی، میوه ها و سبزیجات، کافه ها و رستوران ها در کنار دست فروشان به فعالیت مشغول بوده و ترکیبی زیبا از فرهنگ اصیل شرقی این کشور را نمایش می دهند.

در این مرکز نیز همانند بسیاری از دیگر مناطق گردشگری تایلند، نمایش های ویژه ای اجرا می شود که از جمله این نمایش ها می توان به اجرای نمایش های فرهنگ سنتی این کشور، کونگ فو و بوکس دریایی « Sea Boxing» اشاره کرد.

شما در این بازار امکان سوار شدن به قایق های پدالی و گشت و گذار در اطراف را داشته و همچنین می توانید از توپ هایی که با کمک آن می توان روی آب راه رفت و با نام « walk on water balls »  یا  « Zorbs» شناخته می شوند نیز برای گشت و گذار استفاده کنید.

یکی دیگر از جاذبه های این منطقه نوعی تله کابین به نام « Skywalker Sling Adventure» است که شما را به ارتفاع ۱۵ متری برده و در مسیری به طول ۱۳۰ متر حرکت می کند. در این تله کابین شما می توانید چشم اندازی کامل از پاتایا و جاذبه های گردشگری آن داشته باشید.

بازار شناور پاتایا

نحوه  دسترسی به بازار شناور پاتایا

برای رسیدن به این بازار از طریق بزرگراه « Sukhumvit » به سمت جنوب بروید. این بازار در فاصله ۵٫۳ کیلومتری جاده جنوبی پاتایا و تقاطع « Pattaya Tai» قرار داشته و پس از رسیدن به این محل، بازار شناور در سمت راست شما قرار دارد. راه دیگر دسترسی به این بازار استفاده از خدمات سرویس شهری همگانی از قبیل اتوبوس های «Baht Bus» یا تاکسی است. اگر شما با استفاده از موتور سیکلت – تاکسی های آبی رنگ یا سرویس های اتوبوس رانی جاده «Sukhumvit» به این بازار بروید، هزینه رفت و برگشت شما بسیار کم شده و حدود ۲۰۰ بات خواهد بود. برای اینکارشما باید  در جاده  «Sukhumvit» سوار اتوبوس های سفید رنگ موسوم به «white baht bus »  شده و در ایستگاه نهایی که بازار شناور است، پیاده شوید.

آدرس و اطلاعات مورد نیاز مرتبط با بازار شناور:

بازار شناور پاتایا : ۴۵۱/۳۰۴ Moo 12

جاده «Sukhumvit» : Te: 038 706340

وب سایت: www.pattayafloatingmarket.com

بازار شناور تایلند

سایر جاذبه های شهر پاتایا:

شهر پاتایا یک شهر گردشگری محسوب شده و دارای تعداد زیادی از جاذبه های توریستی است که در اینجا برخی از مهمترین  آن ها را معرفی می کنیم:  شما می توانید از پارک سیام کوچک یا Mini Siam که شامل تعداد زیادی ماکت های ابنیه مشهور است دیدن کرده و همچنین به باغ «Nong Nooch» رفته و از دیدنی های آن لذت ببرید. بوستان سه پادشاهی یا «Three Kingdoms Park» از دیگر دیدنی های شهر است که در آن با فرهنگ چینی و برخی از افسانه های کهن این کشور آشنا می شوید. باغ وحش فضای باز « Khao Kheow » که در آن حیوانات در قفس زندانی نبوده و آزادانه تردد می کنند نیز از جمله دیگر جاذبه های مشهور پاتایا محسوب می شود.

منبع: www.pattayaunlimited.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد