بلیط هواپیما

۵ جاذبه گردشگری معروف در برلین

کارهایی که باید در برلین انجام دهید

برلین، پایتخت آلمان، بزرگترین شهر، مرکز سیاست، فرهنگ، رسانه ها و علم است. گرچه برای اولین بار در قرن سیزدهم پیشنهاد شد که برلین پایتخت کشور شود اما این کار تا سال ۱۸۷۱ به تاخیر افتاد. برلین ترکیبی از معماری جدید و کلاسیک، سرگرمی پویا، خرید و طیف گسترده ای از ورزش ها و نهادهای فرهنگی را ارائه می دهد، در ادامه برای آشنایی با جاذبه های برلین الی گشت را همراهی کنید.

برلین

۱٫دروازه براندنبورگ

مطالب مرتبط:
راهنمای متروی برلین
دروازه براندنبورگ برلین، نماد آشوب و صلح

هیچ چیزی برلین را به اندازه دروازه براندنبورگ توصیف نمی کند، که تعیین کننده ترین اثر تاریخی شهر و پاسخ شهر به طاق پیروزی در پاریس است. این بنای تاریخی ماسه سنگ که آزادانه در آکروپلیس آتن مدل سازی شده و برای پادشاه فردریک ویلهلم دوم در سال ۱۷۹۱ ساخته شده است- با ۲۶ متر ارتفاع در منطقه پاریسر پلاتس میته (Mitte) قرار دارد. این دروازه اولین سازه نئوکلاسیک برلین است که به خاطر ارابه چهار اسب خود، شش ستون بزرگ در هر سمت که پنج معبر را برای استفاده در ترافیک تشکیل می دهد (مرکزی که برای خانواده سلطنتی حفظ شد)، و دو ساختمان استفاده شده توسط جمع کنندگان عوارض و نگهبانان قابل توجه است.

دروازه براندنبورگ

۲٫ آنتر دن لیندن

معروف ترین خیابان برلین انتر دن لیندن- که تحت اللفظی به معنای خیابان زیر درخت لیمو است و برای قرن هاست که مردم محلی و گردشگران برای تفریح به این خیابان می روند. این خیابان گسترده، که حدود ۱۴۰۰ متر طول دارد و پاریسر پلاتس در مقابل دروازه براندنبورگ را به لاستگارتن متصل می کند، به عنوان مسیر سواری محقری در سال ۱۵۷۳ برای خانواده سلطنتی در مسیر خود به تایرگارتن برای شکار، شروع به کار کرد.

 ۳٫کلیسای جامع فرانسه

همتای قابل توجه کلیسای جامع برلین، در گندارمنمارکت (Gendarmenmarkt)، کلیسای جامع فرانسه (Französischer Dom) است. کلیسای جامع فرانسه متشکل از کلیسای فردریش و برج گنبدی شکل که بعدا اضافه شد، در سال ۱۷۰۵ برای جامعه معتبر پروتستان فرانسوی ساخته شد که در سال ۱۶۸۵ در برلین راه اندازی شد. طبقه همکف کلیسا، موزه پروتستان فرانسوی است که تاریخ پروتستان را در فرانسه و برلین نشان می دهد.

کلیسای جامع فرانسه

۴٫ یادبود دیوار برلین و چک پوینت چارلی

تاریخ دیوار برلین در سال ۱۹۶۱ آغاز شد زمانی که آلمان شرقی، قسمت شرقی شهر را برای جلوگیری از سیل پناهندگان از شرق به غرب بست. جالب ترین نمونه ها عبارتند از موزه مرکز پناهندگان مارینفلد با نمایشگاه های مربوط به یک و نیم میلیون نفر که به عنوان پناهنده از طریق برلین عبور کردند. بنای یادبود به یاد شهر تقسیم شده و قربانیان استبداد کمونیست، پنجره یادبود، و مرکز بازدید کنندگان با نماهایی بر روی بقایای دیوار. همچنین گذرگاه چک پوینت چارلی، شناخته شده ترین نقطه بین برلین شرق و غرب است  و دارای صحنه ها و آثار دنبال کننده تاریخ حقوق بشر است.

یادبود دیوار برلین

۵٫جنگل گرون والد

این منطقه طبیعی دوست داشتنی از مخلوط بلوط، راش، کاج، توس، اقاقیا، و درختان صنوبر تشکیل شده و سرپناهی برای پرندگان، گوزن ها، و حتی خوک های وحشی است.
دریاچه ها به طول نه کیلومتر حاشیه رودخانه در امتداد هاول، فرصت های زیادی را برای ورزش های آبی و آب تنی ارائه می کند. از دیگر ویژگی های محبوب، تپه مصنوعی تافلسبرگ با ارتفاع ۸۰ متر است که در بالای آن ویرانه های برج گرون والد ایستگاه رادیویی آمریکا  قرار دارد.

با ۴ ساعت در هامبورگ چه‌کار می‌توان کرد؟ + ویدئو
با ۴ ساعت در هامبورگ چه‌کار می‌توان کرد؟ + ویدئو
گردش در شهر مدرن فرانکفورت + ویدیو
گردش در شهر مدرن فرانکفورت + ویدیو
شرایط پذیرش تحصیلی در آلمان
شرایط پذیرش تحصیلی در آلمان
راهنمای سفر به مونیخ
راهنمای سفر به مونیخ