الی گشت خرید بلیط هواپیما، تور مسافرتی

خرید آنلاین بلیط هواپیما قطر ایرویز از دوحه به شیراز الی گشت

این مسیر هوایی به دلیل موقعیت توریستی و گردشگری هر دو شهر شیراز و دوحه جز مسیرهای پرترافیک است برای تهیه بلیط هواپیما قطر ایرویز دوحه به شیراز مسافران پس ار بررسی وضعیت آب و هوایی در فرودگاه های مبدا و مقصد می توانند به سایت الی گشت مراجعه کنند و با تعیین تاریخ پرواز ، نوع بلیط، کلاس های پروازی و ساعت حرکت و تعداد مسافران پس از پرداخت هزینه بلیط خود را رزرو کنند.
خرید آنلاین بلیط هواپیما قطر ایرویز از دوحه به شیراز الی گشت

خرید آسان هواپیما چارتر پرواز قطر ایرویز از دوحه به شیراز

معمولا آژانس‌های مسافرتی تعدادی از بلیط‌های برخی از مسیرهایی که در تمام فصول مسافران زیادی دارد و یا شهرهای خاصی که کارکنان کمپانی‌های بزرگ دائما در آنها به رفت و آمد مشغول‌اند را به صورت عمده خریداری می‌کنند. بدیهی است در صورت خرید عمده، قطعا مبلغ کمتری به نسبت خرید تکی پرداخت خواهند کرد؛ به همین دلیل خرید به صورت چارتری برای آژانس‌ها و شرکت‌ها مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.
مسافران نمی توانند بلیط چارتر را به‌راحتی استرداد کنند یا تاریخ آن را تغییر دهند. در پروازهای چارتر یا امکان برگرداندن بلیط وجود ندارد و یا اگر در بعضی شرایط این امکان وجود داشته باشد که بلیط چارتر را پس بدهند، میزان جریمه‌ی لغو کردن بلیط بسیار بالا است و گاهی معادل هزینه‌ی خود بلیط تمام می‌شود. البته اشاره به این نکته ضروری است که قیمت بلیط چارتر ثابت نیست و نوسانات زیادی دارد.
این نوع بلیط بیشتر در زمان های پرترافیک سفر در دسترس قرار می گیرد ، اگر قصد سفری مقرون به صرفه و لوکس را دارید می توانید برای برای تهیه و رزرو بلیط هواپیما قطر ایرویز دوحه به شیراز به سایت الی گشت مراجعه کنید.
خرید آسان هواپیما چارتر پرواز قطر ایرویز از دوحه به شیراز

پرواز لحظه آخری قطر ایرویز از دوحه به شیراز

بلیط لحظه آخری را باید به دو دسته بلیط لحظه آخری خارجی و داخلی تقسیم می کنیم.
در پرواز های خارجی، بازه زمانی که یک بلیط به عنوان لحظه آخری شناخته شود عموما بیشتر است. حدودا یک هفته پیش از پرواز تا چندین ساعت به پرواز. اما در مورد بلیط لحظه آخری داخلی مسائل کمی متفاوت ‌تر خواهد بود. بازه زمانی از یک هفته پیش از پرواز، به چندین ساعت پیش از پرواز تغییر پیدا می ‌کند. قیمت مشخص شده هم در پایان به شرکت چارترکننده مربوط است. اما طبق معمول، چندین ساعت پیش از پرواز، قیمت بلیط‌ها کاهش چشمگیری دارد.
می توانید برای خرید بلیط هواپیما قطر ایرویز دوحه به شیراز و بررسی بلیط های چارترو لحظه آخری به سایت الی گشت مراجعه کنید.
پرواز لحظه آخری قطر ایرویز از دوحه به شیراز

قیمت پرواز سیستمی قطر ایرویز از دوحه به شیراز

بلیط های سیستمی، بلیط هایی هستند که چه آنها را از آژانس های گردشگری خریداری کنید و چه مستقیما از خود ایرلاین قیمتشان یکی است و از کلاس نرخی پایین به کلاس نرخی بالاتر میرود.
یکی از مزیت های بلیط سیستمی نسبت به چارتر داشتن امکان استرداد یا بازپس دادن است یعنی اگر به هر دلیلی شما بلیط خریداری کنید و بعد منصرف شوید جز در موارد خاص( برخی از کلاس های نرخی پایین) ایرلاین میتواند با کسر جریمه نسبت به قوانین همان ایرلاین باقی پولتان را به شما برگرداند. اگر سفر برنامه ریزی شده ای برای ماه های آینده در نظر دارید می توانید با مراجعه به سایت الی گشت بلیط هواپیما قطر ایرویز دوحه به شیراز را تهیه و رزرو کنید
قیمت پرواز سیستمی قطر ایرویز از دوحه به شیراز

قیمت بلیط پرواز قطر ایرویز از دوحه به شیراز چقدر است؟

در تعیین قیمت بلیط هواپیما قطر ایرویز دوحه به شیراز فاکتورهای مختلفی تاثیرگذار می باشند. اطلاع از این فاکتورها یکی از مهم ترین گام ها برای فراهم شدن امکان خرید بلیط ارزان پرواز محسوب می شود. از جمله این فاکتورها می توان به تاریخ و بازه زمانی خرید بلیط ، ایرلاین و کلاس پروازی ، نوع بلیط و ... اشاره کرد
قیمت بلیط پرواز قطر ایرویز از دوحه به شیراز چقدر است؟

مدت زمان پرواز قطر ایرویز از دوحه به شیراز

مسافت پروازی شیراز و دوحه 482 کیلومتر (300 مایل) است.طول پرواز شیراز دوحه به طور معمول 1 ساعت و 20 دقیقه است. اما مدت زمان پروازبه شرایطی مانند نوع مسیرها، تعداد توقف‌ها و شرایط جوی ممکن است تغییر کند.
مدت زمان پرواز قطر ایرویز از دوحه به شیراز

معرفی کلاس های پروازی خطوط هوایی قطر ایرویز

قطر ایرویز در4 کلاس فرست First،تجاریBusiness، اقتصادی Economy وvip بهترین و به روزترین امکانات و خدمات را ارائه می دهد.
فرست کلاس
کابین‌های درجه یک قطرایرویز حدود دو متر فضا برای هر مسافر داشته و صندلی‌های آن امکان تبدیل شدن به تخت را دارند. صندلی‌های این کابین دارای سیستم ماساژ هستند و مسافران می‌توانند از سیستم مالتی‌مدیای تعبیه شده در این کابین استفاده نمایند.
بیزینس کلاس
بعد از کابین فرست کلاس، راحت‌ترین کابین قطر ایرویز بیزینس کلاس نام دارد. این نوع کابین نیز در هواپیماهای مختلف این شرکت و مقاصد مختلف، دارای مشخصات متنوعی هستند. اما معمولا تمامی آنها دارای فضای باز و صندلی‌های تخت‌شو مجهز به ماساژور اند. اغلب صندلی‌های این بخش ۵۵ سانتی‌متر عرض داشته و به هنگام تخت‌شو کمی عریض‌تر می‌شوند.
اکونومی کلاس
ارزان‌ترین صندلی‌های هواپیمایی‌ها هستند که برای مسیرهای کوتاه توصیه می‌شوند .فاصله بین صندلی‌های قسمت اکونومی در هواپیماهای ایرلاین قطر بین ۷۹ تا ۸۴ سانتی متر بوده و عرض هر صندلی بین ۴۳ تا ۴۶ سانتی متر متغیر است.
کابین بخش اکونومی، بسته به نوع هواپیما می‌تواند دارای امکاناتی چون مانیتور (مستقر روی صندلی روبرویی) و شارژر یو اس بی باشند.
لازم به ذکر است که کلاس VIP مخصوص مهمان های ویژه است و به صورت عمومی به فروش نمی رسد. در زمان خرید بلیط هواپیما قطر ایرویز دوحه به شیراز با تعیین کلاس پروازی می توانید امکانات آن را دریافت کنید.
معرفی کلاس های پروازی خطوط هوایی قطر ایرویز

جزییات حمل بار در پرواز دوحه به شیراز با قطر ایرویز

در این ایرلاین قوانین بار بسته به کشور مبدا و مقصد و کلاس پروازی متغیر است . در برخی مسیرها و مقاصد مثل برزیل، آرژانتین و کانادا قوانین خاصی برای وزن بار مجاز دارد. اما به طور کلی میزان بار مجاز هواپیمایی قطر به شرح زیر است:
اکونومی: میزان بار مجاز برای مسافران حداکثر 30 کیلوگرم با حداکثر ابعاد 300 سانتی متر و بار مجاز در کابین یک ساک با وزن حداکثر 7 کیلوگرم است.
بیزنس کلاس: مسافران این کلاس می توانند حداکثر 40 کیلوگرم بار به ابعاد حداکثر 300 سانتی متر با خود حمل کنند و بار مجاز داخل کابین در این کلاس 2 قطعه به وزن 15 کیلوگرم است.
فرست کلاس: در پروازهای فرست کلاس هر مسافر می تواند تا حداکثر 50 کیلوگرم بار و چمدان حمل کند. ابعاد مجاز برای بار مسافر حداکثر 300 سانتی متر است. بار داخل کابین نیز همانند بیزینس کلاس است.
پس از تهیه بلیط هواپیما قطر ایرویز دوحه به شیراز به قوانین حمل بار توجه کنید تا در فرودگاه با مشکلی رو به رو نشوید.
جزییات حمل بار در پرواز دوحه به شیراز با قطر ایرویز

چگونه در پرواز قطر ایرویز اضافه بار بخریم؟

همان طور که گفته شد درشرکت هواپیمایی قطر ایرویز، مقدار بارهای قابل حمل و همچنین بار اضافه برای برخی از مسیرها و مقصد های خاص متفاوت است . اما به طور کلی قطرایرویز برای مقدار اضافه بار حداکثر 5 قطعه و مجموع کمتر از 100 کیلوگرم را می پذیرد. همچنین وزن هر چمدان حداکثر باید 32 کیلوگرم و ابعاد آن‌ها نیز حداکثر 158 سانتی مترباشد. مسافران می توانند هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر را از زمان تهیه بلیط تا 3 ساعت قبل از پرواز پرداخت کنند. در هنگام تهیه بلیط هواپیما قطر ایرویز دوحه به شیراز به قوانین اضافه بار توجه کنید.
چگونه در پرواز قطر ایرویز اضافه بار بخریم؟

نحوه پذیرایی قطر ایرویز در پرواز دوحه به شیراز چگونه است؟

کیفیت غذا و پذیرایی در طول سفر یکی از اصلی ترین معیار های مسافران در انتخاب شرکت های هواپیمایی است. به همین جهت هواپیمایی قطر ایرویز تلاش دارند با بهترین و باکیفیت ترین غذاها از مسافران خود پذیرایی می کند. در پروازهای اکونومی این ایرلاین برای مسافران دسر و نوشیدنی های گرم و سرد سرو می شود.
مسافران فرست کلاس و بیزنس می توانند از خدمات غذایی ویژه استفاده کنند. منوی متنوعی از غذاهای بین المللی و عربی در اختیار مسافران قرار می گیرد و مسافران می توانند در زمان دلخواه غذای مد نظر خود را میل کنند.در پروازهای طولانی نیز با غذاهای بین المللی از جمله غذاهای اروپایی، آسیایی، هندی، عربی و خاورمیانه از مسافران پذیرایی می شود.
همچنین این ایرلاین منو برای افراد با رژیم غذایی خاص نیز در نظر گرفته است.
غذاهای رژیمی درمانی: این منو شامل غذاهای دیابتی، غذای بدون گلوتن، غذای کم نمک، غذای بدون لاکتوز، غذای کم کالری و غذای کم کلسترول می باشد. غذای کودک: ایرلاین قطر ایرویز برای کودکان غذای آماده و مخصوص سرو می کند. این غذاها شامل پنکیک، پاستا، مرغ سوخاری، فیله ماهی سوخاری، سیب زمینی سرخ کرده، شیرینی، میوه و … می باشد.
غذای ویژه گیاهخواران که شامل ،غذای گیاهی آسیایی ،غذای کاملا گیاهی یا وگان ،غذای خام-گیاهخواری می شود.
در صورتی که مسافران نیاز به سفارش غذای خاصی دارند قبل از رزرو بلیط هواپیما قطر ایرویز دوحه به شیراز به ایرلاین سفارش خود را اطلاع دهند.کلیه غذاهای تهیه شده در هواپیمایی قطر حلال و با طبخ اسلامی است.
نحوه پذیرایی قطر ایرویز در پرواز دوحه به شیراز چگونه است؟

امکانات پرواز دوحه به شیراز با قطر ایرویزچیست؟

با توجه به امکانات و شرایطی که این شرکت هواپیمایی برای ناوگان هوایی خود در نظر گرفته است تجربه سفر با قطر ایرویز یک تجربه جذاب و شگفت‌انگیز برای مسافران خواهد بود. مسافران با تهیه بلیط هواپیما قطر ایرویز دوحه به شیراز می توانند سفری لوکس و به یاد ماندیی را تجربه کنند.
امکانات پرواز دوحه به شیراز با قطر ایرویزچیست؟

معرفی فرودگاه بین المللی حمد دوحه

فرودگاه حمد که با عنوان Hamad International Airport در سطح جهان شناخته می شود، در سال 2014 افتتاح شد و پس از این تاریخ همه ی پروازهای قطر در این فرودگاه بر زمین می نشست. تا قبل از افتتاح حمد از دوحه برای تمامی پروازهای داخلی و خارجی استفاده می شد اما قطر روز به روز در حال پیشرفت بود و در صنعت گردشگری هم فعالیت های پر رنگی داشت، به همین دلیل دولت قطر، تصمیم به ساخت فرودگاهی دیگر نمود.
فرودگاه بین المللی حَمَد یکی از لوکس‌ترین فرودگاه‌های جهان است و پیشرفته ترین و بهترین امکانات را در خود جای داده است. این فرودگاه امکاناتی را ارائه می‌دهد که کارآمد و مدرن هستند. به بخشی از امکانات این فرودگاه اشاره می شود :
• 2 ترمینال‌های مسافری
• مجهز به اینترنت رایگان
• باجه های مخصوص تبدیل ارز
• گشت و گذار و سرگرمی
• سرگرمی برای کودکان
• فروشگاه های متنوع
• امکان حمل و نقل با اتوبوس و تاکسی
• اتاق نگهداری نوزاد، فضای بازی کودک
• وجود باجه های تبدیل ارز برای مسافرها
معرفی فرودگاه بین المللی حمد دوحه

آشنایی با فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز

فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز در سال 1340 در 16 کیلومتری مرکز شهر و جنوب شرقی شیراز افتتاح شد . این فرودگاه بعد از فرودگاه امام خمینی دومین فرودگاه مجهز ایران از لحاظ تجهیزات ناوبری، الکترونیک ، هواشناسی و رادیویی می باشد که آن را به یکی از امن ترین و مجهز ترین فرودگاه های سطح کشور تبدیل کرده است.
در حال حاضر این فرودگاه دارای دو ترمینال مجزا برای پرواز های داخی و خارجی است. از دیگر امکانات این فرودگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• خدمات تشریفات CIP و VIP
• پارکینگ مخصوص خودروی مسافران
• هتل
• شعبه بانکی ارزی - ریالی
• خدمات ویژه توان یابان
• اتاق مادر و کودک
• اطلاعات فرودگاه
• غرفه های فروشگاهی
• مسجد
• اطلاعات پرواز
• صرافی
• خودپردازهای بانک ها
• ایستگاه تاکسی
• دسترسی آسان به مترو
• سالن ترانزیت ترمینال داخلی
• سالن عمومی ترمینال خارجی
آشنایی با فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز

خدمات VIP و CIP فرودگاهی چیست؟

VIP مخفف عبارت Very Important Person می باشد و معمولا به شخصی گفته می شود که از نظر سیاسی خیلی مهم است مانند: سفرا، وزرا، روسای جمهور و …
CIP مخفف عبارت Commercial Important Person می باشد و معمولا به شخصی گفته می شود که از نظر تجاری مهم است مانند: روسای کارخانه‌ ها، روسای تیم های فوتبال، تجار بزرگ و …
استفاده از خدمات CIP برای عموم آزاد است و افراد عادی می توانند با پرداخت هزینه به راحتی این خدمات را دریافت کنند.
خدمات CIP: این خدمات شامل امکانات و خدمات رفاهی بخصوصی مثل دریافت کارت پرواز، بازرسی اختصاصی، پذیرایی در سالن، تحویل جامه‌دان، ترنسفر تا پای پلکان پرواز و… است.
خدمات VIP: . تمایز اصلی VIP و CIP در کنترل و امنیت مسافران است به همین دلیل در کنار ارائه خدمات CIP در تمامی مراحل پرواز، امنیت این مسافران سیاسی توسط محافظان شخصی، دوربین‌های حفاظتی و سایر ملاحظات امنیتی تامین می شود.
خدمات VIP و CIP  فرودگاهی چیست؟