بلیط هواپیما رزرو هتل تور مسافرتی پکیج مسافرتی بلیط قطار بیمه مسافرتی
بلیط هواپیما
تهران, همه فرودگاه ها
دزفول, همه فرودگاه ها
...
...
خرید بلیط هواپیما دزفول

خرید بلیط هواپیما دزفول

سوالات متداول

معمولا بهترین زمان خرید بلیط هواپیما یک ماه زودتر از پرواز شما است؛ به خصوص در زمان هایی که رویدادهای خاصی پیش رو است.
شما می توانید با مراجعه به بخش رزرو هتل الی گشت، برای هر بازه زمانی با هر تعداد شب اقامت هتل مورد نظرتان را رزرو کنید.
سن مسافر براساس تاریخ برگشت بلیط هواپیما محاسبه می شود. به این نحو که برای خردسال معادل 11 سال بعلاوه 364 روز تا تاریخ برگشت و برای نوزاد معادل 1 سال بعلاوه 364 روز تا تاریخ برگشت ملاک تعیین قیمت بلیط خواهد بود. در کلیه پرواز های داخلی و خارجی هزینه بلیط برای کودکان 0 تا 2 سال برابر با 10 درصد و برای کودکان 2 تا 12 سال برابر با 75 درصد از قیمت بلیط هواپیما برای بزرگسال بعلاوه عوارض خواهد بود.
خیر؛ رزرواسیون بلیط مسافرت با هواپیما الی گشت هیچ‌گونه هزینه اضافی برای خرید اینترنتی بلیط به شما تحمیل نمی‌کند.
قوانین کنسل کردن بلیط هواپیما وابسته به نوع پرواز که داخلی و یا خارجی باشد، متفاوت است. اما در پرواز های داخلی و بسته به ایرلاینی که از آن بلیط را تهیه کرده‌اید، مبلغی بین 20 تا 80 درصد از قیمت بلیط هواپیما به عنوان جریمه استرداد کسر می‌شود. این مبلغ در پرواز های خارجی هم وابسته به ایرلاین است و نمی‌توان عدد دقیقی برای آن اعلام کرد. همچنین در اغلب موارد، هر چه زمان استرداد به زمان پرواز نزدیک‌تر باشد، درصد کمتری از قیمت بلیط هواپیما عودت داده می شود.
این امر تحت‌هیچ‌شرایطی ممکن نیست؛ در صورت بروز چنین مشکلی مبلغی تحت‌عنوان جریمه برابر با قوانین استرداد از بلیط شما کسر شده و باقی هزینه پرداخت می‌شود. پس از این مرحله باید برای خرید بلیط به نام مسافر جدید اقدام کنید.
در پرواز های خارجی فارغ‌از‌اینکه بلیط هواپیما از ایرلاین‌های خارجی خریداری شده باشد یا از ایرلاین‌های داخلی، می‌توانید تا 24 ساعت پیش از پرواز برای انتخاب صندلی سفر هوایی اقدام کنید. البته برخی ایرلاین‌های خارجی در زمان خرید بلیط مسافرت هوایی خود هم امکان انتخاب صندلی را در اختیار شما قرار می‌دهند. اما در پرواز های داخلی به‌هیچ‌وجه امکان انتخاب صندلی وجود ندارد.
در پرواز های خارجی وابسته به ایرلاین انتخابی از 20 تا 40 کیلوگرم در اکونومی کلاس امکان حمل بار وجود دارد؛ البته در برخی از ایرلاین‌های بین‌المللی امکان حمل دو بسته 23 کیلوگرمی مقدور است. در پروازهای داخلی اما مقدار بار مجاز 20 کیلوگرم است. بیش از این مقدار مشمول بر پرداخت هزینه بیشتر و قوانین اضافه‌بار است. البته میزان بار مجاز به کلاس پرواز شما مرتبط بوده و با انتخاب کلاس‌های بیزنس و یا فرست کلاس امکان حمل‌بار بیشتری خواهید داشت.
می توانید هتل، پرواز و خدماتی چون ترانسفر فرودگاهی را بر اساس علایق و ترجیحات خود انتخاب کنید. بنابراین، بر خلاف تور (پکیج های مسافرتی) هیچ گونه محدودیت زمانی ندارید و حتی می توانید تنها برای بخشی از سفرتان هتل رزرو کنید.
خیر؛ برای کشورهای دبی، هند، چین، روسیه، تایلند و سنگاپور می توانید هزینه ویزا را جداگانه پرداخت کنید. برای سفر به سایر کشورهایی که ورود ایرانی ها نیاز به دریافت روادید دارد نیز داشتن ویزا بر عهده مسافر می باشد.
از طریق رزرو پرواز + بلیط الی گشت می توانید به بیش از ۲۰۰٬۰۰۰ شهر در سراسر جهان سفر کنید.
قوانین استرداد بلیط هواپیما کاملا بستگی به کلاس پروازی، کلاسی نرخی و ... دارد.
این امر تحت هیچ شرایطی ممکن نیست؛ در صورت بروز چنین مشکلی مبلغی تحت عنوان جریمه برابر با قوانین استرداد از بلیط شما کسر می شود و باقی هزینه پرداخت می گردد. پس از این مرحله باید برای خرید بلیط به نام مسافر جدید اقدام نمائید.
اگر می خواهید بدانید که قیمت بلیط هواپیما در چه زمانی کاهش می یابد، پیشنهاد می شود خرید بلیط هواپیما را به اواسط هفته یا زمان های کم سفر موکول کنید؛ در این مواقع معمولا قیمت بلیط هواپیما ارزان تر است.
قیمت بلیط هواپیما رابطه مستقیمی با زمان سفر، نوع بلیط، نوع ایرلاین، کلاس پرواز و همچنین سن مسافر دارد.
در کلیه پروازهای داخلی و خارجی قیمت بلیط هواپیما برای کودکان زیر 2 سال برابر با 10 درصد و برای کودکان 2-12 سال برابر با 75 درصد از کل قیمت بلیط هواپیمای بزرگسالان به علاوه عوارض خواهد بود.
به طور کلی نرخ اضافه بار برای هر کیلوگرم برابر با یک درصد قیمت بلیط هواپیما در آن مسیر است و مبلغ دقیق آن بر اساس قیمت بلیط،‌ طول پرواز و کلاس پرواز شما محاسبه می‌ شود.
از آنجایی که قیمت بلیط هواپیما رابطه مستقیمی با زمان دارد، در مواقعی که حجم سفرها کاهش می یابد، طبیعتا قیمت بلیط هواپیما ارزان تر می شود.
معمولا زمان هایی که از میزان مسافران مقصدی کاسته می شود امکان رزرو بلیط هواپیما ارزان سریع تر و راحتر است.
خیر؛ شما با خرید بلیط ارزان هواپیما ( چارتر و لحظه آخری ) امکاناتی مشابه با دیگر مسافران آن پرواز خواهید داشت؛ لازم به ذکر است این شرایط مربوط به زمانی است که بلیط شما کلاس پروازی یکسانی داشته باشد؛ در غیر این صورت این کاملا طبیعی است که مسافران پروازهای بیزینس کلاس یا فرست کلاس از خدمات بیشتری نسبت به پروازهای اکونومی برخوردار شوند.
زمانی که آژانسی تمامی صندلی های یک هواپیما را یکجا یا تعدادی از صندلی های آن را خریداری می کند به اصطلاح به آن چارتر می گویند و قیمت ها بر اساس سیاست چارترکننده تعیین می گردد. در حالی بلیط لحظه آخری به آن دسته از بلیط هایی گفته می شود که تنها چند ساعت قبل از زمان پرواز، توسط چارترکننده با تخفیف ویژه ارائه می شوند.
قیمت بلیط هواپیما چارتر کاملا بستگی چارترکننده دارد و وقتی قیمت ها کاهش می یابد که زمان کمی به پرواز باقی مانده و تعداد زیادی صندلی خالی وجود داشته باشد؛ اما بلیط هواپیما سیستمی همواره ثابت است.
برخلاف اینکه قیمت بلیط هواپیما سیستمی برای کودکان ارزان محاسبه می شود، در بلیط چارتر قیمت برای کودکان برابر با قیمت بلیط بزرگسالان است.
به طور معمول چارترکنندگان اقدام به ارائه پروازهای چارتر برای مسیرهای پر رفت و آمد می نمایند، پیدا کردن بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما چارتر خود یک نکته بسیار مهم است. برای مثال در ماه اردیبهشت به دلیل تعطیلات نوروز تقاضای کمتری برای سفر وجود دارد، از همین رو یک الی دو ماه بعد از نوروز بهترین زمان برای خرید بلیط چارتر است.
کنسلی بلیط چارتر مطابق با شرایط و قوانینی که چارترکننده تعریف کرده است، تعیین می شود. بنابراین شرایط شرایط کنسلی بلیط هواپیما چارتر به ازای هر ایرلاین متغیر است.
این اصلاح در واقع به مسافری که از پرواز خود جا مانده است اطلاق می گردد؛ لازم به ذکر است در صورتی که از پرواز چارتر خود جا بمانید یا در محدوده 24 ساعت مانده به پرواز بلیط خود را کنسل کنید، بلیط شما No-Show محسوب می شود.
حداکثر بار مجاز در پرواز چارتر داخلی 20 کیلوگرم و برای پروازهای چارتر خارجی معمولا 30 است؛ در صورتی که مسیر پرواز شما به سمت آمریکا و کانادا باشد متوسط بار مجاز 2 تا 23 کیلوگرم است.