الی گشت خرید بلیط هواپیما، تور مسافرتی

راهنمای خرید بلیط پرواز هواپیمایی قطر ایرویز الی گشت

هواپیمایی قطر ایرویز یکی از جوانترین و سریع ترین خطوط هوایی جهان است که به تمام شش قاره ی جهان پرواز دارد و خدمات ارائه می دهد. هواپیمایی قطر ایرویز حامل پرچم کشور قطر و در سال های متمادی جزو 10 شرکت برتر هوایی جهان است.
آشیانه و‌ دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی قطر ایرویز در شهر دوحه، قطر قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی حمد، قطب اصلی این شرکت هواپیمایی به‌ شمار می‌ آید.
از آنجایی که هوانوردی با بزرگترین چالش ها مواجه است، شرکت هواپیمایی قطر ایرویز متعهد به بهره گیری از بالاترین استانداردهای ایمنی و بهداشت در ناوگان های هواپیمایی خود است. هواپیمایی قطر ایرویز اولین ایرلاین جهانی است که به رتبه 5 ستاره ایمنی خطوط هوایی توسط سازمان بین المللی رتبه بندی حمل و نقل هوایی یعنی Skytrax دست یافته است. داشتن این امتیاز به مسافران در سراسر جهان این اطمینان را می دهد که استانداردهای ایمنی و سلامت خطوط هوایی بصورت حرفه ای و مستقل ارزیابی شده اند.
امکان رزرو بلیط هواپیمایی قطر ایرویز از آژانس گردشگری الی گشت امکان پذیر است. برای خرید بلیط پرواز از شرکت هواپیمایی قطر ایرویز کافیست ابتدا وارد وبسایت الی گشت شده، پس از وارد کردن اطلاعات مبدا، مقصد و تاریخ سفر در لیست پروازهای ارائه شده شرکت های هواپیمایی مختلفی را مشاهده خواهید کرد. اگر شرکت هواپیمایی قطر ایرویز در مقصد مورد نظر شما پرواز داشته باشد می توانید بلیط پرواز خود را به راحتی چند کلیک رزرو کنید و تجربه ی پروازی امن و خاص را داشته باشید.
راهنمای خرید بلیط پرواز هواپیمایی قطر ایرویز الی گشت

خطوط هوایی هواپیمایی قطر ایرویز

هواپیمایی قطر ایرویز خطوط هوایی گسترده ای دارد که به 150 مقصد مختلف در دنیا پرواز مستقیم و غیر مستقیم دارد. پروازهای مستقیم هواپیمایی قطر ایرویز به آفریقا، آسیای میانه، اروپا، خاور دور، آسیای جنوبی، خاورمیانه، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اقیانوسیه است. از زمان راه اندازی شرکت هواپیمایی قطر ایرویز در سال 1997، این ایرلاین جوایز و افتخارات زیادی را به دست آورده و به یکی از گروه های نخبه از خطوط هوایی در سراسر جهان تبدیل شده است.
هدف هواپیمایی قطر ایرویز این است که در خطوط هوایی مختلف، ایرلاین منتخب مسافران باشد و پروازهای امنی به مقاصد مختلف در دنیا ارائه دهد.
خطوط هوایی هواپیمایی قطر ایرویز

انواع کلاس های پروازی هواپیمایی قطر ایر ویز

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز پروازهای خود را در کلاس های پروازی اکونومی، بیزنس و فرست برگزار می کند.
در هواپیمایی قطر ایرویز حتی اگر با کلاس پروازی اکونومی هم سفر کنید، دنیایی از راحتی و فضای آرامش بخش در اختیار شما قرار خواهد گرفت. چه بخواهید ناهار بخورید، بخوابید یا صرفاً از 4000 گزینه سرگرمی با صفحه نمایش عریض لذت ببرید، صندلی‌ های جادار ناوگان هوایی قطر ایرویز فضای کافی برای لذت بردن از سفر را در اختیار شما قرار می‌ دهند. مهمانداران و پرسنل پرواز حرفه ای در تمام طول مسیر آماده ی خدمات رسانی به مسافران هستند.
بیزنس کلاس هواپیمایی قطر ایرویز شهرتی جهانی دارد و به عنوان برترین بیزنس کلاس جهان هم جایزه دریافت کرده است.
کلاس بیزینس هواپیمایی قطر ایرویز، ترکیبی از تجمل، جاداری و طراحی چشم‌ نواز با نهایت توجه به مسافران است. در این کلاس پروازی کابین پروازی بزرگ، امکان استراحت و کار با حفظ حریم شخصی برای مسافران فراهم شده است و خدمه تحسین شده ی این ایرلاین خواسته‌ های شما را برآورده می‌ سازند.
در فضای بار بزرگ می‌ توانید تمام وسایلتان را دم‌ دست نگه دارید، و نور LED پیشرفته کمکتان خواهد کرد با تغییرات مناطق زمانی تطابق پیدا کنید تا در شاداب‌ ترین حالت ممکن به مقصد پروازی مورد نظر خود برسید.
در بیزنس کلاس هواپیمایی قطر ایرویز مادامی که از هزاران گزینه سرگرمی لذت می‌ برید، گذر زمان را حس نخواهید کرد. نمایشگرهای لمسی هوشمند در بیزنس کلاس از سیستم نوآورانه Oryx One بهره می‌برند تا شما بتوانید در زمانی کوتاه، مجموعه فیلم‌ ها، بازی‌ ها و موسیقی دلخواه خود را پیدا کنید.
به تازگی استاندارد جدیدی از کلاس بیزنس هواپیمایی قطر ایرویز معرفی شده است. سوییت‌ های در دار و کم نظیر کلاس بیزنس، تجربه‌ ای فراتر از انتظارات شما ساخته‌ است. این سوییت ها از روشنایی مشابه محیط طبیعی، تخت‌های کاملا بازشو و فضای بار بزرگ برخوردار هستند و استاندارد جدیدی در راحتی را ایجاد کرده اند.
در این سوییت ها صفحات متحرکی وجود دارد که در هنگام سفر با خانواده، بستگان یا همکاران، این امکان را فراهم می کند تا فضای خود را به محیطی اجتماعی برای کار، صرف غذا یا معاشرت در ارتفاع 40,000 پایی تبدیل کنید. در هنگام خواب یا استراحت، فضای شما به اتاق خصوصی تغییر می کند تا راحتی و حریم شخصی دوباره برقرار شود. این نوع کلاس بیزنس قبلا در هیچ ایرلاینی وجود نداشته است.
در فرست کلاس هواپیمایی قطر ایرویز هم از لحظه آغاز تا لحظه پایان سفر خود، طعم لذت و آسایش را خواهید چشید. فضای کابین فرست کلاس با توجه به نیازهای شما طراحی شده است و به یک محیط کاری راحت با پریز شارژ لپ‌تاپ، محل اتصال کابل USB و دسترسی به اینترنت وای‌فای حین پرواز مجهز شده است.
در فرست کلاس بر روی صندلی های خود تکیه دهید و از راحتی بی‌ همتا و حریم شخصی تمام و کمال خود لذت ببرید. کابین فرست هواپیمایی قطر ایرویز بسیار جادار است و با هدف ایجاد احساس آرامش و شادابی برای شما در طول پرواز طراحی شده است.
فضای کافی جهت بار و وسایل شما تعبیه شده و صندلی تخت‌ خواب‌ شو بسیار راحت با ملحفه و روانداز برند Frette در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
انواع کلاس های پروازی هواپیمایی قطر ایر ویز

قوانین حمل بار در هواپیمایی قطر ایرویز

قوانین حمل بار هواپیمایی قطر ایرویز در برگیرنده ی تعداد و وزن بارهایی مجاز و قابل حمل در طول سفر با هواپیماهای مسافربری این ایرلاین است. مقدار بار مجاز بسته به مسیر پروازی و کلاس کابین متفاوت است و اطلاعات و قوانین دقیق آن را می توانید بروی بلیط چاپ شده ی خود مشاهده کنید.
بصورت کلی تا زمانی که از وزن مجاز برای تعداد کل بار تجاوز نشود، محدودیتی در تعداد چمدان یا ساکی که می توان آنها را همراه داشته باشید وجود ندارد. با این حال، ممکن است قوانینی بر اساس ظرفیت حمل هواپیما به نسبت مدل هواپیما اعمال می شود.
حداکثر ابعاد چمدان نباید از 158 سانتی‌متر بیشتر باشد و وزن همه ی چمدان های تحویل‌ شده هم نباید بیشتر از 32 کیلوگرم (70 پوند) باشد.
قوانین حمل بار در  هواپیمایی قطر ایرویز

قوانین خرید اضافه بار در هواپیمایی قطر ایرویز

اگر بار هر یک از مسافران از مقدار بار قابل حمل/یا سهمیه ثبت شده در بلیطش بیشتر باشد باید هزینه های مربوط به اضافه بار را پرداخت کنند. میزان اضافه بار هواپیمایی قطر ایرویز بستگی به مقصد پروازی دارد.
نرخ اضافه بار بر حسب ریال قطر (QAR) فقط زمانی اعمال می‌ شود که اضافه‌ بار برای سفر از مبدا دوحه، در قطر خریداری شود. هزینه اضافه‌ بار در هواپیمایی قطر ایرویز بر حسب هر یک کیلوگرم بار اضافی محاسبه می‌ شود، به جز پروازهایی به/از آفریقا/آمریکا که بر حسب قطعه بار محاسبه می‌ شود و از 15 دلار تا 70 دلار متفاوت است.
هر مسافر در هر نوبت می‌ تواند حداکثر پنج چمدان یا 100 کیلوگرم بار حمل کند. اضافه بار هواپیمایی قطر ایرویز را می‌ توان از زمان صدور بلیت تا سه ساعت پیش از پرواز خریداری کرد. این نکته قابل توجه است که خرید اضافه بار فقط برای پرواز و تاریخ مندرج بر روی رسید خرید اعتبار دارد. برای این که بدانید آیا بلیت برای مورد رزرو شده صادر شده است یا خیر، به ایمیل تأییدیه خود حتما مراجعه کنید و درج شدن شماره بلیت در کنار نام خودتان را بررسی کنید.
قوانین خرید اضافه بار در هواپیمایی قطر ایرویز

پذیرایی هواپیمایی قطر ایر ویز چگونه است؟

در هواپیمایی قطر ایرویز اولویت جدید صرف غذا در هواپیما شما هستید. غذاهای آماده شده این ایرلاین توسط بهترین سرآشپزهای جهان مهیا شده و در کنار نوشیدنی‌ های گوارایی که به شکلی حرفه‌ای سرو می‌شوند، در اختیارتان قرار می گیرد. در هواپیمایی قطر ایرویز هر زمان که بخواهید می‌توانید از غذاهایی لذیذ با منوی انتخابی سفارش دهید. هر صندلی، فضای غذاخوری جاداری دارد تا از غذایی بی‌ نظیر که از مواد تازه برای شما تهیه شده میل کنید و تجربه صرف غذای درجه یک در آسمان را داشته باشید.
مطلوب‌ ترین نوشیدنی را برای همراهی با غذای خود پیدا کنید. در هواپیمایی قطر ایرویز پیش از غذا،‌ همراه غذا و بعد از غذا، نوشیدنی‌ های متعددی ارایه می‌ شود. از ترکیب مسحورکننده آبمیوه‌ های گازدار یا خوراکی‌ های تند، موکتل‌ ها و آبمیوه‌ ها گرفته تا یک فنجان قهوه یا چای تازه‌ دم پس از غذا، همگی شما را هیجان زده خواهند کرد.
با رزرو آنلاین غذای اصلی خود پیش از عزیمت برای پرواز کابین فرست یا بیزینس هواپیمایی قطر، مطمئن شوید که تجربه لذیذ و درجه یک در اوج آسمان در انتظار شماست. برای انتخاب غذا پیش از پرواز، می‌ توانید غذای اصلی خود را از 14 روز و تا 24 ساعت پیش از پرواز از طریق سایت شرکت هواپیمایی قطر ایرویز انتخاب کنید. مطمئن باشید که غذای منتخب خود را همان‌گونه که می‌خواهید، حاضر و آماده خواهید یافت و از آرامش خاطر خود نهایت لذت را می برید.
پذیرایی هواپیمایی قطر ایر ویز چگونه است؟

امکانات پروازهای ایرلاین قطر ایر ویز چیست؟

زمانی که با قطر ایرویز پرواز می کنید، برای یک تجربه سفر بی نظیر آماده شوید. مهمان‌ نوازی بسیار عالی و خدمات در سطح جهانی منحصراً برای رفع نیازهای شما طراحی شده است. همانطور که گفتیم در این پرواز می توانید از غذاهای فوق العاده میل کنید، از بین حداکثر 4000 گزینه سرگرمی یکی را انتخاب کنید، یا فقط بنشینید و از پناهگاه بزرگ خود در آسمان لذت ببرید.
هواپیمایی قطر ایرویز همواره به‌ دنبال پیش‌ بینی خواسته‌های مسافرانش است تا بتواند آن‌ها را برآورده سازد.
در طول سفر به شما پک با لوازم آرایشی از برند ایتالیایی Castello Monte Vibiano Vecchio، شامل نرم‌کننده لب، اسپری مرطوب‌کننده صورت و کرم ضدچروک مرطوب‌ کننده داده می شود تا شادابی خود را حفظ کنید. با بسته خواب صد در صد کتان بسیار راحت و دمپایی‌های راحتی از برند The White Company، خوابی آسوده در آسمان را تجربه خواهید کرد.
مهمانداران هواپیمایی قطر ایرویز با خدمات مبتنی بر پذیرایی عربی که در جهان زبانزد است، نیازهای شما را در همه سفرها برآورده می‌ سازند. با استفاده از این خدمات متوجه خواهید شد چرا پرسنل هواپیمایی قطر ایرویز (متشکل از 125 تابعیت) با رای 18 میلیون مسافر در خاورمیانه به عنوان بهترین کادر پروازی و پرسنل شناخته شده اند.
امکانات پروازهای ایرلاین قطر ایر ویز چیست؟