الی گشت خرید بلیط هواپیما، تور مسافرتی

خرید بلیط هواپیما تهران

سوالات شما

تهران دارای چند فرودگاه است؟

تهران دو فرودگاه به نام های مهرآباد و فرودگاه بین المللی امام خمینی دارد. پرواز های داخلی در فرودگاه مهرآباد و پرواز های خارجی و حج در فرودگاه امام خمینی انجام می شوند.

فاصله فرودگاه های تهران تا مرکز شهر تهران چقدر است؟

فرودگاه مهرآباد در غرب شهر تهران قرار گرفته و به تمامی وسایل حمل و نقل عمومی اعم از مترو و اتوبوس دسترسی آسانی دارد. فرودگاه بین المللی امام خمینی در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی پایتخت واقع شده و مسافران می توانند با استفاده از مترو یا تاکسی به آنجا بروند. همچنین فاصله بین دو فرودگاه مهرآباد و امام خمینی ۵۰ کیلومتر است که در صورت نبود ترافیک شدید حدود ۵۰ دقیقه با تاکسی به طول می انجامد.

برای خرید بلیط هواپیما تهران از چند روز قبل باید اقدام کنیم؟

تمام ایام سال مسافران زیادی خواستار خرید بلیط هواپیما به مقصد تهران هستند، بهتر است به محض قطعی شدن تصمیم سفرتان، بلیط تهران را خریداری نمایید. برای تعطیلات به ویژه عید نوروز، بهتر است حداقل دو ماه قبل خریدتان را انجام دهید.

مدت زمان پرواز از شهرهای بزرگ ایران به تهران چقدر است؟

مدت زمان پرواز به تهران از مشهد ۱ ساعت و نیم، از تبریز ۱ ساعت، از شیراز ۱ ساعت و ۲۵ دقیقه، از اهواز ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه و از اصفهان 1 ساعت خواهد بود.

کدام هتل ها به فرودگاه تهران نزدیک هستند؟

هتل های نزدیک به فرودگاه مهرآباد، المپیک، آکادمی فوتبال آزادی، آساره، پاسارگاد و آورین هستند. برای اقامت در نزدیکی فرودگاه امام خمینی تهران هم می توانید هتل های نووتل و ایبیس را انتخاب کنید.

فرودگاه مهرآباد

فرودگاه بین المللی مهرآباد (با کد یاتای THR) در سال ۱۳۱۷ ساخته شد و امروز در بخش غربی شهر قرار دارد. هر سال بیش از ۱۸ میلیون مسافر پروازهای داخلی از طریق ۴ ترمینال فرودگاه مهرآباد جا به جا می شوند. مهرآباد ۵ پارکینگ خودرو با ظرفیت هفت هزار اتومبیل را دارا است. بیش از ۱۰ شرکت مشغول فعالیت در بخش های تجاری، اغذیه، پوشاک و انواع خدمات داخلی و خارجی فرودگاه می باشند. ۱۵ مورد از شرکت های هواپیمایی فعال در ایران در فرودگاه مهرآباد پایگاه دارند و با آن همکاری می کنند. هواپیمایی آتا، ایران ایر، ایران ایرتور، هواپیمایی نفت، معراج و قشم در ترمینال شماره ۲ پایگاه دارند. هواپیمایی اترک، کاسپین، آسمان، ماهان و تابان در ترمینال های ۴ غرفه دارند. هواپیمایی کیش ایر و ایرلاین زاگرس را هم در ترمینال شماره ۱ خواهید یافت.
فرودگاه مهرآباد

فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران

فرودگاه بین المللی امام خمینی (با کد یاتای IKA) در سال ۱۳۸۳ آغاز به کار کرد و در حال حاضر تمامی پروازهای خارجی شهر تهران در این فرودگاه انجام می شود. مسافران می توانند عوارض خروج خود را در داخل فرودگاه از طریق دستگاه های خودپرداز مخصوص پرداخت نمایند. همچنین امکان بسته بندی مخصوص بار و چمدان برای مسافران فراهم شده است. از دیگر امکانات فرودگاه باید به غرفه ها و فروشگاه های سوغاتی، کافی شاپ، فست فود و رستوران، اورژانس شبانه روزی، دفتر اشیاء گمشده، انبار بار و چمدان، بانک و صرافی، کافی نت و غرفه فروش سیم کارت اشاره کرد. همچنین در باجه های مستقر در فرودگاه می توانید از سرویس رایگان اینترنت استفاده کنید.
فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران

هتل های نزدیک به فرودگاه های تهران

افرادی که تنها برای یک توقف در تهران اقامت دارند اغلب هتل های نزدیک به فرودگاه را انتخاب می کنند تا در رفت و آمد دچار مشکل نشوند. برای اقامت در نزدیک فرودگاه مهرآباد هتل های نزدیک به محدوده آزادی را پیشنهاد می کنیم که شامل هتل المپیک، آکادمی فوتبال آزادی، آساره، پاسارگاد و آورین می شود. برای اقامت در نزدیکی فرودگاه امام خمینی تهران هم می توانید هتل های نووتل و ایبیس را انتخاب کنید. تمامی هتل ها دارای امکانات رفاهی و خدمات مناسبی هستند و تجربه اقامتی دلپذیر را برای مسافرانشان رقم می زنند.
هتل های نزدیک به فرودگاه های تهران

راهکارهای خرید بلیط ارزان هواپیما تهران

در تمام طول سال افراد زیادی خواهان خرید بلیط هواپیما تهران هستند و قیمت آن در طی فصل های سال دستخوش تغییرات چندانی نمی شود. اگر به دنبال سفر ارزان به تهران هستید، پیشنهاد می کنیم از خرید بلیط هواپیما در روزهای تعطیل و آخر هفته ها خودداری کنید. چانچه قصد سفر در تعطیلات نوروزی را دارید بهتر است حداقل یک ماه قبل بلیط هواپیما تهران را خریداری نمایید. برای زمان هایی که رویداد و مناسبت خاصی ندارند، خرید بلیط لحظه آخری تهران ممکن است گزینه مناسبی در کاهش هزینه ها باشد. در نظر داشته باشید که قیمت بلیط هواپیما چارتری تهران ممکن است گاهی در لحظه آخر افزایش یابد. خرید هر چه زودتر بلیط هواپیما تهران باعث آسودگی خاطر شما و در عین حال کاهش هزینه هایتان می گردد.
راهکارهای خرید بلیط ارزان هواپیما تهران