حساب کاربری
  • Language
      • فارسی فارسی
      • انگلیسی ENGLISH
تاریخ برگشت
مسافر
1بزرگسال ، اکونومی
1بزرگسال (12+)
0کودک 2 تا 12 سال
0نوزاد 0 تا 2 سال
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال،
تاریخ برگشت
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال , اکونومی
تا تاریخ
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال،
در سفر فوق العاده، خودتو بیمه کن !
تاریخ برگشت
مسافران
1بزرگسال 0کودک 0نوزاد
1بزرگسال (12+)
0کودک 2 تا 12 سال
0نوزاد 0 تا 2 سال

خرید بلیط قطار اهواز

خرید بلیط قطار اهواز از الی گشت

بهترین زمان رزرو بلیط قطار اهواز

بهترین زمان رزرو بلیط قطار اهواز

آب وهوای نیمه بیابانی در اهواز باعث شده تا این شهر در بیشتر روزهای سال، گرم و آفتابی باشد. اهواز دومین شهر گرم ایران با حداکثر دمای 50 درجه در تابستان و حداقل بالای 5 درجه در زمستان است. به همین دلیل برای اهواز تنها دو فصل گرم تابستانی، و معتدل و مرطوب زمستانی در نظر می گیرند. به طبع نیمه اول سال گرم و نیمه دوم سال در اهواز معتدل و بارانی خواهد بود. فصل بهار و نوروز در اهواز از شدت بارندگی های زمستان کاسته شده و هنوز وارد گرمای داغ تابستانی نشده اید؛ بنابراین بهار بهترین زمان سفر به اهواز برای گردشگران ایرانی و خارجی خواهد بود. فصل پاییز نیز تا حدودی مشابه با فصل بهار اهواز است. به این صورت که از گرمای تابستان کاسته شده و تازه شروع بارندگی های زمستان است. هوای خنک پاییز اهواز نیز زمان مناسبی برای خرید تور اهواز برای بسیاری از گردشگران است. بهترین زمان برای خرید با ناوگان ریلی به اهواز نیمه دوم سال است. مناظر سرسبز دشت های خوزستان سفر با قطار را بسیار تماشایی و لذت بخش می نماید.

مدیریت هزینه ها در شهر اهواز

مدیریت هزینه ها در شهر اهواز

برای مدیریت هزینه هایتان در سفر به اهواز استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس و تاکسی برای تردد در شهر، انتخاب مناسبی است. پس از رسیدن به ایستگاه قطار اهواز، می توانید از تاکسی های ویژه راه آهن استفاده کنید. در صورتی که رزرو هتل در اهواز انجام داده اید، می توانید درخواست ترانسفر دهید که روشی بسیار آسان است. وجود ایستگاه راه آهن اهواز در مرکز شهر موقعیت مناسبی برای مسافران به وجود آورده است. فاصله نزدیک مناطق شهری به یکدیگر دسترسی ها را در مدت زمان کوتاه امکان پذیر نموده است.
برای خرید به مراکز خرید و بازارهای خوب اما ارزان قیمت اهواز مانند مرکز خرید زیتون و بازارهایی همچون بازار امام خمینی و بازارهای هفتگی بروید. سطح قیمت ها در رستوران های اهواز تقریباً مناسب است. با این وجود افرادی که به دنبال غذای ارزان و باکیفیت در اهواز هستند به بازار کافه یا بازار لشکرآباد اهواز و رستوران های آن ها سر می زنند.

حمل خودرو با قطار به اهواز

حمل خودرو با قطار به اهواز

فاصله زمینی میان شهر تهران تا اهواز حدود 15 ساعت زمان می برد. بسیاری از مسافران شهر اهواز ترجیح می دهند مسافت طولانی را رانندگی نکنند تا هم از خطرات جاده به دور بوده و هم احساس راحتی بیشتری داشته باشند. در این صورت حمل خودرو با قطار بهترین گزینه است تا بدون دردسر و البته با آزادی بیشتر در شهر مقصد به گشت و گذار بپردازید. حمل خودرو با قطار به تبریز تنها به رعایت چند نکته ساده نیاز دارد و به آسانی انجام می شود. مسافران شهرهای تهران، مشهد، اهواز، شیراز، اصفهان، یزد و کرمان می توانند مستقیم از این گزینه استفاده کنند و مسافران دیگر شهرها در صورت امکان باید خودروی خود را به یکی از شهرهای نام برده منتقل کرده و سپس اتومبیلشان را سوار قطار کند. با توجه به محدود بودن ظرفیت قطارهای باری و تقاضای بالا بهتر است از یک ماه قبل بلیط تان را تهیه کنید تا با مشکل تمام شدن بلیط حمل خودرو با قطار مواجه نشوید.

قوانین استرداد بلیط قطار اهواز

قوانین استرداد بلیط قطار اهواز

از آنجایی که بلیط قطار را از مدت ها قبل برای سفر تهیه می کنیم، امکان کنسل شدن سفر وجود دارد. گاهی سفر ما به تاریخ دیگری موکول می شود. در این مواقع به سراغ کنسل کردن بلیط قطار می رویم. آگاهی از قوانین کنسلی یا استرداد بلیط قطار در این مواقع به کمک شما خواهد آمد. در صورت کنسلی تا یک ساعت بعد از صادر شدن بلیط قطار در مرکز صادرکننده، کل بهای بلیط به شما برگشت داده می شود. تا ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت ۹۰ درصد بهای کل، تا ۳ ساعت مانده به حرکت ۷۰ درصد و تا زمان حرکت ۵۰ درصد از بهای کل بلیط را می توانید دریافت کنید. دقت داشته باشید درصورتی که قطار اهواز حرکت کرده باشد، دیگر استرداد بلیط ممکن نیست و هیچ هزینه ای به مسافر پرداخت نخواهد شد. می توانید روند انجام استرداد بلیط قطار اهواز را به صورت تلفنی از شرکت الی گشت بپرسید.


سفر به اهواز در نوروز

حال و هوای اهواز در زمستان بسیار دیدنی و جالب است. همچنین نوروز در اهواز بسیار دیدنی است. مردم اهواز حداقل از ۱۵ روز قبل از شروع نوروز همانند دیگر شهرهای ایران به استقبال عید می روند و حال و هوای شهر و بازارها بسیار دیدنی می شود. جشن های نوروزی با آیین های مختلف مردم جنوب و البته اعراب با یکدیگر ترکیب تماشایی را به وجود می آورند. با توجه به این که قبل از عید در اسفند ماه و نوروز یکی از شلوغ ترین تاریخ ها در سال از لحاظ تعداد گردشگران است، قیمت ها کمی بالاتر می رود. بلیط اهواز و تورها برای عید، پاییز و زمستان به سرعت به فروش می روند و پر می شوند.

سفر به اهواز در نوروز

جاذبه های گردشگری اهواز

جاذبه های گردشگری اهواز

اهواز شهری است که در کنار یکی از معروف ترین و حیاتی ترین رودهای ایران ساخته شده است. در این شهر، 8 پل دیدنی مانند پل های سفید، سیاه، طبیعت و بسیاری دیگر را خواهید یافت. قدم زدن روی پل طبیعت و تماشای نمای شبانه اهواز و رود کارون بسیار دل انگیز است. بناهای تاریخی اهواز از دوره های باستانی همچون هخامنشیان گرفته تا دوره ی مدرن معاصر را شامل می شود. کلیسای سورت مسروپ، عمارت پهلوی خانه ماپار، آرامگاه علی بن مهزیار، کاروانسرای معین التجار، دانشگاه سه گوش اهواز و موزه هنرهای معاصر از بهترین جاذبه ها هستند که امروزه زیبایی این شهر را سبب شده اند. بازدید از تمامی این مکان ها را در سفر به اهواز به شما مسافران توصیه می کنیم.
اهواز در کنار این جاذبه های تاریخی بی مانند با جاذبه طبیعی فوق العاده زیبای دیگری در هم آمیخته است. رود کارون با حاشیه اطرافش در طول شهر نمایی تماشایی دارد.


معرفی ایستگاه راه آهن اهواز

نفت در جنوب دلیلی برای ساخت یکی از اولین خطوط ریلی ایران و ساخت راه آهن جنوب در سال 1306 شمسی بود. ایستگاه قطار اهواز به همراه ایستگاه دیگر شهرهای جنوب غربی ایران مانند اندیمشک، ماهشهر و خرمشهر در سال 1317 شمسی افتتاح شد. درون ایستگاه راه آهن اهواز امکانات رفاهی متعددی جهت رفاه حال مسافران وجود دارد. در محوطه راه آهن اهواز نیز چندین ایستگاه اتوبوس و تاکسی برای تردد در شهر وجود دارد. راه آهن اهواز در مرکز شهر واقع شده و در نتیجه با خروج از ایستگاه، امکان کرایه تاکسی شهری هم خواهید داشت. پارک جزیره جاذبه ای در اهواز است که در نزدیکی راه آهن قرار گرفته است.

معرفی ایستگاه راه آهن اهواز

انتخاب بهترین قطار برای سفر به اهواز

انتخاب بهترین قطار برای سفر به اهواز

امکان خرید قطارهای بن ریل، رجا، فدک و ریل ترابر سبا را در مسیر تهران اهواز را از الی گشت خواهید داشت. قطار 4 تخته کرخه یا پرستو و 3 ستاره البرز سریع ترین و اقتصادی ترین قیمت بلیط قطار اهواز را دارد. قطار مشهد اهواز هم یکی از قطارهای پرطرفدار در ایران است که شمال شرقی را به جنوب غربی کشور متصل می کند. انواع قطارهای رجا، مهتاب سیر جم و بن ریل با قیمت های متفاوت در این مسیر حرکت دارند.
از شهرهایی مانند تهران، مشهد و قم (ایستگاه محمدیه) می توانید برای سفر به اهواز، بلیط قطار تهیه نمایید. برای مثال، قطار تهران اهواز از ایستگاه های بین راهی قم، محمدیه، اراک، مومن آباد، شازند، ازنا، دورود، شوش، تنگ هفت و اندیمشک می گذرد تا به اهواز برسد.
می توانید بلیط قطار رجا یا فدک خود را در گوشی موبایل خود همراه داشته و به جای بلیط پرینت شده از آن استفاده کنید. واحد پشتیبانی الی گشت شبانه روزی پاسخگوی مسافران بوده و شما مسافرین گرامی می توانید با شماره تلفن 0218540 برای پشتیبانی تماس بگیرید.

راهنمای خرید اینترنتی بلیط قطار اهواز از سایت الی گشت

راهنمای خرید اینترنتی بلیط قطار اهواز از سایت الی گشت

مسافرین قطار اهواز می توانند به راحتی، از سایت الی گشت خرید بلیط مسافرتی خود را انجام دهند. ابتدا وارد صفحه «قطار» شده و مقصد اهواز را انتخاب کنید. برای خرید اینترنتی بلیط قطار اهواز کافی است شهر مبدأ، تاریخ و تعداد مسافر را انتخاب کنید تا قطارهای موجود به شما نمایش داده شوند. اگر تنها سفر می کنید بهتر است از منوی «نوع مسافر» واگن ویژه خواهران یا برادران را انتخاب کنید. خرید بلیط کوپه دربستی اهواز از دیگر گزینه هایی است که برای راحتی بیشتر مسافران خوزستان در نظر گرفته شده است. البته با انتخاب این مورد هزینه های سفرتان افزایش خواهد یافت. برای اطلاع از قیمت بلیط قطار اهواز رفت و برگشت، گزینه آن را انتخاب کنید.
می توانید نتایج جستجوی بلیط قطار اهواز را بر اساس ساعت حرکت، ظرفیت و مبلغ مرتب کنید. فیلترهای ساعت حرکت (بامداد، صبح، بعدازظهر و شب)، زمان ورود و شرکت های ریلی نیز جستجوی راحت تر و دقیق تری برای شما فراهم نموده اند. فرم مشخصات مسافران را با دقت وارد نمایید. مشخصاتی مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره ملی را برای تکمیل فرم خرید بلیط اهواز وارد نموده و در نهایت بلیط خود را دریافت کنید.

رزرو قطار اهواز از طریق تماس با پشتیبانی 24 ساعته الی گشت

الی گشت به منظور افزایش رفاه حال مشتریان خود، برخی از خدمات ویژه مانند خرید بلیط تلفنی قطار اهواز با دیگر خدمات ارائه شده همراه آن مانند خدمات ترانسفر و پشتیبانی 24 ساعته در ۷ روز هفته ارائه می نماید. همچنین مشتریان می توانند از طریق تماس تلفنی با شماره 0218540 و درخواست خدمات حمل خودرو با قطار نیز بدهند. خرید حضوری نیز برای تمامی قطارهای بن ریل، مهتاب سیر جم، ریل ترابر سبا، رجا و فدک امکان پذیر است.

سوالات متداول