حساب کاربری
  • Language
      • فارسی فارسی
      • انگلیسی ENGLISH
تاریخ برگشت
مسافر
1بزرگسال ، اکونومی
1بزرگسال (12+)
0کودک 2 تا 12 سال
0نوزاد 0 تا 2 سال
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال،
تاریخ برگشت
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال , اکونومی
تا تاریخ
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال،
در سفر فوق العاده، خودتو بیمه کن !
تاریخ برگشت
مسافران
1بزرگسال 0کودک 0نوزاد
1بزرگسال (12+)
0کودک 2 تا 12 سال
0نوزاد 0 تا 2 سال

خرید بلیط قطار بندرعباس

خرید بلیط قطار بندرعباس از الی گشت

بهترین زمان رزرو بلیط قطار بندرعباس

بهترین زمان رزرو بلیط قطار بندرعباس

آب وهوای بندرعباس گرم و شرجی بوده و میانگین دمای شهر در طول سال حدود ۲۷ درجه سانتی گراد است. مرکز استان هرمزگان دارای دو فصل یکی گرم طولانی و دیگری خنک و کوتاه است. فصل گرم سال از ماه اسفند آغاز شده و ۹ ماه ادامه دارد، گرمای هوا در ماه های تیر و مرداد به اوج خود می رسد. در این بازه به خاطر گرمای هوا تعداد مسافران بندرعباس کم تر می شود و شاهد کاهش نسبی قیمت ها هستیم. از اوایل آذر ماه فصل خشک و خنک از راه می رسد و بهترین زمان سفر به بندرعباس است.

مدیریت هزینه ها در شهر بندرعباس

مدیریت هزینه ها در شهر بندرعباس

بندرعباس حدود ۱۳٬۰۰۰ کیلومتر با پایتخت کشور فاصله دارد و برای بسیاری اصلی ترین هزینه سفر به بندرعباس خرج حمل و نقل می شود. خرید بلیط پرواز بندرعباس هزینه زیادی دارد و اتوبوس هم با توجه به فاصله زیاد خسته کننده می شود. قطار با توجه به آسایش در طول مسیر و قیمت مناسب یکی از بهترین انتخاب ها برای مدیریت هزینه های سفر به بندرعباس است. برای اقامت در مرکز استان هرمزگان گزینه های متعددی پیش روی خود دارید و می توانید با توجه به بودجه و هدفتان از سفر یکی را انتخاب نمایید. برای خوردوخوراک در شهر نیز می توانید با هزینه اندکی غذای مناسب نوش جان کنید، البته رستوران های لوکس نیز در شهر مشغول فعالیت هستند.

حمل خودرو با قطار به بندرعباس

حمل خودرو با قطار به بندرعباس

بسیاری از مسافران شهر بندرعباس و جزایر جنوبی کشور ترجیح می دهند مسافت طولانی را رانندگی نکنند تا هم از خطرات جاده به دور بوده و هم احساس راحتی بیشتری داشته باشند. در این صورت حمل خودرو با قطار بهترین انتخاب است تا بتوان بدون دردسر در شهر مقصد به گشت و گذار پرداخت. حمل خودرو با قطار به بندرعباس تنها به رعایت چند نکته ساده نیاز دارد و به آسانی انجام می شود. مسافران شهرهای تهران، اهواز، تبریز، شیراز، یزد، اصفهان و کرمان می توانند مستقیم از این گزینه استفاده کنند و مسافران دیگر شهرها در صورت امکان باید خودروی خود را به یکی از شهرهای نام برده منتقل کرده و سپس اتومبیلشان را سوار قطار کند. با توجه به محدود بودن ظرفیت قطارهای باری و تقاضای بالا بهتر است از یک ماه قبل بلیط تان را تهیه کنید تا با مشکل تمام شدن بلیط قطار حمل خودرو مواجه نشوید. اگر قصد ادامه مسیر به جزیره های جنوبی کشور را دارید برای عبور از دریا می توانید اتومبیلتان را سوار شناور به مقصد مورد نظرتان بکنید.

قوانین استرداد بلیط قطار بندرعباس

قوانین استرداد بلیط قطار بندرعباس

با توجه به این که اغلب از روزها قبل برای سفر با قطار برنامه ریزی می کنیم، ممکن است به هر دلیلی سفرمان لغو شود یا به تاریخ دیگری منتقل شود و به ناچار بلیط قطارمان را کنسل کنیم. تا یک ساعت بعد از صادر شدن بلیط در مرکز صادرکننده کل بهای بلیط به مسافر برگشت داده می شود. تا ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت ۹۰ درصد بهای کل، تا ۳ ساعت مانده به حرکت ۷۰ درصد و تا زمان حرکت ۵۰ درصد از بهای کل بلیط بازگشت داده می شود. اگر قطار حرکت کرده باشد استرداد بلیط قطار ممکن نیست و هیچ هزینه ای به مسافر پرداخت نخواهد شد. می توانید روند انجام استرداد بلیط قطار بندرعباس را تلفنی از شرکت الی گشت انجام دهید و نیازی به پیگیری حضوری ندارید.


سفر به بندرعباس در نوروز

افراد بسیاری تعطیلات نوروز را برای سفر به بندرعباس انتخاب می کنند و درواقع تعداد گردشگران نوروزی بزرگ ترین بندر ایران بسیار زیاد است. برای خرید بلیط قطار بندرعباس و رزرو هتل باید از یک ماه قبل اقدام کنید تا نگرانی بابت تمام شدن بلیط ها و پر شدن اتاق های هتل ها نداشته باشید. در این بازه جاذبه ها و مراکز گردشگری ساعات زیادی از شبانه روز فعالیت دارند و از طرفی هوای مطبوع خاطره سفر به بندرعباس را بیش ازپیش دلپذیر می سازد.

سفر به بندرعباس در نوروز

جاذبه های گردشگری بندرعباس

جاذبه های گردشگری بندرعباس

شهر بندرعباس و سواحل طلایی اش قدمت دیرینه ای دارند و آثار تاریخی متعددی از سال های دور در آن به جامانده است. برخی از جاذبه های تاریخی بندرعباس عبارت اند از عمارت کلاه فرنگی، حمام گله داری، خانه احمدی، بادگیر منبر گپ، حمام گپ و مجموعه ای از آب انبارها. ا زجمله جاذبه های طبیعی شهر باید به سواحل و چشمه های آبگرم گنو اشاره کنیم که در فاصله ۳۴ کیلومتری شمال شرقی بندرعباس قرار دارند. ساحل سورو، پارک ساحلی غدیر، بوستان های ساحلی دولت و ولایت، تفرجگاه کوهستانی پنجه علی، باغ پرندگان و پلاژهای شنا نیز برخی از اماکن تفریحی شهر هستند.


معرفی ایستگاه راه آهن بندرعباس

ایستگاه راه آهن بندرعباس در سال ۱۳۷۳ هم زمان با افتتاح خط راه آهن بافق-بندرعباس به بهره برداری رسید و در حال حاضر یکی از پر رفت و آمدترین ایستگاه های ریلی کشور است. مرکز شهر بندرعباس حدود ۵ کیلومتر با ایستگاه راه آهن فاصله دارد و تنها راه دسترسی به آن تاکسی ها هستند. داخل ایستگاه بوفه های فروش مواد غذایی و غذای فوری مشغول به فعالیت هستند. اگر می خواهید از شهر تهران به بندرعباس بروید مسیری ۱٬۳۳۰ کیلومتری را بین ۱۸ تا ۲۰ ساعت طی خواهید کرد و در شهرهای محمدیه، کاشان، بادرود، اردکان، یزد، بافق، احمدآباد، خاتون آباد، سیرجان، گل گهر و تزرج توقف خواهید داشت.

معرفی ایستگاه راه آهن بندرعباس

انتخاب بهترین قطار برای سفر به بندرعباس

انتخاب بهترین قطار برای سفر به بندرعباس

با توجه به مسافران زیاد مسیر بندرعباس به ویژه از مبدأ تهران به بندرعباس و بالعکس، بهترین و مدرن ترین های ناوگان ریلی کشور در این مسیرها فعالیت دارند. قطارهای ایران امروز به چندین دسته تقسیم می شوند. قطارهای لوکس چهار تخته اغلب بسیار راحت و ۳ ستاره هستند، قطارهای شش تخته اغلب ارزان ترین انتخاب ها هستند و برای سفرهای با تعداد مسافران ۵ یا ۶ نفر مناسب اند. قطارهای پنج ستاره و بسیار لوکس نیز شبیه به هتلی متحرک تمامی امکانات رفاهی را برای مسافرانشان فراهم می کنند. در هنگام خرید بلیط قطار می توانید وعده غذایی دلخواهتان را سفارش دهید که هزینه اش به بلیطتان اضافه می شود.

راهنمای خرید اینترنتی بلیط قطار بندرعباس از الی گشت

راهنمای خرید اینترنتی بلیط قطار بندرعباس از الی گشت

برای خرید اینترنتی بلیط قطار بندرعباس کافی است شهر مبدأ، تاریخ و تعداد مسافر را انتخاب کنید تا قطارهای موجود به شما نمایش داده شوند. اگر تنها سفر می کنید می توانید نوع مسافر را انتخاب کرده و سپس واگن ویژه خواهران یا برادران را انتخاب کنید. خرید بلیط کوپه دربستی بندرعباس از دیگر گزینه هایی است که برای راحتی بیشتر مسافران بندرعباس در نظر گرفته شده است البته با انتخاب این مورد هزینه های سفرتان افزایش خواهد یافت. برای اطلاع از قیمت بلیط قطار بندرعباس رفت و برگشت، حالت رفت و برگشت را انتخاب کنید.
می توانید نتایج جستجو را بر اساس ساعت حرکت، ظرفیت و مبلغ مرتب کنید. امکان اعمال فیلترهای ساعت حرکت (بامداد، صبح، بعدازظهر و شب)، زمان ورود و شرکت های ریلی (رجا و فدک) نیز برای جستجوی دقیق تر فراهم شده است. در آخر بلیط قطار به صورت ایمیل و پیامک برایتان ارسال می شود.

رزرو قطار بندرعباس از طریق تماس با پشتیبانی ۲۴ ساعته الی گشت

الی گشت به منظور افزایش رفاه حال مشتریان خود، امکان خرید تلفنی بلیط قطار را نیز برای آن ها فراهم کرده است. مشاوران ما در انتخاب نوع قطار و بهترین ساعت حرکت شما را راهنمایی می کنند. به یاد داشته باشید که برای حمل خودرو با قطار امکان خرید بلیط آنلاین وجود ندارد و تنها از طریق تماس تلفنی انجام می شود. در صورت داشتن هر نوع سؤال یا نیاز به پشتیبانی نیز می توانید ۲۴ ساعته با شماره ۰۲۱۸۵۴۰ تماس بگیرید.

سوالات متداول